Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik éjjel. Már totál...

Keditt kérdése:

Nem alszik éjjel. Már totál kimerültem! Ötlet?

Figyelt kérdés
Fiam egy hónapos múlt és felcserélte a nappalt az éjszakával.Mindezt olyan szinten,hogy hajnali este 7-től hajnali 4-ig szinte egyáltalán nem alszik csak kétszer fél órát meg a többi időben be-be szunyókál 10 perceket,persze mindezt nagy ringatások árán.Próbáltam már ébren tartani nappal,sűrűbben ébreszteni és délután nem hagyni nagyon aludni de eredménytelenül.Van egy 6 éves fiam is és elég kimerítő így nappal a naggyal éjjel meg a kicsivel.24-ből 3 órát alszom mert hajnalban 4 kor le tudom tenni végre és reggel 7 kor ébreszt,szopi után a nagyot indítom oviba,aztán az egész napos tenni valók...Már kimerültem és a tejem is kevesebb ettől! Mivel tudnék próbálkozni,hogy a pici rászokjon az éjszakai alvásra de főként, hogy a fenébe bírja ennyit ébren ez 8 óra fent lét, akárhogy is számolom, köztes szunyóval akkor is rengeteg.
2011. nov. 14. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kimerítőnek hangzik! :(

Nem lehet, hogy elkezdett fájni a pocija?Az kb ilyenkor szokott kezdődni.

Vagy esetleg már estére nem elég neki a tejed?

Én lányom hasfájós volt, de mondjuk ennyit nem éjszakázott.Kb este 8tól kb 11ig szenvedtem vele, hogy elaludjon.Aztán ez után még 2 szer kelt.Szerencsére csak 1 hónapig tartott.2 hónaposan már szépen szundikált éjjel..

2011. nov. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

A ringatásokról szokjál le!

Leteszed este és ha meggyőződtél, hogy nincs semmi baja (ha hasfájás, akkor arra kell valami, nem írok semmit, mert mindenkinek más válik be), akkor hagyd sírni, majd elalszik. 1-2 ilyen sírós éjszaka, és meg fogja szokni.

Tudom, durván hangzik, de megér annyit, hogy utána Te, a baba és a kisfiad is nyugodt, kiegyensúlyozott legyen!

2011. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem miòta megszületett a lànyom volt olyan hogy egèsz nap 20 percet aludt!!! Èjjel 20-30 percenkènt megèbredt. Volt hogy vissza tudtam altatni de a vègèn màr vettünk neki hintàt mert így ment màr jò ideje. Szintèn anyatejes, èn totàl kimerültem mert senki segítsègem se volt.

A lènyeg: nekem doki mondta hogy ilyen "testi-lelki leterheltsègre" napi 1 Supradin mindenkèpp! Picinek homeopàtia: Sedatif PC egy tabletta 10ml vízben feloldva este egy èbredès utàn. Hàt egy erôs hònap kellett amire elèrtünk ide, persze kis javulàs màr egy hèt utàn volt.most 1 max 2-szer èbred meg èjjel!

2011. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy hónapos babát nehogy sírni hagyj! Tudom, hogy kimerítő, de anya vagy és most ez a dolgod. Nekem is volt szerencsém 3 órákat aludni, és nagyon ki voltam bukva, sokat sírtam emiatt és teljesen kilátástalannak láttam a helyzetet, de az idő segített. Lehet, hogy kevés neki a tejed, nem mennyiségre, hanem minőségre. Próbáltál már este szoptatás után tápszerrel pótolni? Talán valamelyest segíthet megnyugtatni őt.
2011. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is anya vagyok, csak azért mert már az elején megtanulták, hogy éjjel alszunk.

Szégyeld magad!

2011. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Most az szégyellje magát, akinek a babája jóléte fontosabb, mint a saját kényelme? Ne röhögtess.

Kérdező! Mivel ő már nem az első babád, talán emlékszel még arra, hogy ez az időszak nem tart örökké. Én ilyenkor magunk mellé vettem, nem "szokott oda", utána 2-6 hónapos kora között vígan aludt egész éjjel a saját kiságyában. Hogy aztán előről kezdődjenek az éjszakázások, de ez mér egy másik történet. :)

Persze ha ellenedre van az együttalvás, nem szeretnélek rábeszélni, de tudnod kell, hogy ennyi idősen a kisbabák egyszerűen félnek egyedül a sötét szobában. Nem ezt szokták meg eddig, azért sírnak. Persze ülhetsz mellette, ringathatod, szoptathatod a fotelban egész éjjel, de az tényleg iszonyatosan fárasztó.

Mindenesetre akárhogy döntesz, sok türelmet és kitartást kívánok, hidd el, pár hónap múlva nevetve fogod emlegetni ezt az első időszakot. Csak sírni ne hagyd, gondolom, nem azért hordtad ki 9 hónapon keresztül, hogy utána azonnal kegyetlenkedj vele. Bár az írásodból nem az látszik, hogy ilyesmire készülnél. :)

2011. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A sírni hagyás.Írtam, hogy 2 hónaposan a pici lányom már átaludta az éjszakát.Ez úgy történt, hogy majdnem 40fokos lázam volt az éjjel.Párom is mellettem volt, de ő sosem kelt fel éjjel a lányunkhoz, pedig már 10 hónapos.Na az a lényeg, hogy olyan lázálmom volt, amiben a lányomhoz fel keltem, megetettem és tisztába raktam.Erre reggel felkeltem, és párom mondja, hogy milyen sokat sírt a pici..És akkor döbbentem rá, hogy a láz miatt nem keltem fel.Szegénykém következő éjjel már nem is próbálkozott..Reggel nagyon rosszul éreztem magam, minden hogyan, mert beteg is voltam.

Szóval nem direkt de sírni hagytam.Utána az volt a módszerem, a mai napig, ha 2 percnél tovább sír, akkor be megyek.Persze van olyan sírás amiért egyből pattanok, mert tudom, hogy baj van.De ha mondjuk rosszat álmodik, akkor kb 4-5 mp-ig sírdogál és már alszik is vissza, ezért meg nem megyek be hozzá.

2011. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

1 évesek a gyerekeim és én hagytam őket sírni az elején, meg is tanulták, és náluk mosolygósabb, kiegyensúlyozottabb gyerek nincs a világon!

Bírom, mikor ilyen nagyokos anyukák írogatnak olyan marhaságokat, hogy a többi nagyokos meg beveszi.

Most röhögj!

2011. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most nem értem minek erről vitatkozni!Tök egyértelmű, hogy mindenki másként neveli a gyereket!!!És minden gyerek más!Én sem vagyok az a felkapkodós fajta, éjjel sem.ÉS???Én így csinálom.Más tudja hordozni a gyereket, én nem akarom.Ennyi.Szerintem magán ügy.
2011. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, senki sem fogja tudni megmondani a tutit, mert minden babánál más válik be. Próbálkozni kell különböző dolgokkal.

Elég meleg a szoba? Nem hideg az ágya, ha leteszed? (Mi erre most jöttünk rá a fiamnál, már 3 hete nyűgösek az esték, letettük, felébredt....Meleg plédet tettünk alá, láss csodát, ismét végig alussza az éjszakát)

Eleget eszik vacsira? Nincs valami más, ami zavarja? Bevilágító lámpa stb.

Cumizik? Ha nem, lehet, hogy segítene.

Sok mindennel kell próbálkozni, néha tök egyszerű a megoldás, csak mi nem jövünk rá...

2011. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!