Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csirkemellet hogyan készíted...

Csirkemellet hogyan készíted el kisbabádnak?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy 6 hós kortól lehet adni csirkemellet a kisbabáknak. Te mivel és hogyan készíted el neki? Az egy dolog, hogy megpárolom, és leturmixolom, de mivel ízesítsem neki? Mert ugye sót elvileg nem szabad adni.

És milyen zöldséggel? Krumplival, répával? Vagy valami mással is lehet?

6 hós lesz a kisfiam és előre fel akarok készülni.


2011. nov. 16. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen zöldséggel, amivel csak akarod. Én együtt felkockázva főzöm őket a vége felé liszttel sűrítem, (mint egy főzeléket, de elhagyható főleg, ha krumpli is van benne) végén egy pici olaj megy bele. Petrezselymet szoktam bele rakni, de 6 hónaposnak még nem kell.
2011. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok: 6 hónaposnak még a csirke meg az olaj is várhat, csak automatikusan írtam a 8 hónaposom receptjét
2011. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En foztem csirkehuslevest csirkemellbol. Babaknak valo csirkehusleves kockat tettem bele ami somentes (kulfoldon elek es itt heinz a markaja de biztosan otthon is van tescoba vagy barhol). EN kuktaba keszitettem mint mindig. 3 csirkemell, 4-5 repa, 2 feher repa, 1 zeller, 1 hagyma egeszbe, 2-3 cikk foghagyma es 2db babaknak valo husleves kocka. Miutan elkeszult a Feherrepat es a rendes repat letrumicoltam neki egy nagyon pici zellerrel de fohagymat meg hagymat nem tettem bele. Ez a pure ment kis 50ml tegelyekbe a fagyasztoba. Krumplipure tetejere tettem neki vagy tesztat foztem neki hozza kesobb (8 honapos kora korul) A csirkemellet meg szinten leturmixoltam de es kulon tegelyekbe fagyasztottam le. Igy barmihez hozza tudtam keverni (Spenothoz, karfiolhoz, zoldborsohoz, vagy siman a repas-feherrepas mixhez...) Jo ideig eleg volt. Ezt megcsinaltam marhahusival is egyszer es annyi lett, hogy eleg volt neki 3 honapig felvalta a csirek meg a marha husi + zoldseges mix. Persze mast is kapott nem ette ezt minden nap. A levesnek a levet en meg megmelegitettem, jol megsoztam, borsoztam es megettuk a ferjemmel tesztaval. :)) Persze kell egy kis le a turmixolashoz is a husinak meg a zoldsegeknek.
2011. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod én még hogy csináltam? Úgy, hogy megfőztem vizben, só nélkül. Aztán nagyon nagyon apróra felapritottam. Jégkocka tartóba beletettem, és lefagyasztottam. Volt, hogy sima üveges bébiételbe , páldául cukkini főzelékbe tettem bele egy kockával.vagy főztem bele répát meg krumplit.
2011. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ízesíteni nem kell semmivel. Répával, almaszósszal, krumplival adhatod neki így az elején. Én megfőztem, leturmixoltam, kiadagoltam, folpack darabokba tekertem, beleraktam őket egy zacskóba és lefagyasztottam. Így mindig elég volt egy golyót elővennem.
2011. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 16. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!