Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem el a paradics...

Hogyan készítsem el a paradicsomos tésztát 7,5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Vettem durum tésztát és sűrített paradicsomot (az összetevőknél paradicsom, víz és só szerepel). Adnék hozzá neki pici husit is. Hogyan készítsem el neki? Kell turmixolni picit? Foga még nincs. Még soha nem evett tésztát. Kell kóstoltatni ezt is? Paradicsomot pedig úgy evett hogy bébiételben egyik összetevő volt. Hűha kicsit hosszú lett tele kérdésekkel :)
2011. nov. 11. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kóstoltasd vele, mert a paradicsom olyanokat tud művelni, hogy csak na.

Lányom semmire nem volt érzékeny, semmitől nem volt baja, de a paradicsomot 10 hónapos koráig kihányta!

Úgyhogy csak módjával szerintem.

Amúgy turmixolva kapott mindent, amíg nem lett 4 foga és nem akart minden nagyobb falattól megfulladni.


Tésztát lányom később kapott, de ha akarsz neki adni, akkor szerintem azt is kóstoltatni kell vele először.

2011. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon köszönöm a hasznos válaszodat.
2011. nov. 11. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már stabilan be van vezetve a glutén, akkor nem kell kóstoltatni a durumtésztát. A paradicsom elvileg adható, de rafinált jószág, sok babánál kiütés lehet. Eddig én is csak bébiételben adtam, nem volt gond. Próbáld meg, hogy először igazi paradicsomot adsz, héj és mag nélkül főzve, 1-2 csipet cukorral, és ha azzal minden ok, akkor jöhet a konzerv is.

Ha még nincs foga és nincs hozzászokva a daraboshoz, akkor turmixold. Az én kisfiam is pont ilyen idős és szintén fogatlan. :)

2011. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt bajunk a paradicsommal, nagyon szereti is a fiam. :) De tényleg vigyázz vele, unokaöcséimet kiütötte.

Ha még nem evett paradicsomot, mindenképp kóstoltass előbb. Ja, most látom, bébiételben evett. Én akkor már nem kóstoltatnám. De ez a te döntésed. A tésztát nem kell, ha glutént már bevezetted, hisz a durumtészta liszt és víz.

Én még midnent turmixolok.

Jó ötletet adtál, holnap nálunk is tészta lesz. :)

2011. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát most jól megijesztettetek a paradicsommal. Eddig bébiételben a hippes Rizses zöldségkrém csirkehússal menüt adtam, amiben van paradicsom is. Szóval az sem teljesen paradicsomos. Lehet még várok vele és szép apránként kóstoltatom a paradicsommal, aztán később jöhet ez a menü.:)
2011. nov. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!