Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szmog? Levegőzés, vagy itthon...

Szmog? Levegőzés, vagy itthon maradás?

Figyelt kérdés

Akiknek nincs dolguk, és nem lenne muszáj kimozdulniuk, azok kimennek sétálni ebben a szmogos időben?

Bevallom, hogy rettenet lelkiismeretfurdalásom van, mert már 3 napja nem voltunk kint. Észrevettem, hogy nagyon könnyzik a kicsikém szeme a kinti levegőn, és úgy gondolom többet ártok, ha kiviszem. Szellőztetni sem szellőztetek, hanem most a klímát nyomatom, mert az megszűri a levegőt.

Én dramatizálom túl, vagy Ti is inkább otthon maradtok?


2011. nov. 16. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a napi szellőztetés kell. A séta meg a napirendünk része, nem szívesen hagyom el, csak ha nagyon nagy a baj. Most még nem akkora.
2011. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én kiviszem sétálni az 1évesem. Mert muszáj elmennünk boltba, postára. Engem inkább ez a nagyon hideg zavar, úgyhogy csak a játszóházig sétálunk :)

Az a baj, hogy itthon már úgy érzem kevés vagyok neki, kell a babatársaság, hogy elfáradjon. Szóval unalmas lenne neki 3napig itthon, velem :) Még ha nekem nem is...:D

2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi minden nap lemegyünk 10-től 12-ig. Két gyerekem van.

Nem csak a hidegtől könnyezik a gyereked szeme?

Én nem bírnám a bezártságot.

2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi is lemegyünk. Mi falun lakunk, és nincsenek adatok az itteni szmogól, de szerintem szörnyű. A legtöbben még a szeméttel tüzelnek a kályhában, sőt múlt héten volt egy pasi, aki a nagy ködben még a kertben a gazt is meggyújtotta. Na, akkor tényleg hamar bejöttünk, mert én sem kaptam levegőt. Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak!

10-15 percre azért ki szoktunk menni.

2011. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi vidéken lakunk, relatív nagyvárosban.

Elméletileg itt is van légszennyezés. Viszont, ha kimarad a séta - egy nap kétszer sétálunk délelőtt és délután -, akkor a lányom nem alszik összefüggően 2-3 órát és iszonyat hisztis és nyűgös lesz.

Ugyebár ő még egyenlőre csak alszik a kocsiban, így én nem vettem észre rajta a szmogtól semmilyen változást.


Igazából, amitől tudom óvom és védem, de örökké pl. nem zárhatom be a lakásba... régebben is volt szmog és jövőben is lesz.. talán még durvábban, mint ami most van ...

2011. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hmmmmmmmmmmm............hát teljesen jogos amit írtok, és félre ne értsetek mi is mindig járunk sétálni, nyilván van amikor valami miatt kimarad, de nem ez a jellemző. Nagy szellőztető is vagyok, de egyszerűen most nem lehet.

Miskolciak vagyunk, családi házas részen lakunk. Elmondani nem tudom, hogy dől be a füst az ablakokon, mert ugye rengetegen váltottak fatüzelésre. Kicsinál, hogy most egész télen ez lesz? Bent kell ülnünk? A hideg nem hiszem, hogy zavarja, mert egy kis örökmozgó szaladgáló. Na mindegy.........köszönöm a válaszokat, érdekel, hogy most tényleg csak én nem viszem őt ki?

2011. nov. 16. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:

mi nem megyünk sétálni. azt mondják káros, ne menjünk ha nem muszáj. hát én márpedig ennek nem teszem ki a gyerekemet :)

sok program van amit lehet csinálni, pl. ma játszóházba megyünk.

van különbség aközött, hogy elmentek valahova vagy aközött, hogy kint köröztök 2 órát ;)

2011. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben amúgy se vinném 2 órára...fél órát sétálunk.
2011. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is szoktam dilemmázni! De 3napot én sem bírnék ki a lakásban,nem hogy a gyerek. Pesten lakunk,de muszáj kimenni a kislányommal,mert lerombolja a lakást!

Meg a boltba majdnem minden nap menni kell,egyedül vagyunk.

Mennyi idős a babád?

2011. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Direktbe levegőzni-vagy szmogozni:S-nem megyünk ki.Csak orvosnál voltunk tegnap,addig voltunk kint,boltba,ilyenek.Reggel is 1x szellőztettem,de undormány szag jött be,én érzékeny vagyok a szagokra,azóta nem nyitottam ablakot.Majd még este pár percre és elég is.

Debrecen.

2011. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!