Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy váltsak ki legalább egy...

Hogy váltsak ki legalább egy étkezést?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a lányom, már több mindent kóstoltattam vele, de még egy étkezést se sikerült kiváltanunk. A tízórait próbáltam volna gyümölccsel, de egy ideig eszi (max. 80 g-ot), aztán megmakacsolja magát és csak szopni hajlandó utána. Emellett van, amiből alig eszik, pl. az almába beleborzong, annyira utálja :-), a banánt nagyon szereti, de abból is csak 80 g volt az eddigi rekord. Mit rontok el?
2011. máj. 18. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell sietni nekem 1 hónap múlva hagyta el a cicit (6 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást), de köv étkezést csak 8 hósan vezettm be.

A nevében is benne van, hogy HOZZÁtáplálás.

2011. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem rontassz el semmit, ne aggódj!:)


Ilyen picik még elég válógatósak.Az én fiam is utálta az almát,és a zöldségeket is.Szóval mindent ami nem volt édes!

Nem tudom, mióta táplálsz hozzá, mi 6 hósan kezdtük. Először gyümikkel, trallala tarallala...


Ha megeszik 80g banánt, az annyira nem kevés ám!

Ez csak tízórai, itt nem kell , hogy dugig jól lakjon, a inkább az ebéd, vacsora legyen.


Próáld ki, hog yadsz neki bancsit, vagy ilyesmit,és utána nem szoptatod meg!

Ha éhes, valószínű sírni fog, DE ha sírás ,és nyűglúdés nélkül kibírja az ebédig, akkor tulajdonképp ki is váltottad az étkezést.Legalább is én így csináltam!


Most 13 hónapos a fiam, de ha akármelyik kajája után meg kínálnám cicivel, biztos elgogadná,és nem azért mert éhes!:))


Remélem picit tudtam segíteni!


Belejössz Te is,és a babád is!:)

2011. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam tök ugyanez,csak mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,és most 8 hónapos.Egyetlen szopit sem vagyok képes kihagyni,még az éjszakaiak is megmaradtak.Viszont amióta eszik rendesen azóta nem hajlandó inni.Se pohárból,se cumisüvegből,semmiből semmit.Folyadék csak az anyatej van.Sokan azt mondják,hogy ez megesik,hisz neki ilyenkor már az anyatej nem enni hanem innivaló.Lehet,hogy a te babád is így gondolja :)
2011. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!!


Még annyit, hozzáfűznék, hogy nem kell valóban elkapkodni, én az első étkezést, talán 8 hósan váltottam ki. A másodikat 9-10 hósan. Az ebédet, 11 hónaposan,és most 13 hnapos,és reggelire még szopik!

Szóval van időd..:)

2011. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, jó én nem is akarom sürgetni, csak olyan, mintha nem haladnánk sehova ezzel a dologgal. Kóstoltatni már 5 hónapos kora óta kóstoltatom, pont azért, hogy nehogy túlságosan hozzászokjon a tejhez, és mást már ne is fogadjon el...

Valahol azt olvastam, hogy először meg kell szoptatni, aztán adni neki valami gyümit/zöldséget, és minden nap egy kicsit kevesebb tejet, több gyümit, míg el lehet hagyni a szoptatást. Máshol meg pont az ellenkezőjét írják: először pép, aztán tej. Én így csináltam eddig, pont azért, hogy hátha jóllakik a péppel és nem tűnik fel neki a szoptatás elmaradása.

Akinek sikerült kiváltania étkezéseket, az a kettő közül melyik módszert alkalmazta?

2011. máj. 18. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
igaz,mi tápszeresek voltunk:),de nagyon sokáig tartott,mire kiváltottam az étkezést,pedig már 3 és fél hónaposan elkezdtem.kb.9 hónapos volt,amikor a szilárd étel után nem kérte a tápszert.addig bármit adtam neki,egy ideig ette,aztán eltolta.2 perc után pedig üvöltött a tápszerért.most 10 hónapos múlt és alig akarja elfogadni a tápszert...:) szóval türelem,tudják ők,mi a jó nekik!!!
2011. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!