Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos a kisbaba, a napokban...

5hónapos a kisbaba, a napokban kezdtem el a hozzátáplálást almával. Azt tudom, h eleinte 1-2 kanál(a férjem előszeretettel adott neki már az elején többet is, ez baj?nem lett semmi gond), de ha már egy hete eszik, akkor mennyi az adag, hány gramm?

Figyelt kérdés
És mik a további lépések? köszike.
2008. okt. 26. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Akár uzsi is lehet neki az alma, alma banánnal..bajt nem csináltok vele, lényeg a fokozat.
2008. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Az almával csak annyira vigyázz, hogy fogja a székletet.
2008. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Mi egy hete eszünk almát és ma már megette egy nagyobbnak a felét. Ha szereti egye nyugodtan. Csak új gyüminél kell vigyázni, nem sokat adni egyszerre, nehogy allergiás legyen rá!

Én mérni nem mértem mennyit evett. Egy idő után sztem már szemre tudni fogjuk mennyi az adag. Én egy kicsivel többet csinálok, inkább maradjon a tányérban. Egyébként is nincs két egyforma gyerek és mikor milyen passzban vannak attól is függ mennyit esznek.

2008. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom is 5 hónapos múlt, mi már lassan 3 hete eszünk almát.Megmondom őszintén csak az első nap adtam neki pár kanállal, majd utána már egész almákat evett lereszelve.Imdája, nem hasfájós,semmi gond nincs vele,sőt már időben jelez hogy kéri:)Általában ennyi idős babánál 120-150 gramm az mehet nyugodtan egy étkezésre.A lényeg a fokozatosság.Minden nap adjál neki picivel többet és ha semmi gond már ehet egészet is.

A másik a sütőtök almával.Azt is el lehet kezdeni.

Jó babázást kívánok!

5 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!