Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e sok gyümölcstől...

Lehet-e sok gyümölcstől cukorbetegséget kapni?

Figyelt kérdés

Szerdán befenyített a dietetikus, hogy túl sok gyümölcsöt eszem és vigyázzak, nehogy cukorbeteg legyek. Meleg van és dinnye és cseresznye szezon nállam. Max. 4 szelet dinnye a napi megengedett vagy 12-15 szem cseresznye az egyszeri adag. De nekem ettől jóval nagyobb az igényem. Hallott már közületek valaki ilyet, hogy cukros lehet valaki terhesség alatt gyümölcs evés miatt?

21 hetes kismama


2010. jún. 12. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én tavaly ilyenkor voltam várandós,dinnyéből meg bírtam enni kb 2 kilót egyszerre.de a gyümölcsöt nagyon nyomtam magamba,nem volt semmi bajom.
2010. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Szia

én az előző terhességemnél mindennap megettem egy kiló gyümölcsöt - a kedvenceimből még többet is - pont ilyenkor voltam 21 hetes és soha nem mondott ilyet a védőnőm. Nyugodtan ehetsz amennyit kívánsz vitamin folyadék és ásványianyag szükségletedet jobban nem is elégíthetnéd ki. Csak az a lényeg hogy biztos forrásból származó gyümölcsöt fogyassz. Most is babát várok és folytatom a napi 1 kg gyümölcs fogyasztását csak pozitív hatása van. Egészségedre!

2010. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, pl. sokat segít a széklet rekedés miatt is. Nem értettem miről beszél a nő...mondtam neki, nem kívánok süteményt vagy fagyit éjszaka...de simán lenyomok egy mangót ami szerintem nem is nagy. Köszönöm, hogy megnyugtattatok. Amúgyis van rajtam fölösleg és a doki is megdicsért, hogy csak kb. 3 kilót híztam eddig. Olyan hálás vagyok Természet Anyának, hogy nem az egészségtelen cukros dolgokat kívánom...erre jön a dietetikus.
2010. jún. 12. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Na jó de biztos nem ok nélkül figyelmeztettek. Én még életemben nem voltam dietetikusnál, a terhességem alatt sem. Pláne nem mondott ilyet, hogy túl sokat eszek valamiből. Úgyhogy én hallgatnék rá, mert biztos van tapasztalata, túlsúlyos kismamik terén, akiknek dietetikusra van szükségük.
2010. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért kellett dietetikushoz menned? Ha a cukorterheléses vizsgálat rendben lesz, nyugodtan egyél gyümölcsöt. Nekem terhességi cukrom volt, inzulinoztam is, mégis mandarint ettem egész nap.
2010. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Terhességi cukorbetegségem lett, rengeteg gyümit ettem, de nem biztos hogy attól alakult ki. és most sajnos le vagyok tiltva a sok gyümiről, mert azokban is sok a cukor(igaz gyümölcscukor), de azt is bele kell számolni a diéta által engedett szénhidráttartalomba.:(

Dinnyét egyáltalán nem javasolták:(

Már csak 4 hét és utána, remélem pótolhatom.

2010. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem Mo-n várom a babát és itt kövér, sovány, mindenkit köteleznek mindegyik trimeszterben a dietetikussal való elbeszélgetésre. A szociális munkáshoz nem kellett még visszamennem...a cukorterhelésem és mindenem perfekt. pl. kérdeztem a nővért a több D-s uh-ról...fogalma nem volt róla miről beszélek. Mikor mondtam neki, hogy Mo.-n erre van lehetőség akkor egyből rávágta ha ott van akkor biztos itt is...de hol???? ah...szóval totál össze vagyok kavarodva.
2010. jún. 12. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

nagyon sok gyümölcsben rengeteg cukor van.

Pl eper, szölö, barack.

A dinnyében nem sok, azt szerintem lehet amennyit csak bírsz.

Viszont egy tál eper még mindig jobb mint egy tábla csoki.

2010. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A terhességi cukorbetegség azért alakul ki, mert a méhlepény által termelt hormonok csökkentik az inzulin hatását és nem azért mert sok gyümölcsöt eszel. Ha kialakult a t. cukor, akkor tény, hogy a sok és nem megfelelően megválasztott gyümölcs rátesz egy lapáttal.


2 cukros terhességgel a hátam mögött ezeket a gyümölcsöket eszem: alma, eper, málna, szeder, ribizli, görögdinnye, esetleg meggy, ezeknek alacsony a szénhidrát tartalma, mind 10 alatt van

Ezeket kerülöm: szőlő, banán, anannász, szilva, cseresznye, kivi, barack

2010. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elöttem válaszolónak: az eperben nincs sok cukor, annyi van benne mint az almában.


Szénhidrát-táblázatokban egyébként utána lehet nézni minden ilyennek!

2010. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!