Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond? Már több mint 1...

Nem gond? Már több mint 1 hete elkezdtük a hozzátáplálást. Kisfiam 4.5 hónapos.

Figyelt kérdés

tegnap adtam neki először sütőtök pürét és annyira ízlett neki, hogy 2-szerre megette.

Nem lett tőle semmi baja nem fájt a pocija sem,

de nem baj, hogy első alkalomra ilyen sokat evett?

nem volt szívem elvenni tőle, tátotta a kis száját....


2009. máj. 10. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az első alkalom kostolás kéne legyen és 2-3 nap legalább. 48-orára is kijöhet ha baj van.
2009. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igazából pár kiskanállal szokták, de azt hiszem én sem venném el tőle, ha jóízűen falatozik. A lényeg, h egyszerre csak egyféle új ételt próbálj az esetleges allergia miatt- mert akkor biztosan tudod, mi okozta.

Örülj, h ilyen jó étvágya van a babádnak:)

2009. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha szívesen ette és nem lett rosszul, akkor nincs semmi gond. Ha Te úgy gondolod, hogy ennyi idősen kezded a hozzátáplálást, az is a Te döntésed, de lehet, hogy majd megkapod, hogy jaj, a WHO szerint csak 6 hónapos kor után szabad, még a tápszereseknél is, nem csak az anyatejeseknél. Ha tetszik a babádnak, akkor próbálgassatok, de óvatosan! Ha anyatejes, akkor azért az maradjon még jó pár hónapig a tej a fő kaja! Sok sikert!
2009. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond. Én is ilyen idősen kezdtem el a hozzátáplálást a gyermekorvos tanácsára. Bár az enyém enne ilyen jól!
2009. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tápszeres és már nem igazán kell neki van, hogy egész nap nem is eszik ha tápszerrel kínálom, az orvos is mondta, hogy adjak neki más kajcsit is, de akkor nem gond

köszi

2009. máj. 10. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kóstoltasd, de szerintem egy kicsit óvatosabban. Én gyümölcsökkel kezdtem, alma, őszibarack, banán aztán sütőtök, répa, krumpli almával és más zöldségek. Azért kellene lassabban, mert lesz olyan amitől hasmenése lesz és olyan is amitől szorulása. Ez pedig megterheli az emésztőrendszerét. Egyébként az én kislányom is nehezebben fogadja el a tápit mióta gyümölcsöt is eszünk.
2009. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!