Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos baba hozzátáp...

4 és fél hónapos baba hozzátáplálása. Nem sok ez egy kicsit? Hogy váltsak ki egy étkezést?

Figyelt kérdés

Kisfiam tápszeres már egy hónapja, és elég sokat eszik, reggel általában többet(200 ml körül), és utána még négyszer ugyan annyi (170) tápot szoktam készíteni.

Nem tudtam még kiváltani a délelőtti evést, ami 10-11 között van, de már eljutottunk odáig , hogy fele táp, fele meg gyümi.Ma 140 ml répa alma pürét evett meg, és előtte mindíg adok neki tápot, mert különben csak üvölt, mikor mindet megette megint megkináltam a táppal és csak nyelte, a vége 110 ml lett, nem sok ez egy kicsit?

Hogy fogom kiváltani, ha mindíg a táppal akar kezdeni?


2011. máj. 1. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

hát,az én babám 10 hónapos,de még most is nagyon sokszor kéri a tápszert a szilárd étel után.eszik rendesen szilárdat-egy ideig,aztán elég neki,nem hajlandó elfogadni többet.én persze azt gondolom,hogy jóllakott,jöhet a délutáni szunya :)mikor viszont tenném le,nekiáll sírni és kéri a tápszert.de szerencsére nem sokat eszik belőle.szinte mindig ez van...

szerintem ne aggódj ezen,ráértek még :)

2011. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hallgassa a babára hidd el jobban tudja mi kell neki mint te

ha nem akarja akkor ne erőltesd mert megutálja, szépen lassan komótosan ne sürgesd, neki is meg kell szoknia, ha most nem rég ált át a tápszerre akkor jogos az ellenkezése

de lehet hogy előbb a szomját akarja csillapítani mint ahogy a anyatejnél volt (ott előbb hígabb majd a sűrűbb tej jött)

megoldás lehet h hígabb tápszert adsz neki elsőre és utána kínálod meg a pürével

nekem a fiam 8 hónapos korig nem volt hajlandó semmit sem elfogadni a tejen kívül szal babája válogatja .-))

2011. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem akarta elfogadni,mert ha éhes akkor nem ismer tréfát! :D

Mindig etetést után 2-2.5 órával adok most már neki gyümölcsöt!Így elfogadja,mert még nem annyira éhes és türelme is van.Tízóraira csak gyümölcsöt kap.Ne várd ki amíg megéhezik!

2011. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Nekem elfogadja a kisfiam a püréket, de csak ha már tápszert kapott. Kedves utolsó, az a gondom azzal amit írtál, hogy a kisfiam, a reggel evészet után kb két órával bealszik, (pl. 7 kor kel, 1/2 8 kor eszik, 9- 1/2 10 körül elalszik, és kb alszik 1 órát, de volt már hogy kettőt) mikor felkel akkor gondolom én hogy már éhes, és 5-10 perc játék után pelusozás, és mivel tudja mi jön már nyünyög az ételért, általában eddigre abban az 5-10 percben megcsinálom a kajcsit (táp, és püré)aztánmár lakomázik is.

Szóval nekem az nem megy hogy két étkezéshez beszúrom a gyümölcsöt, de talán ha már nagyobb lesz, és nem alszik délelőtt.

2011. máj. 2. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!