Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyás kérdés? Kisfiam (11,5...

Anyás kérdés? Kisfiam (11,5 hónapos) nagyon anyás, ami érthető, hiszen én vagyok vele egésznap.

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon van aki tud vigyázni rá az apján kívül. Ezért mi ketten vagyunk akinél teljesen megnyugszik, jól érzi magát. Direkt járunk vele közösségbe, daloda, uszoda, sokat sétálok vele, ha odajön hozzánk egy kisgyerek, akkor engedem, hogy barátkozzanak. Ennek ellenére, ha olyan a kedve akkor mindenki másnál sírni kezd nincs el a kezükben (nagymama, rokonok, barátok). Ezzel már kezdtünk megbarátkozni, hogy ez van, viszont pár napja az apjánál is sír, ha éjszaka ébred, akkor csak én vagyok jó, ha játszunk, akkor is csak én, szegény párom teljesen maga alatt van. Nem történt semmi különös ami miatt így kellene reagálni a kicsinek, nem értem. A nagyobbik baj, hogy főként anyósom hatására nagyon rosszul reagálja le a párom, most ott tartunk, ha kezébe adom a fiunkat és elkezd sírni, csak tartja a kezében, egy árva szót nem szól neki. Pedig imádja, pár nappal ezelőttig minden oké volt, olyanokat játszottak együtt, hogy a másik szobából csak a röhögést hallottam egyfolytában. Egy kicsit hosszú lett, de esetleg ötleteket várnék, hogy más is volt-e így, mi segített, csak az idő? Vagy valami más? Elvileg a szep.szorongáson túl vagyunk..vagy lehet, hogy mégsem?
2011. nov. 11. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

A szeparációs szorongás NEM azt jelenti,hogy a gyereknek az anyjára van szüksége. Hanem azt,hogy érvényesíteni akarja a saját akaratát.

Ilyenkor vagy hagyd magára,vagy ha az apja játszana vele,menj ki a szobából. De akkor is,ha más van vele.

Néhány napig lehet,hogy sír,de után visszaáll a régi rend.

2011. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem eröltetnék semmit, játszon apa is veletek, legyetek 3an, és javulni fog a helyzet. Nálunk após-anyós akarta erőszakosan, hogy a kicsik (most 15 hós ikerfiúk) elfogadják őket, vagyis ne sírjanak náluk, hát annál rosszabb volt, és őket fogadták el a legkésőbb a családból. Másokkal már régen elvoltak, kéretőztek hozzájuk, velük most nemrég csinálják. Nézd a kicsi igényeit is szerintem. Párodban meg tartsd a lelket, mutasd meg amit én írtam esetleg, mert az én férjem is sokszor mondta, hogy őt nem szeretik a fiai (főleg a kisebb), és láss csodát, most meg imádják az apjukat, meg a családtagokat. Az éjszakák viszont maradtak olyanok, csak én kellek 80 %ban.
2011. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy offolok:


A nagyikon tudok kiakadni, ezek szerint mindegyik ezt csinálja. Anyósom kezében is egyértelműen sír a kisfiam, hogy vissza szeretne jönni hozzám. Nyújtom a kezem, erre csak húzza el és távolodik. Nem baj a lényeg, hogy ő foghatja... (és nála ordít)

2011. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első, te normális vagy? Kívánom ha gondod van, hagyjon ott mindenki!


Kérdező!

Magyarázd meg a férjednek, hogy ez egy korszak.- Nem azért van mert nem szereti őt a gyerek. Legyetek együtt minnél többet hármasban, és ez is elmúlik.

2011. nov. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen próbálom benne tartani a lelket, nehéz. Sajnos a nagyi, nem csak a harmadik válaszoló által leírttal ront a helyzeten, de ez egy másik téma :(


Próbálunk minél többet hárman játszani majd, remélem hamar visszatér minden az "imádlakapa" státuszba. Ment mindenkinek a kezecske, köszi.

2011. nov. 11. 07:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek, nem szeretném ha úgy gondolná, hogy szükségem van anyára erre ő itt hagy érzés kialakuljon, sajnos van a családban hasonlóra példa, felnőttként igen erős pánikbetegség alakult ki az illetőnél, egyértelműen visszavezethető a szüleire, de ez szintén egy másik téma..
2011. nov. 11. 07:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vessèl be jàtèkos ötleteket ahol ùgy alakítsd hogy apàra legyen szüksège. Pl.: fôzöl ès kezet kell mosnod mert ragacsos lett... hívod a fiùkat jöjjenek, apa vegye fel ès keverjèk meg együtt (akkor is ha nem kell) vagy apa èrjen rà a kedvenc ennivalòt adni te pedig legyèl körülöttük, beszèlgess is, de ha tèged hív- itt van anya veletek, de mosogatok... Ilyen kis "trükkökkel hogy apa sok közös èlmènyben a közvetlen tàrs, mèg hamarabb rendezôdni fog a helyzet. Làssa azt is hogy megöleled, megpuszilod apàt hogy anyànak is fontos apa! Ezek csak ötletek te döntöd el, megpròbàlod-e, anyòsom nekem is csak beledumàl az egèsz nevelèsbe. Ha làtja hogy elèg akkor csak a fiàt tömi - ez meg mèg rosszabb... Szèp napot mindenkinek! :)
2011. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van csak annyi külömbséggel hogy a fiam 16 honapos egész nap velem van de mikor apa vagy nagyi jön, le se vagyok tojva, sose bujik hozzám, csak apa
2011. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!