Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 babó beszéddel kapcsolatba...

14 babó beszéddel kapcsolatba praktikákat kérnék?

Figyelt kérdés
kislányom 14 hónapos, : cica, kutya bárány, lovacska(hangját utánozza). Hinta, hoppá, néha baba, apa, annya szavakat mondja mivel tudom rávenni és bátorítani hogy több szót mondjon mert babanyelven hablatyol egész nap:D Sok zenét hallgatunk halász Judittól kezdve cigányzenéig ugrál bugrál rá és táncikál. Nagyon a jo a mozgása. 16 dik fogat növeszti igy már tényleg fogsorral rendelkezünk. Mondókázunk, éneklek neki mutagok képeket hiszen hozza a könyveket hogy nézzük meg Mutogatni perfektül megtanul, bár rendszerességel visszakérdezek (gondolován hátha válaszra méltat:D mit szeretnél Inni? enni?mit csinálsz? stb stb. tényleg csak ennyi amiben mi tudunk segíteni? majd magától fog egyzserre több szót mondani lehet egyik napról a másikra?
2011. nov. 17. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se erőltesd ennyire, majd amikor kész lesz rá, beszélni fog....

Kisfiam 13 hónapos, ő is mutogat, megmutat szinte akármit ha kérem, de ő is csak babanyelven hablatyol, az szókincse meg abban kimerül, hogy rámutat valamire és azt mondja hogy "ez","ezt","azt"....Hangokat sem utánoz, de lelkesen hesegeti a galambokat:)

Szerintem már így is eléggé sokat tud a babád,majd jön a többi is:)

2011. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard kicsikarni a szavakat, mert rosszul fog elsülni. Az ég szerelmére, még csak 14 hónapos, nem 3 éves. Mondókák, dalok, olvasás ez így jó. Majd jön a többi magától, ha kész rá. Ne türelmetlenkedj.
2011. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén: minek kell siettetni? De komolyan... Még ha lennének is "praktikák" (amik nincsenek a sok mondókázáson, éneklésen és spontán beszéden kívül), akkor is, minek egy 14 hónapos beszédét fejleszteni? Neki most a babanyelven való halandzsázás a dolga.

Igen, vannak gyerekek, akik másfél évesen már mondókáznak, de a többség nem, és nincs ezzel semmi baj, nem lóverseny. Inkább tanuljon meg szépen beszélni. Én állítólag másfél évesen mondatokban beszéltem (nem emlékszem, anyu mondja), viszont olyan hibásan ejtettem a hangokat, hogy még felső tagozatban is logopédushoz jártam. Inkább vártam volna ki az idejét.

Ne haragudj, de nem értem a hozzád hasonló anyukákat. Semmivel sem lesz több az a gyerek, ha korábban beszélni kezd.

2011. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Szia!Az enyémek már 2 évesek,és ugyanott tartanak,mint a tied.Én már igencsak bele vagyok fáradva a babahalandzsába.Most írtam ki ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szerintem hintáztasd őt sokat te is,állítólag ugyanolyan jó hatással van a beszédfejlődésre is,mint a mozgásra.

amúgy sztem nagyon ügyes babád van,és ha nem sietteted,akkor is korán fog beszélni.Üdv!

2011. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az enyém 21 hónapos és ugyanannyit beszél kb. mint a tiéd.Mutogatva érteti meg magát,illetve utánozza a szavakat,de nem azokat a betűket mondja,a hanglejtése hasonlít.Ne ijedj meg mindent jól csinálsz,aztán majd le se tudod állítani:)
2011. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!