Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő és influenza...

Bárányhimlő és influenza (H1N1) elleni oltást beadatjátok babátoknak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos.

A mi dokink azt mondta hogy ő nem javasolja a bárányhimlő elleni oltást, egyrészt mert egészséges gyermekre nézve nem egy veszélyes betegség, másrészt nem nőtt még fel generáció aki megkapta az oltást. És amikor bejött ez az oltás, először azt mondták, egy oltás elég, és egy életre védett lesz a gyerek. aztán hamar kiderült, hogy mégsem, és most már 2 oltás kell. Szóval ő nem is bízik ebben.


Én tavaly beadattam magamnak a H1N1 ellenit, de most már megint mindenki mást mond. A TV-ben utoljára azt hallottam, hogy nem mutálódott a vírus, így aki tavaly oltatott, az idén is védve van. De a párom kórházban dolgozik, ő is kapott tavaly, de idén is! Most akkor ez is hogy van?

Viszont a babám tavaly nem kapott, nagyon pici volt még, és most nem tudom, hogy adassak e magamnak is, vagy mindkettőnknek, vagy egyikünknek sem? A kórházban az egyik gyerekorvos azt mondta, hogy ha nem oltatunk, akkor egyáltalán ne vigyük közösségbe a gyereket, még boltba se ! és lehetőleg én se menjek, ha nem akarom hazavinni!

Fogalmam sincs mit csináljak :((


2010. nov. 23. 22:19
 1/8 Monicka válasza:

Nem adatom be egyiket sem.

A bárányhimlővel kapcs.igaza van biztos a dokinak,de a H1N1 csak hűhó.

Senkit se ismer egy ismerősöm sem aki megbetegedett volna.

2010. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyiket sem adatom be. a h1n1 badarságszerintem, a bárányhimlőt többek között olyan okok miatt , amit az orvosod mondott.
2010. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bárányhimlő ellenit beadattam, mert a férjem családjában mindenkinél komplikáció lépett fel amikor himlősek lettek. Én nem voltam himlős.

H1N1 - nem adattam/adatom be. Sok hűhó semmiért!

2010. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő elleni oltást beadattam a fiamnak. Biztos ami biztos. Nekünk azt mondta a doki, azért ajánlja, mert ez a bárányhimlő már nem az ami a mi gyerekkorunkban volt, sokkal agresszívabb, több szövődménnyel.


H1N1 ellen nem adattam be sem a kicsinek, sem pedig magunknak. Még a sima influenza ellen sem. Valószínüleg nem is fogom

2010. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyiket sem.

A bárányhimlőn át kell esni és pont.

A H1Ni oltás meg a tavalyi átcímkézett, átnevezett oltóanyaga, ami legfeljebb és jó esetben egy típus ellen véd, a többit éppúgy elkaphatod. (orvosok mondják)

Helyette nekünk gyakori kézmosást javasolt a doki és megelőzést az immunrendszer megtámogatásával (probiotikum és mi echinaceát is használunk erre).

2010. nov. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Ne vidd közösségbe, ha nem oltatsz? Bolond ez a doki?

Mit csinál, hazaküld? Azt nem teheti meg...

Eszem megáll.

2010. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi dokink a bárányhimlő elleni oltást javasolja, így azt mi beadatjuk, a h1n1et viszont nem.
2010. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A bárányhimlő ellenit beadattuk, az influenzát nem.

"egészséges gyermekre nézve nem egy veszélyes betegség" Nem akarok vitatkozni az orvosoddal, de pont ezért veszélyes a bárányhimlő, mert akár egy egészséges gyereknél is komoly szövődmények lehetnek. Ez a bárányhimlő már nem az ami a mi gyerekkorunkban volt, akkor tényleg az volt, hogy essen át rajta aki tud (biztos nálatok is volt olyan amikor egy gyereknek volt valami nyavalyája, akkor a többit is berakták hozzá).

2010. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!