Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokat soha nem fordítottát...

Babátokat soha nem fordítottátok hasra, mikor tanult meg hasra fordulni? Mikortól szeretett hason lenni, nézelődni?

Figyelt kérdés
Nagyon haragszom a védőnőmre. Babám aug 4-én született, nagyon melegek voltak utána és a védőnőm nem engedte hogy hasra fordítsam, altassam és most nem akar hason lenni, pedig már 3,5 hónapos. Sír nagyon, semmi trükk nem válik be. Se játék, se a pelenkázón fordítva tevés, se a hangom, semmi. Már nem tudom mi tévő legyek.
2011. nov. 20. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig nyugodtan lehet hasra fordítani,mikor már tudja emelni a fejét.
2011. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet jatekosan forgatni egyik oldalarol a masikra, eloszor ne hasra, vagy tedd egy pledre es gorgesd.

Masik trukk, vegyel nagy gumilabdat es tedd arra hasra, eloszor nem fogja elvezni de utanna megkedveli, azon is lehet elore, hatra es oldalra is forgatni. ne felj forgatni nem lesz semmi baja mar eleg eros a nyaka.


Meg egy trukk, fekudj hanyat tedd a hasadra viccelodj vele:),ha aztsem szereti csak felig fekudj le igy o sem lesz teljesen vizszintesben.

2011. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm se engedte, de én hasra fordítottam, sőt éjszaka is úgy altattam, az izmai így erősödtek és nem lett semmi baj! Az hogy nem szeret hason lenni, igen valószínű ezért mert keveset raktad hasra. Én nem is játszattam úgy hogy a falat nézze, azért is raktam sokszor hasra hogy lásson mindent, ami körülötte folyik. Próbálj olyan játékot rakni elé ami zenél és úgy tedd hasra, hátha, de ha már mindent megpróbáltál akkor nem nagyon tudok tanácsot adni.
2011. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.Szerintem ritka az a baba aki szeret hason lenni.Egyébként én is sokat akartam még nagyon picinek hasra rakni, aztán közölték, hogy pl alvásnál növeli a bölcső halál esélyét.Hát gyorsan abba is hagytam.

Neked miért nem engedte a védőnő?

Én a hasamra raktam, ahogy az egyik válaszoló írta.Nagyon jól elvoltunk úgy.Hülyültem vele, énekeltem, puszilgattam.Aztán már fekvőtámaszokat nyomott rajtam! :)

Meg én játszószőnyegre szoktattam.Lefeküdtem vele rá, és nézegettük a lelógó állatokat.Zörgettem neki, volt amelyik sípolt.Tulajdonképpen azon tanult meg forogni.

mikor hasra raktam akkor is tele raktam játékkal a látóterét.Természetes, hogy ordított, de minden nap kicsit tovább maradt hason, és ez bevált..

2011. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden nap próbáld hasra rakni de csak pár másodpercre először,aztán napról-napra tovább hátha megszokja.Az én kislányom születése óta hason alszik és ha lerakom akkor is úgy érzi jól magát.Csak hason tudott elaludni mindig,először nem örültem neki mert sok helyről hallottam nem jó a nagyon piciket hason altatni de nem tehettem mást.A kórházban születése után mondták nyugodtan rakjam hasra ha neki úgy jó.Most 5 hónapos lesz születése óta végigalussza az éjszakákat és szépen forgolódik.
2011. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3,5 hónapos. Az elején nem szeretett hason lenni, de 1 hónapos korától már csak úgy alszik el, máshogy nem tud. Nagyon örülök neki, mert erős baba lett, már le sem teszi szinte a kis fejét ha hason van, csak ha álmos. ogy előttem is írták próbálgasd játékosan stb. Először csak 1-2 percet, aztán egyre többet, csak türelemmel. Menni fog. :)
2011. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztivan ***** válasza:
Az elöttem válaszolók leírták hogyan csináld.Én csak azzal szeretnélek nyugtatni,amit az én kisfiam csinált.Sose volt hason,mert enm maradt meg és csak sírt bele az ágyba.Azt mondta a neurológus dokinéni,hogy rakjam körbe mindenféle érdekes,színes tárggyal és majd amikor elkezd értük mocorogni akkor megerősödik a nyaka is.(nem emelte és tartotta a fejét egyáltalán)4 hónaposan hasra fordult a fiam,útálta akkor is a hasonfekvést és mindig sírt ha megfordult,de mindig egy kicsit később kezdett sírni.2 hónap múlva fordult csak a hátára és utána kezdte megkedvelni a hasonfekvést.Nyugalom,mert nincs semmiről lemaradva a babád.
2011. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nem szeretett hason lenni,már a kórházban sem.Nem is tettem hasra.Akkor szerette meg a hason fekvést,mikor már magától át tudott fordulni.
2011. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Szerintem nem kell erőltetni.Nincs azzal semmi baj ha nem akar hason lenni.

2011. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem is hallottam még ilyet hogy a védőnő nem engedi hogy hason legyen a baba?Persze altatni nem tanácsos úgy,a bölcsőhalál miatt,na de játszani sem?Úgysem hagyod egyedül...

Nagyon jó tippeket írtak itt előttem,nálunk a játszószőnyeget vált be,az érdekelte,de mondjuk nálunk csak az első hónapban sírt,azóta imád hason lenni:)

Ne aggódj,előbb-utóbb meg fogja szeretni,csak kitartónak kell lenned,minden peluscsere vagy etetés előtt rakd hasra egy pár percre és növeld fokozatosan az időt!;)

Sok sikert!

2011. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!