Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális a viselkedése? 4...

Normális a viselkedése? 4 hónapos fiam ma kapta meg a kötelező oltását. Mióta haza jöttünk sír, álmos. De csak a kezemben alszik, még ott sem nagyon. Csak és sír.

Figyelt kérdés

normális ez? nem lázas semmi baja, csak ez álmosság nem is szokott ennyit aludni, meg sírni sem.

Mi lesz éjjel? mivel nyugtassam meg?


2009. máj. 14. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet az oltástól, bár ha most értetek csak haza, akkor még nem biztos, hogy az. az oltás után kb 2 órával kezdődnek a mellékhatások. általában először "belassul a gyerkőc", aluszékonyság is lehet. sőt, lehet ingerlékenység, zavartság, nyugtalanság is. a láz nem feltétlenül egyből jön ki, lehet, hogy csak másnap. éjszak azért figyeld. hőemelkedésnél nyugodtan adj neki kúpot, elnyomja és pihen a szervezete!

figyeld az oltás helyét, vizesruhát tegyél rá, nehogy bedurranjon neki, mert lehet, hogy épp attól fog belázasodni!

remélem tudtam segíteni!

2009. máj. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Én kislányom minden oltás után így viselkedett. Álmos volt nagyon, mégsem aludt el. Annyira nyűgös volt, hogy szerintem már ezért nem bírt beszundizni. Valószínűleg nagyon érzékeny a babák pici teste/szervezete az idegen anyagra. Nálunk minden oltásnál az történt, hogy az esti fürcsi után beadtam Neki egy fél Germicid kúpot (ártani nem árt, ha nem is használ, főleg, ha nem lázas), és a vacsi után ájultan bealudt végre, és végig aludta az éjszakát. Másnap pedig mosolyogva ébredt. Persze estig Én sem tudtam mit kezdeni Vele, csak öleltem, ringattam, és ettől rövid időre megnyugodott, de amúgy az esti elalvásig Ő is csak sírt. A teste is tök meleg volt, pedig nem volt lázas. Valszeg nehezen dolgozta fel tényleg az idegen anyagot.
2009. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

délután 1 kor kapta az oltást és ez kb 2 órája kezdődött, most egy picit nyugodtabbnak tűnik.

Ha nem lázas akkor is szabad este beadni neki kúpot?

Azt hallottam, hogy olyankor nem lehet....

És ha lefekvésnél adok neki nem lesz semmi baj?

Remélem megtudom nyugtatni szegénykémet.

2009. máj. 14. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a védőnő minden oltás után mondta,hogy ha van láza,ha nincs akkor is adjak neki kúpot.

Az én kisfiam is csak a 4.hónapos oltás után lázasodott be :(!

2009. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

adhatsz neki nyugodtan este is. nem olyan kicsi már, nem lesz gond. éjszaka azért egyszer nézzél rá, nem meleg-e nagyon a kis feje. a kúpot nyugodtan add neki, csak arra figyelj, hogy 6 órának el kell telnie a kettő beadása között.

Nekem azt javasolta a dokinő, hogy mielőtt viszem oltásra, közvetlenül adjak neki egy kúpot, megelőzésként. alkalmi használttal nem ártunk neki, lenyugtatja a szervezetét, nem fog olyan hevesen reagálni az oltásra. Nekem bejött a dolog, a legutóbbi oltásnál semmi gond nem volt szerencsére!

2009. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!