Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás után mindenna...

15 hónapos oltás után mindennap mérjem a lázát? A babátoknak mikor volt valami tünete?

Figyelt kérdés
Akinek a babájának ezen oltás után volt valami tünet, az mi volt és mikor jött elő? a lányom a 2 és 4 hónapos után is belázasodott, illetve volt 3 napos láza is. a dokinénik azt mondta kiütéssel kezdődik majd lázzal, valamikor 7-10 nap körül. de ismerős babájának 5 nap után lett láza.
2011. nov. 11. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

jajj hát nem kell ennyire túlparázni :) volt már beteg a picid, biztos észre fogod venni ha belázasodik. bágyadt, piros a pofija, meleg a teste, arca....

enyém pont a 10. napon lázasodott be a 15 hós oltástól és 2 hétig pöttyös volt :/

prevenart is akkor kapott, attól másnap hőemelkedése volt

2011. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi. azt gondoltam hogy megérzem ha lázas, de vajon a kiütéseket is észreveszem? Akkor 5-10-napig terjedően várhatóak a tünetek? Csak azt nem szeretném hogy pl. éjszaka lázasodjon be úgy hogy ugye akkor észre sem veszem hiszen alszunk. jártunk már így hogy nyöszörgött, s mikor megnéztük mi a baj, 39 fokos láza volt.
2011. nov. 11. 21:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A láz a barátod, ne félj tőle. Perste megviseli a picit és rossz nézni, de normális folyamat. Látod, a nyöszörgére is felébredsz. Ő jelez, ha baj van, te pedig veszed az adást. Ha szükséges adsz neki lázcsillapítót. Minden flottul működik, nem kell rémeket látni. Az elkövetkezendő egy-két hétben jobban odafigyelsz és kész. Nekem egyik sem lett se pöttyös, se lázas. (négy van)
2011. nov. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem kell mérni állandóan.

Úgyis érzed majd, ha lázas lesz.

Ha lázas is lesz, 1 nap max 2 nap és el is múlik.

Ne parázz :) :)

Drukk, hogy ne legyen láz :)

2011. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"de vajon a kiütéseket is észreveszem?"

ha nem vagy vak, biztosan! fiamat totál belepték a pöttyök-foltok, írd be a google-ba, hogy rubeola és meglátod.

de egyébként mi van akkor ha éjjel pöttyösödik ki vagy nem veszed észre? nem kell kezelni, semmi teendőd vele! és az se biztos, hogy nálatok lesz bármi tünet!

2011. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
SZerintem ez gyerekenként változik, barátnőméknél semmi gond nem volt. Mi meg a 7. naptól folyamatosan betegek voltunk, először pötty, majd hőemelkedés...örültem, hogy ennyivel megúsztuk, majd 1 hét múlva magas láz (39 és a fölött), 2 napig, majd 1 hétre rá hányás hasmenés virus, lázzal, amit szintén az oltásnak tudott be a doktornő, mert hogy legyengült az immunrendszere, sé benyalta, majd a 3. héten ismét láz 2 napig. Nem ijjesztegetni akarlak, csak tényleg gyerekfüggő. Nálunk még az is közrejátszott, hogy 13-15 hónapos koráig jött ki 10 foga, eleve gyengült az immunrendszere, madj az oltás pluszba rátett, és benyalt mindent. Szerintem az oltás tünete csak a pötty volt, meg az első hőemelkedés. Nekem amúgy azt mondta a doki, hogy 7-21 napig jelentkezhetnek tünetek, többször is. De mondom több ismerősösmnél inkább semmi tünet nem volt. Pöttsök, élnk piros, és nekünk csak a kezén, meg a mellkasán volt pár, de észreveszed, mert először halvány majd egyre erősebb lesz. Kezelni nem kell, lerendezi azt a szervezete.
2011. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a válaszokat.

sziasztok, egy paramami :)

2011. nov. 12. 17:19
 8/17 A kérdező kommentje:

sziasztok. nos a helyzet:

csütörtökön kapta meg az oltást a lányom. tegnap azaz hétfő délutánra belázasodott. azóta 38,2-38,7 között ingadozik a láza. két óra míg egyáltalán lemegy egy kicsit. a dokinénink szerint nem az oltástól van. viszont az egyik kis barátnőm kisfia is 5 napra lett lázas.

Most készültségben a nurofen és a kúp...s remélem holnap végre csökken a láz.

2011. nov. 15. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2011. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jobbulást nektek!nekünk jó volt a csukló, boka, mellekas borogatás mikor a gyógyszer nem vitte le a lázat!
2011. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!