Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek így normális a...

Szerintetek így normális a viselkedése?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 hónapos, figyel ránk és visszamosolyog, de csak ha háton fekszik. Idegeneknek ilyenkor is sokat lell hozzá beszélni, hogy mosolyogjon, mert elôbb kitanulmányozza az illetôt. Ha hason van, vagy valakinek a válláról nézelôdik, akkor csak ránéz az emberre egy másodpercig, majd másfelé néz. Ilyenkor folyamatosan nézelôdik, jár a feje ide-oda. Hangokból is az elnyújtott aaaa, eeee-k helyett ô inkább csak giiiii-t mond.Tudom, biztos buta kérdés, de mivel nem volt még gyerekem, így nem tudom, hogyan kell viselkednie ennyi idôsen.
2011. nov. 13. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha háton fekszik nem nagyon tud másfele nézelődni, ezért csak az éppen előtte lévő dolgokat "tanulmányozza", titeket, mikor felemeled, azért van bőven látni való a nagy világban :)ne aggódj teljesen normális, ja és nálunk is örökké a gííí ment!!!
2011. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normális. :-)


De egyébként ha kételyeid vannak, akkor meg tudod kérdezni a gyerekorvost és a védőnőt mikor legközelebb mentek, bár nálunk a védőnő is minden alkalommal megkérdezi, hogy miket csinál a babánk, szóval ők is tájékozódnak.

2011. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk is ugyanígy viselkedett ebben a korban. Igaz még csak 5 hónapos, leginkább azt "mondja" geee, láá, lee persze néha mást is. Szerintem normális a reakciója. Annyit változott mára a helyzet, hogy idegenekre, akiket először lát, szinte egyáltalán nem mosolyog, ki kell érdemelni, akiket viszont ismer, azokat nagyon hamar felismeri széles mosoly kíséretében.
2011. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Csak épp agyerekorvos volt, aki rám ijesztett, mert a tanácsadáson azt állapította meg, hogy nem keresi vele aszemoontaktust a gyerek - persze, hogy nem, mert 3 méterrôl beszélt hozzá. A neurológián megnyugtattak, hogy semmi baj a figyelmével, de azóta is azon parázom, hogy úúúristen, nehogy autista legyen. Tudom, hogy butaság, de valahogy azóta bennem van ez az aggodalom....
2011. nov. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!