Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négykézláb előre-hátra rugózás...

Négykézláb előre-hátra rugózásból/hintázásból mikor várható mászás, illetve elképzelhető olyan is, hogy abszolút nem alakul át mászássá?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert kislányom a nyaki-válli részen valamint a lábainál hipotón (laza izomzatú), emiatt gyógytornára is járunk. Ma lett 7 hós, napra pontosan 6 hós volt amikor kúszni kezdett és egy hete csinálja ezt a négykézláb előre-hátra ringatja magát, vagy nem tudom mi erre a jó kifejezés. Olyan is volt már egyszer, hogy mindkét lábával egyszerre elrugaszkodott de a kezét nem mozdította, és így az arcára esett. A gyógytornásznál azóta , hogy ezt elkezdte, nem voltunk mert nem ér rá, úgyhogy tőle nem tudtam megkérdezni de legutóbb azt mondta, hogy addig nem fog mászni amíg lazák a lábai, mert ki fog csúszni alóla.

Szóval lehet , hogy nem fog tudni megtanulni mászni? Lehet valamivel ösztönözni, hogy rájöjjön hogy a kezeit is előre kell mozdítani a mászáshoz?


2011. nov. 19. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

majd maga rájön:) ez az ún "kutyázás" - ez fontos - most "tanulja" a mászáshoz a ritmust. Esetleg egy kedvenc tárgyat előre tenni elkezd dolgozni érte, - egyszer csak rájön, hogy valahogy el tudja érni- de adddig még sok arcocskára-esés lesz:(

hamarosan elindul!:))) fontos, hogy másszon, hogy minden mozgásformát gyakorlojon - legyen elég helye, ahol gyakorlatozik -esetleg a szoba egyrészét lezárni, ahol biztonságosan tud tornázni egymaga is(ha fszt, mint nekünk volt - polifoamot tettünk rá egy takarót, úgy nem hideg)

2011. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :-) van egy abszolút kedvenc tárgy, de ha eléteszem akkor hatalmas elánnal kezd kúszni. Amikor meg négykézláb "kutyázik", akkor lélegzet visszafojtva figyelem, hogy sikerül-e rájönnie, mit kell tennie az előrehaladásért, meg se merek moccanni nehogy kizökkentsem a koncentrálásból :-DD a szoba biztonságosnak mondható és van polifoam is, amikor arcra esett szegényke, szerencsére az is ott történt. Hát akkor csak várok türelemmel :-)
2011. nov. 19. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam a kutyázás kezdetétől kb. 2 hét múlva elindult. Ő nem esett arcra, viszont nagyokat vetődött az utolsó 1-2 napban a tárgyakért, ugyanis ő kihagyta a kúszást (előrefelé).

Szerintem ezzel a kutyázással erősítik magukat - kisfiam zenére (ritmusra) hintázott kifulladásig.

Itt már talán csak agyban kell összeállnia a mozdulatsornak! :)

2011. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :-) azóta hogy kiírtam a kérdést, most már annyival ügyesedett, hogy az egyik kezét előbbre teszi, vagy csak simán felemeli és játékért nyúl. Nagy haladás. Szerintem 1-2 nap és mászni fog :-DDD
2011. nov. 19. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csinálta a kutyázást 6-7 hós kora körül, de azóta is csak kúszik, nem mászik. Most 10 hónapos, kapaszkodva feláll, felül, de a mászásban most ott tart, hogy pár napja időnként egy-egy pillanatra átvált mászásra kúszásból. Szóval nincs erre recept. Vannak babák, akik akik hamarabb tesznek meg egy-két lépést kapaszkodva a bútorok mellett, s csak utána másznak.
2011. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!