Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák mikortól...

Anyatejes babák mikortól alusszák át az éjszakát maguktól? Mikortól szabad esetleg "szopizásról leszoktató praktikákat" bevetni (tea, cumi, stb)?

Figyelt kérdés
7 hónapos, 8 kilós a babám és kb 6szor kel fel éjjel, egyébként igény szerint szoptatott baba, 1 hónapja van hozzátáplálás. Én szeretném nagyon jól csinálni, de érzem, hogy elfáradtam... Tudtok valami ötlettel segíteni?
2011. máj. 31. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 11hónapos lesz, még mindig szopizik és cicin is alszik el. Nem akarlak elkeseríteni, de még mindig kel 1-2 alkalommal. Eddig 2 éjszakát aludt csak végig
2011. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is 11 hónapos és 7 hónapos kora óta nem szopik és kel egy éjszaka 5x6x.Nem fogzik!Úgyhogy ez nagyon nehéz dolog,mert ha leszoktatod is,az sem garantálja,hogy aludni fog!Felkel másért,nem enni.
2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem ma 4 hetes. A tegnapi éjszakát végigaludta, reggel 5-ig. Kíváncsi leszek a többire... (Csak nehogy meglegyen a böjtje....:))
2011. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Most 11 hetes.

Ő este sokkal többet eszik, mint napközben. - szerintem ez a titka.

Pont most jött egy hírlevél: hogy ha éhes éjjel, akkor nem szabad cumival/teával helyettesíteni, meg kell etetni!


Ja, és én kb. 2 hete álltam át az igény szerinti szoptatásra, addig szigorú 3 órák voltak. Szerintem sokkal jobb, ha van egy rendszer, de erről mindenki mást gondol. Nekem nagyon jól bevált.

2011. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz, sok felesleges indulatot kiváltani képes kérdés. És is ugyanebben a helyzetben voltam.

Nem írtad, minden alkalommal, amikor felébred, megszoptatod? Mert ehhez nagyon hozzá tudnak szokni, és azt, gondolom, te is sejted, hogy nem éhezik/szomjazik meg éjszakánként hatszor.

Szokták javasolni, hogy adj tejpépet vacsira, és ha felébred, vizet vagy teát adj neki. Ez valakinek bejön, de a többségnek nem. Nekünk sem vált be, a víztől csak még jobban behergelte magát, alig tudtam visszaaltatni.

Én a helyedben nem szoktatnám még le teljesen 7 hónaposan, mert lehet, hogy tényleg megéhezik, de szabhatsz határt, hogy pl. legalább 3 óra teljen el két szopi között. Kitartás kell hozzá, és nagy elhatározás, de szerintem ennyi idősen nem lesz baja tőle. Ilyenkor menj be hozzá, nyugtasd meg, simogasd, ilyesmi, egyet ne tegyél: ne hagyd egyedül sírni a szobájában! És maradj végig nagyon nyugodt, máshogy nem megy. Esetleg, ha már iszik vizet, megkínálhatod, ha kicsit megnyugodott. Teát ne adj neki, hozzászokik, aztán majd azért kel.

Mi 13 hónapos koráig nyomtuk így, mint Ti, akkor megelégeltem, leszoktattam. Meglepően könnyű volt. Egyszerűen nem tettem cicire, hanem ringattam, simogattam, énekeltem, egy hétig tartott, éjszakáról éjszakára egyre kevesebbet kelt. Mivel nappal már alig szopizott, egy hét múlva elválasztotta magát, azóta átalussza az éjszakát is.

2011. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbik 6 hetes korától a kisebbik 7-8 hetes korától aludta át az éjszakát. Ez azt jelenti, hogy este 9-től kb reggel 6-ig aludtak ébredés nélkül. Pár hónap alatt ez a 6 órai kelés kitolódott kb. 8 óráig. Anyatejesek voltak mindketten majdnem 1 éves korukig.
2011. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó vagyok ismét.

Én soha nem szoptattam igény szerint, betartottam a 3 órát. Nem hiszek abban, hogy jó az igény szerinti szoptatás. Egyébként 6 hónaposan mindkét gyerekem 9 kiló körüli volt, 1 évesen pedig 12 kiló körül voltak.

2011. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam 13 hónapos koráig. 2,5 hónaposan már átaludta az éjszakát, utána 8 hónaposan ébredt 3 körül, ezt kiküszöböltem kiadósabb vacsorával szoptatás előtt. Utána ha felkelt ment a cumi, vissza is aludt, 2-3 nap után fel sem ébredt.
2011. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Arról, hogy az igény szerinti szoptatás jobb-e vagy a 3 óránkénti, kérem, hogy ne nyissunk vitát... Én is akkor eszem, amikor megéhezem, a babámat is akkor etetem, meg, amikor enni kér.


Egyik kedves válaszoló kérdezte, hogy minden alkalommal megszoptatom-e, amikor ébred. Igen, bár az első ébredésénél, ami 11-éjfél körül van, akkor csak keveset eszik. Onnantól kezdve sokszor vissza sem kerül a saját ágyába, ami azt jelenti, hogy szegény férjem sem alszik vagy költözik a nappaliba.


Tudom, hogy ez sokaknak nem normális, de én úgy vagyok vele, hogy ez csak átmeneti, és ebben a rövid időszakban, legyen az 8 hónap vagy másfél év, táplálkozásban, kötődésben, szeretetben nem akarok tőle megvonni semmit. Most sem megregulázni akarom, csak arra gondoltam hátha van egy két tipp, apróság, amiket ha bevetek, kicsit könnyebbek lennének az éjszakáink.


Várom a további válaszokat és köszönöm előre is!

2011. máj. 31. 11:48
 10/10 anonim válasza:
Szia kérdező,látom a kérdés az 2011es.Hogy volt aztán? Hogy történt? Most én is ebben a cipőben járok.Koszi és szép napot!
2023. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!