Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposom estére "felpörög",...

Alaszka kérdése:

5 hónaposom estére "felpörög", nem lehet elaltatni sehogy, mert 5 perc után felébred. Nappal kétszer alszik 1-1,5 órát. Javaslatok?

Figyelt kérdés
Tekergeti magát, kapkod ide-oda a fejével, jár keze-lába, szopizás közben is ide-oda forog, aztán emiatt visszabukja a tejcsit, aztán kezdjük elölről...éjfél mire elfárad, de másfél-2 óra után újra szopi. 3 hónaposan elmúlt a hasfájás, utána egy ideig nyugi volt, ez most megint mi? Emiatt megint mellémszokott éjjelre, mert meguntam a sűrű felkeléseket. Lehet hogy azért szopik annyit éjjel, mert érzi hogy mellette vagyok? Tanácstalan vagyok...
2011. nov. 13. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én fogra tippelnék, ha nem akar aludni.

De az is lehet, hogy nem fárad el eléggé, bár azt nemtudom, hogy lefekvés előtt mikor alszik 1-1,5 órát.

Esetleg szeparációs szorongás is lehet és azért szopik többet éjjel, mert érzi, hogy mellette vagy.

Fogzásra nekem a chamomillát ajánlották és bevált a lányomnál.Neki is voltak nyugtalan éjszakái, de én biztos voltam benne, hogy a foga miatt és igazam volt.

2011. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jajj bocsi, az lemaradt, hogy 10,5 hós a lányom :)

Első voltam

2011. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Délelőtt alszik kb. másfelet, és du. olyan 4-ig kb. Utána még előfordul, hogy 7 óra körül bealszik magától egy fél órára, míg a nagyot fürdetem. Aztán már csak éjfélkor...Chamomillát próbáltuk, 2 napig mintha jobb lett volna, utána megint nem. Abból mennyit adtál? 5 golyót?
2011. nov. 13. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Nálunk a fogzással járó nyűgösség nem tartott soha tovább 2 napnál, úgyhogy mikor elkezdődött akkor adtam neki a chamomillát, napi 3*5 golyócskát.Feloldottam neki egy korty vízben és megitattam vele, mert nemhiszem, hogy elszopogatta volna.2 nap után már nem adtam neki, de nem is volt rá szüksége.De ez minden babánál más, vannak akik hetekig nyűgösek egy fogacska miatt.Nekem javasolták még a Vibrucol kúpot, de én kúpot lázra sem adtam a lányomnak soha, inkább szuszpenziót.Én se örülnék, ha ilyeneket kéne a fenekembe dugdosni:)

Én hiszek a homeopátiában, nálunk a családban eddig mindenkinek bevált, még a lányomnak is:)

Szerintem adhatod neki folyamatosan a chamomillát és este lehetőleg már ne hagyd bealudni egy fél órára sem!

Minden jót nektek és kitartás!

2011. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A Viburcolt adtam, semmit nem használt. Tegnap este kapott Chamomillát 5 golyót vízben, de igazából annyi volt jobb, hogy 11 körül le tudtam szopi után tenni, és aludt fél 1-ig, aztán reggelig megint óránként szopi...3x adjak neki akkor egy nap? Ugye nappal mindig elfelejtem, mert akkor semmi baja.
2011. nov. 14. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen a napi háromszori adagot mindenképp tartsd, mert így szívódik fel fokozatosan a hatóanyag.Ez ugye nem olyan, mint egy lázcsillapító vagy ilyesmi, nem közvetlenül a beadás után hat.

Nappal se hagyd ki és meglátod, hogy estére jobb lesz a helyzet, ha nem is első nap de második nap biztosan.

Első voltam ismét :)

2011. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy tutira a fogacska a bűnös, mert érzem egynek már az élét alul...
2011. nov. 14. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!