Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor állt be a napirend...

Kinek mikor állt be a napirend a picivel? Nekünk nagyon nehéz s ha mondhatom nincs is! 5 hetes lesz a babám. S a 3órát alig húzza ki napközben keveset alszik.

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 11:07
1 2
 1/12 alaszka ***** válasza:
Mi 4 hónaposak vagyunk, 3 hónapos volt mikor kialakult valamiféle napirend. Előtte alig aludt, hasfájós volt, állandóan szopizott, volt hogy félóránként, nagyon nehéz időszak volt, 5 órától ordított, mindent kipróbáltunk nála, de csak a kézben ringatás vált be, állandóan ölben volt, meg cicin. Mostanra kicserélték, reggel szopi után elalszik magától (ilyenre előtte soha nem volt példa) az ágyában, aztán felébred, szopi, aztán játszunk kicsit ébren van 1-2 órát, utána megint szopi, kiviszem babakocsiban levegőzni, ekkor is alszik 1-2 órát, bejövünk, játszunk, szopi, estére viszont már csak 11-12 körül alszik el úgy hogy mélyen (szopizás közben), ezután már nem veszem fel büfizni sem, éjjel 2-3 óránként még eszik, de csak fekve, nem veszem fel.
2011. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nappal alig alszik akkor is 3 percenként felriad,nem hasfájós de ha van kis görcs s nem múlik kap angol vizet!

Sajna ő pótlást is kap,de ma éjjel pl:2 óránként kelt enni...s most már eltelt 4 is...szal össze vissza van minden!

De van hogy alig húzzuk ki a 2-3 órát.a teától 10 perc s megint csak sír..

Karomban ringatom, leteszem, felveszem, peluscsere....

2011. okt. 26. 11:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első hetekben még ritka, hogy bárkinek is van napirendje. Nálunk 8 hetesen kezdődött egyfajta rendszeresség, de csak 3-4 hónapos korában lett igazi rendszerünk, ami a hónapok múlásával újra és újra változhat.


Babád még nagyon pici, de hamarosan alakulni fog. Az első időkben az egyetlen dolog, ami hasonló időpontban volt az a fürdetés, más nem.

Most még a baba diktál, figyeld az igényeit, ő is alakítani fog, és később a szülőnek is könnyebb lesz picit irányítani.


Lányom 3 hónapos koráig nem aludt napközben, és gyakran evett. Aztán magától beállt a 3 óránkénti evésre, éjszakát végig aludta, és napközben aludt 3x1 órát.

2011. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 alaszka ***** válasza:
Első vagyok. Igen, ahogy az előző mondja. Nem az az általános, hogy ilyenkor már napirend van. Én is feltettem itt hasonló kérdést anno, és jöttek olyan válaszok, hogy napirend, 3 óránként evés, aztán alvás....hát ez szerintem ritka. Ha igény szerint szoptat valaki, vagy adja a tápszert, akkor ott a baba alakítja a napirendet, és ő majd szépen alakítja magának, hidd el eljön ez nálatok is, ahogy telnek a hetek egyre jobb lesz. Addig kitartás!
2011. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

5 hetes babától semmiképp ne várj napirendet!!!

Nálunk 6 hónapos korára alakult ki...addig káosz volt.

2011. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is két hetes, a napirendünkben ami állandó, hogy 4órától fél 6ig lent vagyunk, fél 7kor fürdés, utána alvás. napközbe változó mikor igényli azt hogy fent legyen.
2011. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nallunk is 6 honapos kora korul alakult ki de meg akkor is voltak "gondok". Viszont nallunk ennyi idosen egyvalami nagyon bevallt ha azt szerettem volna, hogy hosszabb ideig aludjon kicsit. A kolleganoimtol kaptam ajandekba egy ilyen orias "zokni szeruseget" amibe bele lehetett tenni a picit. Nem tudom pontosan elmagyarazni, hasonlo mint a polya ugyhogyinkabb linkelek (a mienkhez nem volt sapka):

[link]


Nagyon puha anyagbol volt es a babanak olyan erzese van benne mint az anyamehbe. Olyanokat aludt benne, hogy 6 ora utan keltettem enni. :) Sajnos ejjel nem mertem beletenni de napkozben siman beletettem es olyan joizuen aludt, hogy csak na. Szerintem egy sima kis vekonyabb puha takaro is megteszi. Probald korbe olelni vele, hogy valami korulvegye es igy nem riad fel a sajat kezei mozgasara... Sokkal jobban alszik. Sajnos csak 12 hetes korig fert ebbe bele de onnan mar elmult a hasfajas es amugy is jobban aludt.

Ne aggodj, kialakul majd a napirendetek de o meg tul pici. Azt hiszem 5-6 hetes koruk korul kezdenek csak kulombseget tenni ejszaka es nappal kozott. 6 hetes koruk korul alakul nekik ki az az erzekuk, hogy eszrevegyek ejjel masak a fenyek, nincs annyi mozgas, nagyon csend van...

2011. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekünk kb 5-6 hónapos korától állt be. amikor 5 hetes volt, én is azt vártam, hogy miért nincs már napirend, mindenki állandóan erről ír, de most már látom, hogy 5 hetes babától nem szabad ezt várni. a 2.nál már tudni fogom és jobban kezelem a káoszt:)

majd meglátod ha a babád beáll szépen. az én kisfiamnál is úgy volt, hogy ha 3 óra múlva nem volt elő a cici, mikor ő ébredt, akkor volt ám balhé. volt, hogy annyira üvöltött h nem vett levegőt. aztán üvöltve kelt mindig. mondom ez már nem lesz máshogy. aztán egyszer csak jött egy mosoly az üvöltés elött, aztán pár nap múlva már 5 percet fennt volt ébredés után és csak utána üvöltött ha nem voltam elég gyors. 4-5 hónaposan azt vettem észre, higy már csak 4 óránként kér enni (teljesen magától állt át). 3 hónapos koráig rengeteget sirt,ma egy rendkívül vidám, mindig vigyorgós, mosolyogva ébredő boldog baba. szval kitartás...

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én anno, amíg szoptattam - nem sokáig 6 hetes koráig -, akkor igény szerint volt minden. Jobban mondva, ahogy a kisasszony igényelte. Hamar rájöttünk mind a ketten, hogy ez egyikünknek se jó, főleg, miután fejhettem neki a tejet, mert nem volt hajlandó szopni bármit is csináltam.

Én hulla voltam, ő nyűgös, fájt mindenem, ő sírt. Ez ment kb. 1 hétig. Feszült voltam és ő mindent átvett/megérzett.

Ezután úgy döntöttem, hogy Viszlát igény szerint, Helo 3 óránként!

Olyan jól bejött ez, hogy 2és fél hónapos korára 5× evett egy nap, nem szakadtam meg az állandó fejésben, éjszakát átaludta, nem sírt csak ha tényleg valami baj volt, kiegyensúlyozott volt, mint én.

Most 3 hónapos, múlthét óta már csak tápszer van, mert elapadt a tejem. Evések között másfél-két órát fent van, játszik, gagyog, stb. 1 órát alszik.


Mi 3 hetes korától sétálunk délelőtt és délután is. Kb. 7 hetes korától sétálunk 3-3 órákat.

2011. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam 4 hetes a pici, a nagy fiam 5 éves. Van napirendünk mert muszáj egyes időpontokat betartani. Pl reggel fél 9 ig be kell érni az oviba a naggyal ezért fél hétkor kelek a picivel szopizunk. Ez még kényelmesen az ágyban kb fél órát még így tudok szunyókálni. 7kor keltem a nagyot reggelizik nézi a minimaxot addig én összeszedem magam kb 7.45kor indulunk mindhárman az oviba. Fél kilencre hazaérek néha még boltba beugrunk reggel a picivel. Aztán újra eszik. Na innentől van az hogy vagy 9-től 11-ig cipelem mert nem alszik vissza 2 evés között vagy 11-től 1-ig. Ezt a kettőt cserélgeti néha. Szóval 1-ig mindenképp alszik legalább 2 órát egy huzamban ilyenkor főzök és házimunkázok. 1 körül megint eszik ezután ha elaludt le tudok ülni picit pihenni. 4 kor jön haza férjem hozza a nagyot oviból. Ilyenkor indulunk kb 5ig sétálni. Mindig megvárom a nagyom mert szeret eljönni velem. Ha hazaértünk újabb szopizás. Na ezután jön a legnehezebb időszak 7ig felváltva cipeljük a törpét, mert ilyenkor fáj a hasa legtöbbször, és szolgáljuk ki a nagyot a férjemmel. 7ig meg kell enni neki a vacsit játszani stb. Ekkor megyünk fürdetni először a picit együtt fürdetjük, aztán én elvonulok vele vacsizni és altatni, addig apa fürdeti a nagyot. Ha ő is végzett ő is hozzánk bújik. A pici kb 8ra alszik ezután a nagynak még mesét olvasok és 9 körül már ő is alszik a saját ágyában. Muszáj ilyen korán mert akkor nem tudna reggel felkelni.

A pici 4 napja éjjel csak egyszer ébred ez a nagy szerencsém, hogy ő éjjel jól alszik, előtte is csak kétszer kelt születése óta. Nappal viszont csak két órákat bír kaja nélkül, kivéve ha sétálunk mert azt mindig végigalussza ezért is szeretnék minél tovább kijutni vele a levegőre, míg nem lesz nagyon rossz idő. este ha már alszanak még megcsinálom ami elmaradt kirakom másnapra rucikat tv-zek fürdök, kb 11-re kerülök ágyba. Ami hiányzik most még az az apával kettesben töltött idő, de majd később ezt úgy oldjuk meg hogy hétvégenként bevetjük néha nagymamát pár órára. Ő már alig várja szerencsére hogy vigyázhasson a picire is (most még a csak szopizás miatt ez nehézkes órák hosszat)

2011. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!