Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után éjszakára mennyi...

Oltás után éjszakára mennyi germicidet adtok babátoknak? Ha nem lázas csak felet adjak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Semennyit ne adj, csak ha lázas lesz. Nekem egyiktől sem volt semmi baja, csak a 4 hónapostól pici hőemelkedés, de az is lement éjfélre, alvás közben.


Feleslegesen ne adj neki gyógyszert, szerintem. Figyelgesd, méregesd a lázát, de ha nincs gond, akkor csak puszilgasd meg és pár percre borogasd a kis combiját. :)

2011. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas, akkor nem adnék semmit sem. Ha hőemelkedése van, akkor szoktam adni esetleg egy fél adag panadolt, nehogy feljebb menjen (ha nyűgös a hőemelkedés mellett, akkor feljebb megy neki, legalábbis az én lányomnak).
2011. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem adtam egyiknek se lázcsillapítót oltás után, nem is voltak lázasok. eszembe se jutott láztalannak adni. Viszont egy ismerősöm folyton tömte éjszakára oltások után meg fogzások idején amikor nem is volt lázas, az lett az eredmény, hogy amikor egyszer beteg lett semmilyen lázcsillapító nem hatott neki, vagyis nagyon nehezen.
2011. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas, de nyűglődik nagyon, akkor lehet felet adni, sőt egészet is, azt mondta a mi védőnénink.
2011. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hőemelkedése volt este, nyűgös volt, egy felet kapott belőle, tegnap kapta a 4 hónapos oltását. Az előző kettőnél nem volt semmi, ott nem adtam neki elővigyázatosságból sem.
2011. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk a dokink azt mondta hogy megelőzésképpen nyugodtan adhatok neki egy kúpot. elsőnek még nem adtam neki, fel is kúszott a láza. aztán másodjára megelőztem, s nem lett láz.
2011. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!