Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne izzadjo...

Mit csináljak, hogy ne izzadjon ennyire 13 hós babám éjszaka? Ti mit adtok a babátokra éjjelre? Milyen matracon alszik?

Figyelt kérdés

A lakásban 22 fok van,kisfiam egy hosszúujjú bodyba és pzsinadrágba alszik. Egy közepes takaróval takarom és még így is teljesen leizzad, van, hogy át kell öltöztetnem. Már próbálgattam mindent, más takaró, más ruha. Szerintem a szivacsmatraccal van a gond, mert amikor kókuszmatracon aludt akkor nem izzadt ennyire. De mostmár hosszabítható ágya van, és a kókuszmatrac meg olyan kemény volt folyton sírt, százszor is felkelt egy éjszaka.

Van esetleg javaslatotok másfajta matracra, mert ha tényleg jó megveszem. De feleslegesen nem akarok 30 ezret kidobni az ablakon. Vagy bármi ötlet? Már teljesen kivagyok. Folyton azon aggódok, hogy meg fog fázni.


2011. nov. 18. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 22 fok van,és kókuszmatrac.

16 hónapos lányom egy pamut pizsirugiban...és egy ilyen hálózsákban alszik.Soha nem takarom be.Mivel a hálózsák gyapjú,így egyáltalán nem izzad benne...


[link]


(egyébként ha szabályozható a fűtésetek(tehát nem távhő),akkor az egészséges alváshoz 18 fok lenne az ideális)

2011. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nagyon fura mait írsz én inkább hormonproblémára gyanakodnék.

izzad egy gyerek, nyáron még többet, de ha melege van, akkor meg sír amíg ki nem takarod. vagy is szeirntem inkább más probléma van.


amikor csak a kérdést la´ttam azt hittem 23 fok legalább van.


lányom 14 hós hálózsákban alszik mindig, és ennél sokkal jobban felöltöztetve. egy hosszúujju body+ pizsama+ hálozsák de csak 20 fok van a szobájába, még néha egy kis takarót is rádobok. persze azon az oldalon amelyiken fekszik, pl ilyenkor délután sokszor leizzad, de azért mert nem mozog, de nem annyira hogy át kelljen öltöztetni.


szerintem a következö orovsi vizsgálatnál kérdezz rá az orvosnál. napközben is le tud ennyire izzadni?


nekünk szivacsmatrac van habár közel 50.000Ft volt a matrac, de szerintem olcsobb matracon sem izzadna ennyire.


van a szobájába hömérö? mert pl nekünk a nappaliban mindig 23 fok körül van, de a gyerekszobába van külön hömérö kb másfél méter magasan és ott csak 20 a maximál 21 fok.

2011. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a matractól izzad. A fiam hosszú ujjú body, plüss rugi és vastag hálózsákban sem izzad 21 fokban.
2011. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kedves 1-es válaszoló! Már én is gondoltam gyapjú hálózsákra. Talán abban nem izzadna. Bár már próbálkoztam hálózsákkal többször is, de nem viseli el magán.


Kedves 2-es válaszoló! Érdekes ami írsz, beszélek is a háziorvosunkkal. Az tény, hogy izzadósabb az átlagnál, de még nem gondolnám extrém esetnek, de ki tudja, utána járunk. Napközben is ki tud melegedni, olyankor ezerrel pörög, játszik. A délutáni alvásnál nem izzad le.

A szobája a leghűvösebb szoba, rendesen érezhető, ha bemegyünk oda. Sokszor szerintem nincs is 22 fok, csak 20-21.

2011. nov. 18. 13:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor az az elgondolásom is hülyeség, hogy a takarótól izzad?? Olyan tanácstalan vagok. Minden éjjel vagy 5-ször átmegyek, hogy le van-e izzadva, mert olyankor meg kitakarózik és félek, hogy megfázik. :(
2011. nov. 18. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
a lányom 15 hónapos. mitóa bejött a hideg: rövid újú body, pizsifelső, pizsialsó, zokni. vagy: hosszú body és plüss rugi zoknival. betakarom vékonyabb pléddel majd mikor én is aludni készülök éjfél körül akkor teszem rá a vastagabb takarót. normál szivacs van alatta, sőt azon van egy nyári pléd hogy puhább legyen neki a fekhely :)nálunk is olyan 22-23 fok van éjszaka.
2011. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor izzad egész éjjel ?

A mis kisfiunk izzadós, de nem egész éjjel, hanem csak mikor elalszik és úgy 2 órán belül. Törölgetjük a fejét is, párnájára rakunk rétegesen ruhákat, hogy kivehessük ami nedves. Ez így normális, de ha egész éjjel izzad, az utalhat valamire, amit érdemes orvossal konzultálni.

Nem biztos, hogy a takaró milyensége miatt izzad. Hanem a teste engedi ki a hőt, ahogy ellazul, mély alvásba megy.

2011. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húú, most teljesen összezavarodtam! :) De ha jobban belegondolok, talán nem izzad egész éjjel. Eddig annak tudtam be, hogy éjjel amikor bemegyek és nincs úgy leizzadva, hogy ki van takarózva. Mert mindig ki van takarózva. De elalvás után mindig izzad. Már a tápszert is csak langyosra csinálom hónapok óta, mert attól is izzadt ahogy itta. Én 11 körül fekszem le, ő 9-kor alszik el. Sokszor van, hogy át kell öltöztetnem 10 és 11között és a párnáját is ki kell vennem a feje alol mert vizes. Most figyelni fogom, hogy meddig tart az izzadás.

De akkor most mi a legjobb? Adjak rá két réteg ruhát (body+pizsama)és takarjam vékonyabbal? Várjam meg míg leizzad és öltöztessem át? Tegyem gyapjú hálózsákba?


Bocsánat, de már annyira össze vagyok zavarodva, hogy úgy érzem, csak egyre rosszabb lesz minden próbálkozásomtól.

2011. nov. 18. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, figyelgesd, hátha nem is egész éjjel izzad.

Mint említettem mi rétegeket tettünk alá amit ki tudtunk húzni, hogy ne nagyon kelljen őt zavarni, így gyorsabb volt. VOlt, hogy én a pizsijébe ruhapelenkát raktam, majd kiszedtem így nem kellett átöltöztetgetni.

Én is mindig aggódok, aggódtam, de igazából nem volt megfázós, most sem az. Már 7 éves, és nagyon izzad elalváskor mindig, már csak megtörölgetem hátát is. Pólóban és 1OO polieszter egyrészes pizsiben alszik és nagy takaró.

Hozzáteszem ő imádja a meleget, nem zavarja, sőt szereti az izzadást. Nyáron elakartam rakni a paplanját, és akkor mondta, hogy ne, mert ő azt nagyon szereti és szeret izzadni. Más kérdés, hogy éjjel vékonyabbal takartam, mikor nem tudta.

Kicsi korában én rétegesen takartam, meleg pizsiben aludt, és több kisebb takaróval. Nálunk a fűtés összevissza, próbáltam egyenletessé tenni a takarókkal a hőjét. De aki izzadós, az az.

2011. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!