Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenést ellehet kapni...

Hasmenést ellehet kapni babausziba?

Figyelt kérdés
Ha, igen, akkor ne vigyem többet, vagy hogyan óvjam? Egy-egy korty víz így-is úgy-is becsúszik.
2011. nov. 16. 12:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, én is naív vagyok, de annyira azért nem. Egyrészt, különböző embreke vannak, és bemennek olyan bajjal is, mert sokszor ki sincsenek kezelve. Vagy sokan nem is tudják, hogy valamilyen bacis/vírusos betegségük van. Tesóm ugyanezt mondta nekem, hogy nem lehet elkapni semmit babuszáson, fertőtlenítve van, az anyukák tiszták, blabla. Valamikor 10 hónapos korban vitte a babát. Előtte soha semmi baja nem volt, semmi megfázás, semmi. Egyszer voltak csak babaúszáson, le is betegedett a pici, torok, nátha, láz. Valamit elkapott. Szerencsére lájtos volt és hamar elmúlt.

Lány babákról nem is beszélek. Valami olyan betegséget elkapnak, aztán majd lehet rohangálni gyermek nődokihoz.

Persze, van, akinek nincs semmi baja. De én inkább elkerülöm a közös medencét egy darabig.

2011. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

tugyátok hány olyan betegség van ami lappang és a hordozó nem is tudja?

Ez akár nemibetegség vagy akár egy tífusz is lehet.


éppen egyiknap mesélte egy ismerösöm aki németországban egészségügyi ellenör, pl ovodák, uszodák, korházakban. ha kitör a járvány rögtön ott vannak. szóval ö mesélte, hogy az egyik neves helyi klinikán pár éve 6 újszülött fertözödött meg tífuszban.


EGy afrikából jött nö volt a hordozó, aki már évek óta hordozhatta, de nem volt beteg. Gondolom szoptatás elött nem fertötleitette a kezét rendesen és a picije megfertözödött. na de közben pelenkázni is vitte a közös szobába, ahol a közös krémtöl még 5 gyerek fertözödött meg. durva de ez ilyen könnyen megy.


amúgy ha a víz megfelelöen van kezelve maga a vízben semmit nem lehet elkapni még akkor sem ha bele hánynak.


de elég a kilincset egymás után megfogni. de ez is ritkább azért. ha nem akarod hogy beteg legyen ne vidd sehova sem.


pl mi most megyünk nyaralni, 2 hét karanténban van az egyévesem, hogy ne hogy valamit elkapjon más gyereketöl, vagy az usziban. persze sajnos így is bármikor elkaphat bármit, de reméljük isten nem tol ki velünk.

2011. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én kolléganőm gombás fertőzéssel járt termál vízbe mondván h ő már úgy se kaphatja el. Született gyereke is és vitte babausziba. Hidd el nem ő az egyetlen undorítóan felelőtlen anyuka.
2011. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!