Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a babám?

Miért nem alszik a babám?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám egyre rosszabbul és kevesebbeket alszik éjjel (és nappal is). Volt egy időszak amikor este 8 kor evett utoljára, utána 1-2 kor és 4-5 kor, aztán átálltunk arra, hogy este 11 kor, utána 4-5 kor, most legutoljára este 10 kor, utána 5-6. Ez az utolsó verzió lett volna a legjobb szerintem, de sajnos csak 3 napig örülhettem ennek, utána ugyanis egyre lerövidült az alvási ideje. először csak 4, utána fél 4, 3, fél 3, az éjszaka már 01:45 kor már ébresztett, rá 2-3 órára ismét. Azt még hozzátenném, hogy az első éjszakai etetés után már nem alszik vissza rendesen, csak szundikál reggelig, míg én 10 percenként a cumiját adogatom vissza a szájába. Most már nagyon ki vagyok merülve és nem értem mi lehet a nemalvásának az oka. Napközben is csak szundikál cumival a szájában. Amúgy jókedvű, szopik is mikor mennyire éhes, rengeteget gügyög, nevetgél, próbálja a játékait megfogni...szóval nem hiszem, hogy beteg lenne. Az igaz, hogy az utóbbi hetekben folyik a szájából a nyál, valamelyik ökle folyton a szájában van és nyűgösebb is a megszokottnál...esetleg a foga jönne?...vagy a telihold miatt nem alszik rendesen mostanában?
2011. nov. 14. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

remélem mihamarabb találsz valami megoldást rá és megosztod velem, mert mi is ugyan így állunk most.

Hulla fáradt vagyok és már nem bírom sokáig

2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Méred mennyit eszik? Nálunk ugyanez volt, óránként kelt, 4 nap után kiderült, hogy estére kevés a tejem, éhes marad azért kel. Én reggel fejek neki, azt este megkapja pótlásnak, így 6 órát alszik, aztán még hármat, mert hajnalra már van tej. 10 hetes
2011. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, mérem, minden etetéskor. Általában 70-140 g között eszik, attól függően, hogy mikor mennyire éhes. De tejem van bőven, mindig csak az egyik cicimből szopik, azt sem szívja ki egészen. Este 10 kor már alszik, amikor félálmában megetetem(akkor is eszik 50-120 g.ot), azt remélve, hogy azzal kibírja hajnalig.
2011. nov. 14. 12:29
 4/9 anonim válasza:

Talán a növekedési ugrás lehet az oka. Ajánlom figyelmedbe Vida Ági honlapját, én sokat tanultam tőle. A növekedési ugrásról itt olvashatsz: [link]


Ha nem az, akkor talán fogzás vagy mozgásfejlődés.

2011. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a foga az nagyon korai lenne...de nem kizárt.Azért biztonság kedvéért nézd meg alul középen az ínyét, hogy bedagadt-e, ha igen használhatsz rá Dentonixot, vagy Dologélt.

De én is valószínűbbnek tartom a növekedési ugrást.Én lányom 3 hónaposan kielégíthetetlen étvággyal rendelkezett, és elég nyugtalan volt.

Kitartást.

Majd ha már jönnek a mozgásfejlődés állomásai, majd törheted a fejed, hogy hogyan altasd!!! Én még a mai napig is szenvedek!! :S

2011. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is pontosan itt tartunk a kisfiammal, annyi különbséggel, hogy a nyűgösködést csak ma kezdte, délután kb 1 óra volt mire elaltattam, eddig mindig betettem az ágyába, nézelődött egy kicsit majd magától elaludt.
2011. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én személy szerint nem tudlak semmi jóval biztatni. Nálunk is hasonlóképpen alakult, a Babám újszülöttként aludt általában 21-től fél kettő, kettő, volt, hogy tovább is.

Nálunk akkor romlott el a helyzet, amikor elkezdett forogni.Most 8 hónapos lassan, és átlagosan 2 -3 óránként ébred éjjelente. Adhatok Neki vacsorára bármit, bármennyit, sosem aludta még át az éjszakát. Sokat szopik még mindig, csak az ebédet és az esti kaját turbózom neki főzelékkel, pürével, de legalább 8x szopik igy is egy nap.

Próbáltam cumit adni neki, nem fogadja el. Úgyhogy ne haragudj, hogy nem tudok segiteni, de én is eléggé kétségbe vagyok esve, és a kimerülés szélén állok ...

2011. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Màr annyiszor beírtam az èn esetem, de lehet ti mèg nem olvastàtok ès segít. Nekem születèse òta nem aludt szinte semmit èn pedig segítsèg nèlkül, anyatejes... Volt màr hogy fèl òrànkènt èbredt egèsz èjjel, nem egyszer. 4 hòs koràig bírtam, akkor az ügyeletes orvos lòrugàsnyi injekciòi àllítottak làbra egyik reggel a vègkimerültsèg utolsò fàzisàban. Ne jussatok el idàig!

Addig is szedtem szoptatòs vitamint. Az NEM elèg nektek sem ennyi nem alvàssal! Doki mondta mindezt. Szòval azonnal elkezdeni Supradyn-t szedni!!! Ha szoptattok, akkor külön vasat is egy dobozzal szedjetek most be mert a vèrkèpetek is oda lehet...

Kicsimnek homeopàtia: Sedatif PC: alvàszavarra!!! Míg az erôsnem alvàs addig 1 szem 10ml vízben feloldva (20perc alatt felolvad, ràzd össze ès kèsz) lefekvès elôtt de fèl òràval elôtte-utàna NE egyen-igyon amikor ezt megitatod vele. A màsik szem reggel azonnal felkelèskor.

Egy dobozzal beszedett a lànyom... Most 1 max 2-szer èbred!

2011. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szòval amíg az erôs nem alvàs addig: este1, reggel 1

Ha màr egèsz jòl kezd alakulni: este 1

Aztàn elhagyhatod

2011. nov. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!