Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél (t) 19 hónaposa...

Mennyit beszél (t) 19 hónaposan a kisfiad/kislányod?

Figyelt kérdés
Miket mondott?Hány szót?Lehetett-e már érteni?!
2011. nov. 12. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk sokat beszélt. Most 21 hónapos, most is többet beszél kortársainál. Jóval többet. Gyakorlatilag folyton beszél. Mindent amit csinál, amit tesz, kommentál, segítséget kér, mondókázik, énekel. 1,5 évesen 130 szót használt tudatosan. Ebben benne voltak a családtagok nevei, és háziállatok, amelyeket nevükön szólított.
2011. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

130 szó? Az igen! Megszámoltad?:)

Az én fiam 17 hós lesz és ali-alig akar beszélni, csak pár szót, hogy anya=aja, apa=ada, hami=hama, nem, igen=iden.

2011. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Itt olvastam egyik anyukától, hogy leírta, megszámolta 1,5 éves gyerekének szókincsét.Én is így tettem.
2011. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is megfogom akkor számolni,meg nem is rossz ötlet leírni miket mond majd később jókat nevetünk rajta.

Az én kisfiam is nagyon sokat beszél,szinte egyfolytában kommentálja miket csinál,eszik...és anyuval azon gondolkodtunk hogy "normális"-e ez ebben a korban...persze örülünk neki és nem képzeljük azt hogy csodagyerek lenne mint egyesek itt a gyk-en.

Az autóknak az összes márkáját felismeri emblémáról és mondja is a nevüket-volt ezzel egy video egy kisgyerekről de nem találom...

2011. nov. 12. 13:57
 5/10 anonim ***** válasza:
A video szerintem egy Fábry Show részlete lesz... :)
2011. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a keresztlányomról tudok írni, mert kislányom még csak 1 éves, és még nem mond sok mindent. De keresztlányom másfél évesen hihetetlen sokat dumált és sokszor igazi mondatokban. Nagyon aranyos volt, el voltunk tőle ájulva. Nem tudom, hány szót tudott, de nagyon sok mindenről el lehetett vele beszélgetni. Két kedvenc mondatom tőle: "Jaj, jön anya és bepelenkáz!" másik pedig "Apának kell a csavarlizilazi" (csavarlazító spray). Mindez másfél évesen. Imádtam. :)
2011. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Mivel ennyit beszélt kislányom másfél évesen, annak is hangot adott, hogy őt zavarja a pelus. Úton többször levette magáról,így 1,5 évesen "elhagytuk". Pedig akkor még bilink sem volt:)
2011. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam ennyi idős, de a papán kívül, amit az apjára meg a nagyapjára mond, más szót nem használ. Vagyis lehet, hogy használ, de én két hangba nem képzelek bele semmit.


Utánozni kezdett el,szereti pl a HOPPÁ-t, ezt nagyjából lehet érteni.

Egész nap halandzsázik, hangsúllyal meg gesztikulál hozzá, aranyos, de nekem ez még távol van a beszédtől.

Ő biztos nem csodagyerek:)

2011. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 19 hónaposom is rengeteget beszél. Én már nem tudom megszámolni hány szót használ, mert már mindenre értelmes szót mond. Ki tudja már fejezni magát tőmondatokban is. Ő 17 hónaposan kezdett el iszonyat gyorsan tanulni! Csak lestem, hogy naponta legalább 10 szót megtanult! Ja és ő is kislány! A lányok általában előbb beszélnek! :D
2011. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, de rólam mesélték, hogy kb másfél éves koromig épphogy halandzsát gügyögtem, mert egyik nap megszólaltam teljes mondatokban és onnantól le se lehetett lőni.

Azon lepődtek meg, hogy ilyen gyors élesváltással kezdődött.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de nyelveket a mai napig nagyon gyorsan és könnyen tanulok, "ragadnak rám".

2011. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!