Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy álltok ahhoz hogy egy...

Hogy álltok ahhoz hogy egy bébiszitter (idegen) huszonéves vigyázzon a gyerekre-gyerekeidre?

Figyelt kérdés
nincs segitségem és néha jó lenne elmenni este itthonról.egy 20éves lányt ajánlottak,de 2éves és 5hós babám van.tapasztalatok?egy huszon éves honnan tudja mit kell csinálni ha nincs sajátja sem?
2011. nov. 17. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az a szakmája és vigyázott már más gyerekekre (mivel ugye ajánlották) akkor nagy gond nem lehet még akkor sem, ha nincs saját tapasztalata. Egy huszonéves gyerektelen is lehet annyira felelősségteljes és érett, mint egy harmincas. Szerintem próbáld ki nyugodtan.
2011. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire tud bánni valaki egy gyerekkel, nem a korától függ. Ha van hozzá érzéke, és lelkes, akkor szuper is lehet.

Meg kell vele ismerkedni, hamar kiderül, hogy hogy bánik a gyerekekkel.

Én 19 évesen bébiszitterkedtem egy évig. Nagyon szerettem. És a család is engem. A vége felé két egész napra otthon maradtam a 10 hónapos babával. Alapvetően anyuka utasításait követtem mindig, kiegészítve spontán megoldásokkal. :o)

Egy gyerekvigyázónak nem kell ugyanazokat tudnia, mint egy anyukának, hiszen más a kapcsolat és a kötődés a gyerekkel, inkább nagyi szerepben van. Ellátja a szükségleteit és szórakoztatja.

Szerintem ha vágyat érez erre és nem csak a pénzért csinálja, akkor alkalmas rá.

2011. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 5 hónapos korától vigyáz a kisfiamra heti kétszer pár órát egy 21 éves lány. Nagyon jól csinálja, kedves, türelmes, kreatív. Neki végzettsége is van, meg sokszor vigyázott fiatalabb korában is testvéreire, na meg anyukája óvónő, tőle is el leshetet sok mindent. Most 15 hós a kisfiam, és imádják egymást! Szóval ha szimpatikus, és azért nem árt egy kis gyakorlat, nyugodtan próbáld ki. Esetleg az első 2-3 alkalommal legyél mellettük, és közben megfigyelheted, mennyire ügyes. Mi is így csináltuk.
2011. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!