Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korababas Anyukak! Hanyadik...

Korababas Anyukak! Hanyadik hetre szulett a babatok, mekkor sullyal, mennyi idosek most, es miket tudnak mar?

Figyelt kérdés

2011. nov. 21. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia


32+5 napra született 1980g és 42cm

most 15,5 hónapos 81cm és 10900g.

mit tud? mondhatni mindent amit más normál időre született babák.


az ő fejlődése:

9 hónaposan felült

10 hónaposan ment négykézláb

11 hónaposan felállt

12 hónaposan kezünket fogta és egyszer csak elindult

14 hónaposan megtette első önálló lépéseit

most pedig bár még olykor igényli hogy fogjuk a kezét,főleg kint a kertben ha levegőzünk de jár kel a lakásban.


tény 4 hónapos korától hordjuk dévényre, 8 hónapos korától még pluszban vizi gyógytornára és egy éves kortól a korai fejlesztőbe. ő súlyosan hypoton baba volt. fogni öt hónaposan tudott csak, ekkor tartotta meg magát a karjaival is.


megért mindent amit mondunk,néha még én is elcsodálkozom hogy odavetek lazán valamit és érti mit kell csinálni, miközben nem is gondoltam volna :)


neked is korababád van?

2011. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fiam 35. héten született 2400 g-al és 44 cm-el. Pont ma 6 hónapos és 6700g. Forgolódik, bár csak néha-néha ill. próbál kúszni. Szépen játszik a játékaival, ügyesen fog. Igazi kis zsivány, rengeteget nevet, kacag, nagyon tud panaszkodni, ha nem az van, amit ő szeretne. Igazából sztem mindent tud, amit a 6 hós babák, talán forgolódni nem forgolódik annyit. De azt hiszem kicsit lusta is, ill. nem szeret hason lenni, mert még kaja után 2 órával is bukik sokszor főleg hason.
2011. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 31. hétre született - 45 centi volt és 1740 gramm. Most egy éves múlt, 83 centi és 12 kiló. :) Bútorok mellett lépeget, egyébként még mászik. Akárcsak az első válaszoló, mi is dévény tornára hordtuk 4 hónapos korától 11-ig, de csak dícsérni tudom, ott "rakták helyre" az izomzatát, a mozgását.
2011. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.


szép nagy a kisfiad kedves korababás anyuka :)és nagyon ügyes.

mi még mindig járunk dévényre, de úgy néz ki még 1-2 alkalom és utána ráér havonta egyszer. sajnos a járásnál is voltak gondok a lányom lábfejével, azért járunk még.

a vizi gyógytornával nagyon nagyon jó hatást értek el.

a korai fejlesztőbe mióta jár többet énekelget, beszél, mutogat.


hihetetlen a természet, anno azt sem hittem volna hogy az a kis csutkababa lányom valamikor járni fog :)

2011. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon ugyes akkor mindenkinek a baboja, nincsenek lemaradva!


Az en Pindurom 30. hetre szuletett 1380g-al, most 6 hos mult es 6kg korul van:) Forog hasrol hatra, hatrol oldalra (probal hasra is, de meg nem nagyon jon ossze)

Mi is jarunk Devenyre, mert hyperton.Sokat segit neki.

Meg nem nyul dolgokert, szerintetek baj?

Ti meddig tudtatok szoptatni a babakat, ill ha potolni kellett, mivel tettetek?

2011. nov. 21. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. mint ahogyan írtam az én lányom 5 hónaposan kezdett fogni, azaz akkor nyúlt dolgokért a súlyos hypotónia miatt. szopni nem tanult meg, azaz 3 hónapig csak hajnalban kómásan szopizott keveset. én fejtem neki, fél éves koráig volt tej. aztán pótoltuk előbb Novalac ac-vel majd baby fittel 7 hónapos korától.


nagyon ügyes a te babád is :) most megnéztem a lányom is hat hónaposan fordult aztán 8 hónaposan jött bele igazán :) és 6 hónaposan 7100g volt. szóval jól haladtok ti is :)

2011. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen:)

Mi kulfoldon elunk, itt max Milupa ami elerheto az otthoniak kozul.Fontos hogy kulonleges tapszert kapjon, vagy kaphat rendeset is?

Ha a kezebe adok vmit vagy a hasara rakom onnan megfogja, csak nem nyul el erte, a devenyes tornasza nem aggodik meg:)

2011. nov. 21. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:

14:39-es vagyok. (a 31. hetes).

A kisfiam 7 hónaposan kezdett forogni (korrigált szerint 5). Szoptatni kb. fél éves koráig tudtam - addig volt tejcsi -, de én ennek is örültem, ugyanis az első - kórházban töltött - 5 hétben egyáltalán nem szopizott. Senki nem fűzött hozzá túl nagy reményt, de nem adtuk fel, volt, hogy 12-14 alkalommal tettem mellre. Meglett az eredménye. :)

Nekünk addig kellett dévényre járnunk, amig nem mászott, s még akkor kell visszamennünk, ha jár.

Amikor már nem volt elég a tejcsi, Milupa Milumi HA-t kapott.

2011. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: az én kisfiam se nyúlkált sokáig a tárgyakért, igazából onnantól, hogy forgott, kúszott kezdték igazán érkdekelni a körülvevő tárgyak.
2011. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

28. héten született a kisfiam 1350 grammal és 40 centivel. Most 10 hónapos, kúszik, mászik, ül, kapaszkodva feláll, és kapaszkodva lépeget a bútorok mellett oldalazva. Nem jártunk tornára sosem.

Jó egészséget nektek!

2011. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!