Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon a bébikomp használata...

Vajon a bébikomp használata az oka annak, hogy a 8 hónapos lányom nem szeret ülni, feküdni, folyton csak állna?

Figyelt kérdés
Még nem tud magtól felülni, de ha ül és megfogom a kezét azonnal állna fel, ha nem segitek neki, nyűgös lesz.A kompot szereti nagyon, de vajon ha nem fog mászni, anélkül járni megtanulhat fizikai elváltozások nélkül?

2011. nov. 18. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igen


egy babának ha nem mutatod meg hogy lehet állni, ülni akkor csak akkor akar majd felülni mikor az agya elég érett lesz hogy koordinálja testét a felülésre. ez egyébként olyan 8 hós kor körül jön el.

ha megmutatod a babának, hogy lehet ülni, segíteszneki felhúzni vagy te magad ülteted, azzal két dolgot érsz el. az agy sokkal lassabban jön rá, akarja majd hogy felüljön, másrészt az egész gerincét terheled ami akár már most de lehet csak felnött korára sok mozgásbani elváltozást okozhat.


a bébikompra nem csak mondják, hogy rossz hanem az is, addig míg egy baba biztosan nem megy. onnantól lehet használni.


mászás a mozgásfejlödés legnagyobb ugróköve, az agy ekkor tanulja meg elválasztani a jobb és bal részt. vagy is felváltott kéz és láb mozdulatokat csinál a gyerek, ehhez már egy komoly agykapacítás kell, és ezt is gyakorolni kell.


ezért ha valaki semmit nem tesz a gyermek fejlödéséért akkor fog egyenletesen és egészségesen fejlödni.


én soha nem ültettem, vagy segítettem volna felhúzni, mindenben hagytam hogy maga fejlödjön. érdelkes hogy olyan egyenletesen fejlödött ahogy a tankönyvekben le van írva.

2011. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tegyétek el a kompot (bár elő sem kellett volna venni,amíg nem tud egyedül menni-vagy inkább soha) még ma.Ne segíts neki.Egy gyereknek meg kell érni a dolgokra és nem szabad siettetni.Mit tud?kúszik meg forog?
2011. nov. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapból nem vagyok babikomp párti, de ha már használtok, akkor úgy tegyétek, hogy ne ártsatok vele a gyermek fejlődésének. Megvan az ideje, hogy mikortól lehet, de semmiképpen sem 8 hónapos kor előtt, és mikor még a járást megelőző mozgásokat sem sajátította el magától. A kompot nem szabadott volna használni, amíg nem mászik, nem áll fel magától. Nem szabad siettetni a babát, mert ezeknek a mozgásformáknak megvan a sorrendje, és a funkciója, sok fejlődésen megy át az agy, hogy ezeket meg tudja csinálni. Ha te pelepiszkálsz a komp-pal, és "ráerőltetsz" egy olyan mozgásformát, amit még magától nem tudna megcsinálni, komoly problémákhoz vezethet a későbbiekben. A mászás pedig különösen fontos lépcsője a mozgásfejlődésnek, mind szellemileg, mind fizikailag, úgyhogy jó lenne, ha nem maradna ki.

A kompot tegyétek el gyorsan, és csak akkor vegyétek elő újra, ha már magától fel tud állni kapaszkodva, és lépeget bútorok mentén.

2011. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Olvastam egy cikket, hogy a bébikompot kifejezetten nem ajánlják. Én nem is gondoltam venni, mert féltem a falat. :-) Helyette inkább a járássegítőt ajánlják. De valóban a fejlődési lépcsőket be kell tartani. Nálunk ez jó gyorsan ment, mert 6 hónaposan felült rá 2 hétre pedig már fel is állt. Közben sokat mászik is. Nagyon élvezi pl. ha együtt kergetjük a labdát! Én is egyet értek: Kompot elrakni, ha lehet el is adnám! Csak elkényelmesedik a gyerek. Helyette vannak irtó helyes járássegítők. Alig várom a karácsonyt, mikor majd megkapja az én babám. Azért ne keseredj el, most még nem késő!
2011. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem tud ülni addig bele sem szabad tenni a picit!
2011. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon egyértelmű válaszok születtek!Köszönöm őket!Van még egyáltalán szülő aki használ kompot?

A lányom tud forogni, kúszni, csak egyedül még nem ül, áll, mászik, de a testsúlyát nagyon szépen megtartja.

Majd próbálom a minimálisra csökkenteni kompozát, és minél többet a szőnyegen hagyni!

2011. nov. 19. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Az én lányomnak is volt kompja,nem vagyok kompellenes.Csak azt mondta a gyerekorvosunk,hogy ne tegyem bele amíg nem tud magától ülni.

2011. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok komp-elleneses, de nem is pártolom, igazából hasznotalan, dolognak tartom, ami káros is lehet. Biztos sokan használják is, ami nem baj, ha megfelelően teszik, nem úgy, mint Te. Nem bántásból mondom, de ha nekünk lett volna, akkor biztos csak akkor teszem bele, ha már ténylegesen a járás következne, és abban segítené. Nem akkor mikor még se ülés, se mászás, se felállás, csak azért mert szereti, meg jól elvan benne. Persze, hogy szereti, mert olyan új dologra képes vele, amit még nem ismer. De mi vagyunk a felnőttek, akik gondolkozunk. Szóval minimum üljön, de az sem hátrány, ha már mászik, és feláll magától, mert akkor már biztosan megérett rá a szervezete mind fizikailag, mind szellemileg a kompozáshoz, és nem cserélődnek fel a mozgásfejlődési lépcsők. Az ok, hogy szépen megtartja magát, ha beleteszed, vagy felülteted, de ha nem magától csinálja, akkor az nem jó, mert így olyan terhesélnek teszed ki, amire még nem kész, és gerincferdüléshez vezethet.

Itt van egy oldal, ahol szépen elmagyarázzák a hátulütőit a babikompnak, ami nem biztos, hogy bekövetkezik, de nem baj, ha figyelembe vesszük.


[link]

2011. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!