Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom! 5 hónapos a kis...

Aggódom! 5 hónapos a kis fiam, de egyáltalán nem fordult még meg sehogy! Azt hallom, hogy ilyenkor már forogonia kellene. Ez normális, vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a normális, elmondom mi hogy jártunk. A gyerek abszolut nem akart megfordulni, de hason egyre ügyesebb lett, szépen tartotta magát, 5 hónaposan felhúzta már a lábait és kutyázott, szóval emiatt én nem aggódtam ezen a forgás dolgon. Már bőven mászik nemsoká állni is fog(8 hónapos), de ha hanyatt fektetem még sokszor most is segíteni kell neki megfordulni.
2011. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő sokat van hason, de egyáltalán nem akar fordulni, de meg sem mozdul! Még csak kisérletet sem tesz arra, hogy meg akarna fordulni.
2011. nov. 20. 19:01
 3/10 tekike99 ***** válasza:
6 hónaposan kell átfordulnia, persze van amelyik baba előbb csinálja, de nem kötelező. szerintem át fog fordulni, egyik napról a másikra történnek ezek a kis csodák :)
2011. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kislányom hónap végén lesz 5 hónapos de ő sem fordul át.Sokat van hason,össze-vissza "vergődik",erőlködik már halad is picit előre de forgás még nincs csak oldalra fordulás de az sem az igazi!

Szerintem még ne aggódjunk!:)

2011. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom lassan 6 hónapos és semerre sem fordul
2011. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos csak azért kezdtem el az aggódást, mert nekem folyamatosan azt sugallják, hogy már fordulnia kellene.
2011. nov. 20. 20:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik baba más. Van elég helye forogni? Mert fontos, továbbá kemény helyen sokkal könnyebb, mint a matracon. :)


Ja, és lehet segíteni, h a plédje egyik végét megemeled, és legörgeted - persze, óvatosan. :)

2011. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ezen ne aggódj, 6 hónapos korára kellene fordulnia. Én is aggódtam, mert 5 hónapos elmúlt a fiam, és még nem fordult. Aztán egyik napról a másikra megfordult hasról hátra. Azóta nem is tudom hason tartani, mert nem szereti, és visszafordul. :) Amit csinálhatsz, hogy alá teszel egy nagy textil pelust, vagy pokrócot, és át "gurítod" vele. Az én fiamnak ez nagyon tetszett, és be is jött. :)
2011. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi:-)

Meg fogom próbálni amit tanácsoltál.

2011. nov. 20. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg fog fordulni, amikor eljött az ideje! Ő tudni fogja!
2011. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!