Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ecetszagú lehelet tényleg...

Ecetszagú lehelet tényleg jelezhet cukorbetegséget babáknál?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, ma vettem észre először, hogy ecetszagú a lehelete :-( szopik és naponta kétszer már mást is eszik, de ma még csak egy kis főtt pépes almát evett a tejen kívül, illetve mangó-barack teát ivott (Hipp).

Kb. két hete éjszaka nagyon sűrűn kel, korábban volt már többször is hogy átaludta az éjszakát de most simán felkel 4-5-ször is, és ez azért aggasztó mert olvastam hogy a cukorbetegek sokat isznak, nagyon szomjasak.

Szerintetek???? És ha tényleg cukorbeteg, az lehet amiatt mert én sok édességet eszek? Fogjam vissza az édességfogyasztást amíg szoptatok, vagy mit tehetek? Nagyon meg vagyok rémülve :-(((


2011. nov. 19. 15:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Ami még fontos lehet: sokat bukik még mindig, de a hasi uh szerint nincs szervi baja.

Amúgy az ecetszagú és az acetonszagú lehelet ugyanazt jelenti? Mert nem aceton hanem ecet szagú de valahol olvastam, hogy az ecetszagút nevezik acetonszagúnak (pedig szerintem az inkább olyan mint a körömlakklemosó)

2011. nov. 19. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha cukorbeteg, akkor az egy autoimmunfolyamat.

Az immunrendszere bolondult meg és elpusztította a hasnyálmirigy inzulintermelő szigeteit. Ha vannak tünetek, akkor már 80-90%-ban. Semmi köze a cukorevésnek hozzá, mert a cukortól nem megy ennyire tönkre az immunrendszere.

És nem gyógyítható édességfogyasztás visszafogásával, sem Norbi Updattel. Sem nem előzhető meg, sem nem visszafordítható, gyógyítható. Egy nagyon komoly betegség, és most hallottam két kisgyerek is kómába került, mert bedőltek kuruzslóknak.


A másik dolog pedig a szénhidrátanyagcsere borul fel, a szénhidrát pedig mindenben van, nemcsak az édességben, hanem például lisztekben, rizsben és az összes gyümölcsben, zöldségben, tejben, tejtermékekben.


De egyébként, bár nem úgy tűnik ritka betegség, hiszen évente majd 100 ezer gyerek születik, tehát több, mint másfél millió az 1-18 éves korosztály száma, viszont cukorbeteg gyerek kb 2500 van az országban. De ha cukorbeteg, nagyon gyorsan kómába eshet és akár meg is halhat illetve ha elcsúszik az anyagcseréje, több nap az intenzív osztályon vár rá. Úgyhogy én a legkisebb gyanúra, most azonnal levinném az orvoshoz, mérjen egy vércukrot nála. Illetve felhívnám az ügyeletet, ne várj hétfőig.

Én akartam várni egy napot, mondjuk nálunk kifejezettebbek voltak a tünetek, ugyanígy szombat este volt és a kórházban finoman szólva sem tartottak normális anyukának, hogy nem jutott eszembe azonnal vinni és várni akartam hétfőig a házi orvosra.

2011. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is megmutatnám orvosnak, de azért azt tudni kell, hogy a cukorbetegségre nemcsak az acetonszagú lehellet a jellemző, hanem egyidejűleg látványos fogyás, rengeteg folyadékfelvétel és sűrű, nagy mennyiségű vizelés, aluszékonysággal is jár. Kiszáradás miatt is lehet acetonszagú a lehellet például meg sok mástól is.
2011. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...amúgy jókedve van, játszik, kacag, kúszik össze-vissza szóval nem tűnik betegnek.

Kedves első válaszoló, megkérdezhetem hogy nálatok mik voltak azok a komolyabb tünetek? Mi hétfőn mindenképp mennénk a dokihoz oltásra, és akkor fogok rákérdezni.

Most akkor az ecet és acetonszag tulajdonképpen ugyanaz?

2011. nov. 19. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ő 4 éves volt, szobatiszta, így nála látszott a sok és nagy mennyiségű pisilés.

Úgy képzeld el, hogy elindultunk Fehérvárról, megpisiltettem a kocsi mellett állva és mire hazaértünk 10 perc alatt bepisilt a kocsiba és még pisilt.

Na most pelenkásnál ez annyira nem látványos.


Acetonszagú lehelete nem volt, nem is volt aceton a vizeletében. ezt az orvos sem értette.

Úgy képzeld el, hogy a szervezet minden tápanyagot cukorrá bont le és ezzel táplálja a sejtjeit. Az inzulin viszi be a cukrot a szervezetbe. Ugye nála ez az inzulinhiány lép fel, hiszen elpusztult a hasnyálmirigy egy része, és ezért már nem szénhidrátot hanem zsírt bont és ennek a zsírnak bontásakor jelentkezik az aceton és ez mérgezi a cukorbeteget és kerül kómába-ezért veszélyes ez az állapot.

Nem tudom milyen szagú, mert a gyerekemnél nem volt ilyen és azt mondták nem is mindenkinek érzékeny rá az orra.


Egyébként az utolsó héten már rengeteget evett, hatalmas szendvicset -ez is fura volt. Hiszen elkezdett zabálni, mert az inzulin hiányában éhezett.

Fogyott, de ez is utolsó héten volt.


Egyébként neki sem volt más tünete, csak a sok pisi egy hónapig. Valójában az utolsó nap, pénteken már feltűnt az összes klasszikus tünet, fogyás, zabálás, sok ivás, pisi.


És egyébként nagyon jó kedvű volt, kint voltunk aratáson, a búzát hordta be. és nem tudták laborban mérni a vércukrát azt mondták, olyan 50-60 körül lehet neki. Mikor először mérték akkor volt 39. De nem volt semmi baja.

És ehhez a hatalmas értékhez annyit, hogy a szervezet állandón 4,5-5,5 között tartja a vércukor értéket. a 6,1 már magasnak számít. és felnőtt ember 25-30-as cukornál már kómába kerül és meg is halhat.


De ritka betegség, úgy hogy azért ne rémülj halálra.

2011. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hú...hát pedig eléggé meg vagyok azért ijedve, főleg mert ahogy te is írod, fogalmam nincs hogy most soknak vagy átlagosnak számít a pisi mennyisége, amit produkál egy nap. Hétfőn kiderül...Jobbulást a te gyermekednek!
2011. nov. 19. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
De egyébként észrevetted, hogy jelentősen többet enne-inna, nehezebb lenne a pelenkája, gyakrabban kell cserélni?
2011. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem többet iszik mint régebben, de ezt csak abból gondolom hogy éjszaka vagy 4-5 alkalommal felkel, régebben pedig max. egyszer szokott. Ma nem érzem ecetszagúnak a leheletét, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond holnap a doktornő!
2011. nov. 20. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Érdeklődni szeretnék, hogy van a babád? Voltatok dokinál, mi újság veletek?


Egy cukorbeteg kisgyermek anyukája

2011. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!