Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sír a kisbaba, miért nem...

Ha sír a kisbaba, miért nem próbálják megnyugtatni, hogy csödn legyen?

Figyelt kérdés

Sokszor látok anyukákat kisbabával, és ordít az étteremben, a buszon, de nem csinál vele semmit az anyuka, rá se néz.


Most azért, mert már belefáradt a megnyugtatásba, vagy nem érdekli, hogy ordít?


2011. nov. 20. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy sokan vannak, akik már belefáradtak, mert tudják, bármit csinálnak, a gyerek ordítani fog úgyis.

Aztán vannak, akik azt a nevelési elvet követik, miszerint a gyereket hagyni kell, hogy magától abbahagyja.

És biztosan van, akit nem is érdekel, hogy ordít a gyereke.

2011. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez elég érdekes,én soha nem hagyom sírni.Olyan is volt,hogy az egyik kezemmel a kocsit toltam a másikban a kisfiamat fogtam.Nem is értem,hogy lehet valaki annyira szívtelen,hogy nem is néz a síró gyerekére. :(
2011. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen nyílvános helyen vagyunk,tuti hogy megnyugtatom.Ha itthon jó rá egy hisztiroham valami kis butaság miatt,akkor hagyom tombolni.Később oda jön:anya befejzetem :)
2011. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

szia

szerintem ha egy kisbaba sír, azt biztosan megvigasztalják, vagy legalábbis próbálják. De sokszor minden erőfeszítés hiába.

A kisgyerek sírásai között különbséget kell tenni, sír mert valami gondja, baja van; vagy hisztizik.

Az első egyszerű: meghallgatod, megoldod a problémáját csend lesz, és egy mosolygós kisgyerek.

A második eset a húzósabb, mert nem biztos, h hagyja magát megnyugtatni, vigasztalni. Lehet h épp fáradt, és épp azért bömböl mert egy légy szállt a hajára. Ilyenkor bármit elkövethetsz, nem fog elhallgatni.


Egy példa: lányom 4 hónapos, fiam 4 éves. A közeli boltba mentünk el vásárolni egy délelőtt. A fiam hazafelé kitalálta, h ő a babakocsiba akar ülni, és toljam haza. (2 éves koráig használtunk babakocsit)Ezt persze nem engedtem meg, és elkezdett torkaszakadtából sírni. Bármit mondhattam, ígérhettem neki, semmire nem reagált, semmit meg sem hallott.

Nos ebben a helyzetben mit tennél, kedves kérdező?

2011. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Épp ma voltam ilyen helyzetben. Elmentünk a bababörzére 4 és 2 éves gyerekemmel. A fiam (2 éves) mániája, hogy nem lehet fogni a kezét, hanem egyedül akar menni. És persze nézelődni is akart, nem ott akart megállni, ahol mi. Kabátért indultunk, és egy helyen találtunk is. A fiam ugye már azon ki volt borulva, hogy apa fogta a kezét, aztán meg nem akarta felpróbálni a kabátot. Úgy üvöltött, hogy már mindenki minket bámult, nagyon kínos volt. Hiába próbáltuk megnyugtatni. Hát, az lett a vége, hogy a kabátot ugyan megvettük, de aztán apa kiment vele sétálni a parkba. Otthon meg mondta a 4 éves lányom neki, hogy látod én kaptam egy csomó játékot, de te nem, mert nem tudtál jól viselkedni a vásárban. Így járt. Gondolkodhat.

A hisztire egyébként az a legjobb gyógymód, ha nem veszel tudomást róla. De ez persze nyilvános helyen nem mindig szerencsés, mert olyankor aztán megvan az emberek véleménye rólad.

2011. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam kezdettől fogva utálta a babakocsit. Ordított amikor beletettem, majd egy kis ideig csak hüppögött, és aztán újra rázendített. Egy idő után javult a helyzet: lassanként már 10, majd 20 percet is kibírt benne sírás nélkül. Ekkor már nem volt segítségem, és muszáj volt vele gyógyszertárba, boltba mennem. Odafelé még csak-csak el tudtam szórakoztatni, de visszafelé mindig kitört a botrány: úgy sírt, mint aki legalább fél napja nem kapott enni, 3 hete nem cseréltek rajta pelenkát, és totál egyedül van a világban, mert senki nem törődik vele. Két érzés dúlt bennem ilyenkor: egyrészt majd megszakadt a szívem, hogy így szenved, igazából különösebb ok nélkül, dehát akkor is szenved! Másrészt tudtam, hogy a kívülállók kb mit gondolnak rólam, mondjuk azt, amit te kedves kérdező írtál...:) És ez a kétféle érzés oda vezetett, hogy teljesen kikészültem idegileg hazáig, és otthon már én bőgtem kis híján, amikor nem látott senki!
2011. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én arra tudok gondolni, hogy az anyuka már tanácstalan, vagy már annyira ismeri a gyerekét, hogy mikor igazi sírás és mikor hiszti, hogyha esetleg hisztizne akkor nem fogja felvenni, nekem ez ugrik be!
2011. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ a baba korától is, mert amíg picibaba volt a fiam akkor kivettem, megnyugtattam, tudtam, hogy valami baja van azért sír, bár volt egy időszak amikor nagyapja hozzászoktatta, hogy kiveszi a babakocsiból akkor amíg vissza nem szokott én is hagytam sírni, ez volt két nap. De amúgy mindig kivettem, viszont mostmár 1,5 éves és tudom mikor hisztizik és mikor van valami baja, ha csak hiszti akkor hagyom, legyen az utcán, boltba, bárhol, ha észre veszi, hogy nem érdekel a hisztije akkor abba hagyja, ha viszont tényleg sír megnyugtatom. Tehát ez szerintem teljesen életkor függő.
2011. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan így van ahogy a babakocsiban síró gyerkőc anyukája is írta. Egyszerűen van olyan szituáció amikor azzal teszed a legjobbat ha egyszerüen minél gyorsabban hazarohansz az ordító gyerekkel, és nem állsz neki "lelkifröccsöt " tartani a babakocsi előtt meg kivéve őt a kocsiból, mert annál lassabban fogtok hazaérni. Jellemzően ilyenkor én pl.ha kivettem a lányomat hogy jó akkor mászkáljon kicsit vagy jöjjön gyalog, rendszerint 5 perc után nem jön szépen mellettem hanem leül a földre, meg rohangál ellenkező irányba, így visszatuszkoltam a kocsiba és még jobban ordított mint előtte.

A nagyobb fiamat pedig 3 évesen rendszeresen a boltba kapták el a rohamok mikor ezt azt amazt nem kaphat meg, és persze próbáltam higgadt maradni elmondani neki hogy mondjuk csak egy dolgot választhat, ő persze ordított tovább. De bevásárolnom meg muszáj volt. Igyekeztem gyorsan a végére érni, fizettem, kimentünk, és a kocsiban rendszerint már semmi baja nem volt.

2011. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!