Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap hallottam, hogy jövőre...

Tegnap hallottam, hogy jövőre fizetősek lehetnek a bölcsik, kérhetnek pénzt néhány esetet kivéve, vajon rám vonatkozna az, hogy nem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy hangzott el,hogy az egyik aki mentesül a fizetés alól akik "tartós beteg" gyermeket nevelnek,ha nem a bölcsis a tartós beteg,hanem a testvér,akkor a bölcsisre nem kérhetnek pénzt?


Remélem nem lesz általános gyakorlat,hogy az amúgy is kevés pénzből élő,lakáshitellel terhelt családokat ezzel is sújtani fogják.


2011. nov. 17. 09:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, de ez elkeserítő, hogy még ezt is megtehetik velünk:( Kíváncsi vagyok ha meg is lesz ez téve, mennyibe fog kerülni, jobban meg fogja érni itthon maradni gyesen, egy olyannak aki csak 80-100 között keres????
2011. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom (úgy logikus), hogy igen, rád is vonatkozna.


Azt mondták, hogy maximum a gyes összege lehet. Tehát ha nem keres az anyuka a munkahelyén minimum kétszer annyit, mint a gyes, akkor egyszerűen nem éri meg visszamennie :(

Én is ki vagyok a hír hallatán.

2011. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%
Azért azon el kellene gondolkodni, hogy egy bölcsödét MIBÖL tartanak fenn - mert ahhoz elég sok pénz kell. SZerintem az a természetes, hogy ha valamit igénybe veszel, akkor fizetsz is érte. A bölcsöde még mindig kevesebbe kerül, mintha bébiszitterre hagyod egész nap a gyereket. Èrdekes módon ezen senki nem akad fenn, pedig egy béniszitternek kevesebb a költsége, mind egy intézetnek.
2011. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Igen, az állami szolgáltatásokért általában adó formájában szoktunk fizetni. Vannak magán bölcsődék, iskolák, kórházak, stb. értelemszerűen azok fizetősek
2011. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Első vagyok:szerintem mindenkinek egyértelmű, hogy nem ingyen van a bölcsi, 0 kiadással...Képzel 3. általában akinek vissza kell mennie dolgozni és bölcsibe kénytelen adni a gyerekét, az nem áll úgy , hogy bébiszittere hagyná a gyerekét bármikor is.Valószínűleg azért rakná be, mert nem élnek meg a úgy, hogy anyukának csak a gyese van...Akinek meg van pénze, az valószínű magán bölcsit választ, ami egyértelműen korszerűbb mint egy átlag bölcsi, és gondolom ott lékesebb, motiváltabb gondozónők vannak jobb fizetésért, mint egy sima bölcsiben...Legalábbis a mi kisvárosunkban:Elavult játékok, sokszor nem törődöm bölcsis-nénik, elavult mosdóhelyiség...Ha a gyes összege lenne, a mi esetünkben ez a hely, nem érne meg ennyit az fix...
2011. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Az adóból a gyerekeknek még hideg vizre sem jutna, másrészt nézz körül, a legtöbben ott csalnak adót,ahol csak tudnak (ha mással nem, feketén dolgoznak). Ha MINDENKI becsületesen fizetné, akkor esetleg elég lehetne, de még az sem biztos.
2011. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
lékesebb= lelkesebb :)
2011. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
18%

Itt nem az a kérdés, hogy aki beadja a gyereket, annak szüksége van-e a munkára, hanem arra, hogy a bölcsöde fenntartása igen sokba kerül - és ha senki sem fizet, akkor nem kell csodálkozni, hogy ha nem müködik a bölcsöde.

Ezzel az erövel azt is mondhatnád, hogy akinek nincs elég pénze, annak ne kelljen a boltban fizetni, mert úgysem jut elég nekik. HA valamit igénybe veszel, azért fizetni kell.

2011. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, hogy off és nagyon off, de egy személyes dolog:

Én ha megengedhetném se íratnám magán bölcsődébe-iskolába a gyerekem, mert oda csak pénzes szülők gyerekei járnának, nem tudna kialakulni egy reális képe a világról.


A többivel nagyon is egyetértek, jól látod a dolgokat.

A 3. válaszolóval nem tudom mi történt, bizonyára bal lábbal kel

2011. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Akkor ez az állami óvodákra is igaznak kéne lennie.....
2011. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!