Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan váltsak ki egy étkezést?

Hogyan váltsak ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hetes és a doktornő javasolta a hozzátáplálás megkezdését, mivel már 8 kiló. 2 hete almával kezdtük (4 napig adtam neki), majd barackot szintén 4 napig. Mivel a tízórait akarom először kiváltani (és úgy olvastam, hogy azt gyümölccsel kell) ezért adtam neki körte bébiételt, de attól nagyon fájt a pocija. Ma krumplipürét készítettem. Gondolom ezt is 4 napig kell adni. Utána jön a répapüré. Azt nem értem, hogy tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket javasolnak. Ha most tízóraira adok neki krumplit meg répát, akkor azt hogyan tegyem át ebédre? Mert akkor csak alma és barack lesz tízóraira, ebédre meg krumpli és répa. Ez így elég változatos vagy nem? Hogyan csináljam?
2011. nov. 21. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát azt leszámítva, hogy én sehogy se táplálnám hozzá (ha anyatejes, akkor semmiképp és csókoltatnám a doktornőt, ha tápos, akkor csökkenteném az adagot, vagy másik tápszerre váltanék, vagy egy része Sinlac, ami növényi, jól "eltömít")

szóval ezt leszámítva én sosem vettem az elején ennyire szigorúan, azt adtam, ami ízlett, és ami nem okozott problémát, függetlenül attól, hogy melyik étkezésről van szó.

Amíg nem vezeted be a húst, addig nincs igazán nagy különbség gyümölcs és főzelék között, sőt, később is van átfedés, mert a húsos ételekhez is tehető gyümölcs...


Abszolút nem a Te kritizálásod, de nem értem az orvosokat.

Egyik azért sürgeti a hozzátáplálást, mert nem gyarapszik a baba, másik meg azért, mert "túlsúlyos"??

Ezt valaki magyarázza meg nekem... :o(

2011. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!