Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változtathatnék az...

Hogyan változtathatnék az étkezési szokásán a fiamnak?

Figyelt kérdés
16 hónapos a fiam, tudni kell a róla, hogy nagyon tud válogatni. A reggelijét is alig eszi meg, a kenyeret kiveszi a szájából a szalámit megeszi, egyszerűen már kezdem feladni, mert nem tudom 1 nap normálisan megetetni, mert mindent amit adok neki nem ízlik, vagy türelme nincsen enni, mert ha leültetem elkezd sírni, próbáltam nem leültetni hátha úgy többet eszik, de elszaladt és játéknak vette az étkezést. A gyümölcsöket megeszi, szoktam neki főzni is főzelékeket, ha magunknak olyat csinálok akkor megkínálom, de többnyire válogat és ez meg is látszik rajta, mert 78 centi és 9400 kg ! sok esetben délbe bébiételt eszik :( Mivel kínáljam reggel és este, hogy egy rendes étkezésnek feleljen meg? Akiknek válogatós a kicsijük azok hogyan szeretették meg az ételt a picivel?? Amikor krumplit csinálok valamivel szívesen megeszi, de nem adhatok neki mindig krumplit ebédre!? Tésztát kiköpi, húslevesemet nagyon szereti meg a bablevesemet és a tavaszi levesemet, és a főzelékeimet! de reggelire nem akar szinte semmit enni, válogat, próbáltam húzni a reggeli idejét hogy jobban megéhezzen, de sikertelen volt! Beszéltem a védőnővel és azt mondta semmit ne erőltessek, de akkor hagyjam rá hogy szinte nem is reggelizik?? :') Ti mit adtok reggelire és vacsira?? Légyszíves segítsetek nekem......
2011. nov. 13. 09:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a vizet se issza meg!! :'( de ha kekszet adok a kezébe akkor azt szívesen megeszi
2011. nov. 13. 09:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy válogasson. Tedd elé a kaját, amit nem eszik meg, hagyja ott, de ne kapjon mást a következő étkezésig. Se nasit, se mást. Majd megtanulja gyorsan, hogy akkor kell enni, amikor van mit, és azt, amit kap.
2011. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, én éheztethetném a fiamat, inkább halna éhen, mint enne olyat, amit nem szeret... Reggelire kap még valamilyen tejcsit? Mert nálunk reggel csak az kell, akkor még kómás, eszében sincs rendeset enni, csak issza a tejpépet szívószálas kulacsból. Azért abból, mert a cumisüveget már régen nem szereti. Amikor én reggelizek, akkor néha kér belőle, jellemzően ő is csak a feltétet, a kenyeret nem. Szóval szerintem a tejpép, ha meginná (tudom, hogy kanalazva ajánlják, de lehet kivételt tenni) nagyon jó reggeli lenne. Nálunk vacsora után (vagy helyett) is kapja, ugyanígy, csak utána rögtön fogmosás is van. Nálunk egyébként úgy tudtam etetőszékben maradásra illetve evésre bírni a fiamat, hogy elé teszem a kaját evőeszközzel vagy anélkül és otthagyom. Egyedül eszik, mindent megkóstol, legfeljebb kiköpi, ami nem ízlik. Ha együtt eszünk vele az asztalnál, akkor sem foglalkozom vele (persze szemmel tartom), csak hagyom önállósodni. Persze mindez sok maszatolással jár, de már egész ügyesen eszik levest is, 22 hónapos. Tehát nekünk az vált be, hogy tényleg ráhagytam. Egyedül ehet, ez érdekli, nem erőltetek semmit, szó nélkül hagyom, ha alig/nem eszik. Viszont, ha jól evett, mindig kap utána egy szeletke csokit. Ha nem vagyok elégedett, akkor nem. Ja, és ő is nagyon rossz evő, alig eszik zöldséget, főzeléket egyáltalán nem, viszont tésztákat imádja. Kitartás! Remélem, tudtam valamit segíteni....
2011. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

15 hónapos kisfiam is 2-3 hónapja elég válogatós, ő a kenyeret, pékárut, krumplit nagyon ritkán eszi meg. Sokszor amit korábban imádott, nem kéri. Ettől függetlenül mostanában egész jól kialakítottam az étkezéseit, valahogy így:

- ébredéskor (7 körül) 240 ml tejital

- reggeli 9 körül, csak gyümölcs, mert így megéhezik ebédig

- ebéd 12-kor, egytálételek hússal v. tojással v. májjal

- alvás után, ha keveset evett ebédre, kap megint az ebédből, ha nagyon nem kéri, akkor valami mást (sajt, kefír, natúr joghurt, túrókrém)

- ha sokat evett ebédre, akkor vacsoráig semmi

- vacsora 6-7 között, attól függően, mikor éhezik meg, utána tejital, ha kéri.

Ha rendesen eszik, a végén szoktam neki adni piskótatallért jutalomként. Régebben tartalmasabb reggelit kapott, na akkor alig evett valamit ebédre. Az etetőszékben való evéshez ragaszkodom, ha már csak kínlódás van és nem eszik, kiveszem, és ott vége az evészetnek.

2011. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggelire adnám neki a tejet is meg a tápszert is de ahogy meglátja a tej állagát kiveri szószerint a kezemből! Ma pl reggelire zsemlét szalámival kínáltam, mivel csak a szalámit ette kénytelen voltam tejpépet csinálni :'( utána tízóraira banánt kapott ebédre meg tökfőzeléket, mikor felkelt adtam neki egy danettet, most vacsira meg szerintem májkrémes kenyeret próbálok adni neki paradicsommal, szerintem jó keveset fog enni :(
2011. nov. 13. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:
De akkor mit iszik egyáltalán?
2011. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csipkebogyóteát, millford teát, citromos vizet ( limonádé,) Levesek, és lédús gyümölcs......
2011. nov. 14. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!