Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 1 óra levegőzés + gyakori...

Napi 1 óra levegőzés + gyakori szellőztetés elegendő a babáknak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?Mert kezdő babáknak mmint piciknek még ok,de ahogy nagyobb szerintem másfél 2 órát is ha jó az idő kint lehet lenni:)
2009. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hónapos
2009. szept. 14. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem elég persze,ő még azért elég pici,majd 6 hónapos kora körül picit több időre is kimeettek:)
2009. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd ki minél többet,amig ilyen jó idő van.De elégnek elég.
2009. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Az orvosi szakirodalom azt javasolja, hogy minden nap legalább 2 órahosszát kell szabad levegőn lennie egy kisbabának, miután hozzászoktatták a levegőzéshez. (Már 4 korát követően fokozatosan javasolt hozzászoktatni.) Ha jó idő van - mint most nyár végén, ősz elején - akkor akár napi 4-5 órát is kint lehet a kicsi, ezt javasolják a szakemberek.
2009. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
4-5 óra??? Ja, házvezetőnő mellett...
2009. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-5 óra azoknak szól akik kertes házban élnek:DMint mi:)

Durva is lenne de végülis kivitelezhető,mint a Frédi bénibenXD,láncra fűzzük a babakocsikat és kirakjuk őket a ház elé :DIlletve ti:DNah jó ez csak vicc volt;)

2009. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen, a 4-5 óra is megvalósítható! Egyáltalán nem olyan körülményes, nem kell házvezetőnő :-) hozzá.

Igaz, kertes vagy udvaros házban nyilván könnyebben megvalósítható, hogy kiteszed pl.3 órahosszára aludni, amíg főzöl, mosol, takarítasz, stb. De társasházban is nyugodtan kiteheted az erkélyre, teraszra babakocsiban aludni. És mellette tudsz dolgozni, tehát nem kell ott állnod végig mellette, ha biztonságos, jó kis alvóhelyet csinálsz neki. Nyáron még akár a (kisebb méretű) kiságyat is kirakhatod a levegőre és abban is alhat!

Azért is írtam, mert én és több barátnőm is végigcsináltuk ezt már egyszer. Napi 3-4 órát általában kint volt a babánk, és télen is legalább 1,5-2 órát. Makk egészséges kissrácok lettek, sosem voltak még megfázva.

Higgyétek el, hogy nem írok hülyeséget, tényleg nagyon fontos a kisgyerekeknek a levegőzés, és napi 1 órahossza kevés!

2009. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!