Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Szülők! Mikor (hanyadik...

Kedves Szülők! Mikor (hanyadik héten) vásároltátok meg a babátoknak a kellékeket (babakelengyék, berendezések)? És milyen lista szerint?

Figyelt kérdés
Minél több információt várok, és ha tudnátok, linkelhetnétek be listákat is, ami nektek segített. :)
2011. okt. 10. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a 30.héttől kezdtünk el vásárolgatni. Ezt a két kelengyelistát néztem át, de persze csak józan-paraszti ésszel vásároltunk. Vannak teljesen felesleges dolgok a listákon. Sok dologra nincs is szükség.

[link]

[link]

Kellemes babavárást!

2011. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Én magam írtam listát az első babó előtt, az alapján, amit jónak gondoltam és amit esetleg a környezetemben ajánlásként hallottam. Nem bántam meg, mindenünk volt, ami szükséges, mindenből pont eleget vettem és egyetlen fölösleges dologra sem költöttem. Egyedül babakocsit kellett volna másmilyet, de azt meg úgyis tapasztalás alapján tudja meg az ember lánya.

Az első babónak a 12. héttől vásárolgattam, minden hónapban néhány dolgot, így a költségek se szöktek az egekig. A másodiknak pedig amint megtudtam, milyen nemű (16. hét), akkor kezdtem el vásárolni, ami kellett. Sok mindenünk maradt a nagyobbról, csak hát különböző neműek, így mégiscsak kellett pár dolog.

Az én listám:

kiságy+matrac

2 váltás lepedő, 4 babatakaró (ágyba, babakocsiba)

30db textilpelus (kellett is ennyi, hogy ne kelljen naponta mosni, hiszen napi szinten elhasználtunk vagy tizet feje alá, büfihez, stb.)

6db body (rövid ujjú, nyári baba volt)

6db rugi

4db napozó

5pár babazokni

2 pulcsi/kocsikabát

2 vékony pamutsapi

1db hálózsák

(mindezek 56-os méretből, majd ugyanez 62-ből)

kiskád álvánnyal

3db baba kifogó+ baba fürdőlepedő

komód pelenkázó rátéttel

1 polc a pelenkázó fölé a pelusoknak, krémeknek, stb.

hordozókendő

bölcsőhinta (imádta)

babakocsi, babahordozó

szoptatós párna (szopihoz sose használtuk, de pocakkal csak azzal tudtam aludni)

néhány csomag pelenka

2db cumisüveg (minden eshetőségre felkészülve, de nem kellett, mert szopizott)

lázmérő

babaolló

fürdető

Nem vettem mellszívót (gondoltam, majd ha kell, apa is el tud szaladni érte - csak a második babónál kellett), nem vettem bébiőrzőt, légzésfigyelőt (együtt aludtunk), sterilizálót és hasonlókat. Sosem hiányzott.

Igazából úgy voltam vele, hogy ha valami elmarad és nagyon kell, apa is el tud szaladni érte a boltba, fölöslegesen nem vásárolok. Nekünk bevált így. Remélem, segítettem egy picit.

Boldog babavárást!

2011. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, sokat segítetek, köszönöm szépen! :)
2011. okt. 10. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
3.trimesztertől
2011. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A babakocsit a 17.héten vettük meg, a kiságyat a 19-en.

Azért, mert jó áruk volt, mondhatni alkalmi vételek:)

Utána szépen lassan jött a többi holmi.Bababkád, allvány, ruhát rengeteget kaptam és vettem is sokat.Téli baba volt, úgyhogy sok pulcsit, nadrágot, hosszú ujjú bodyt, plüssrugit szereztem be, na meg overált és bundazsákot.

Már a babakocsi előtt is volt pár babaruhánk, nem bírtam megállni.

Mindenki aztmondta, hogy ráérünk vele, de én nem akartam halogatni mindent, mert az egy kész anyagi csőd.Összeszámoltam, hogy kb 190000 ft-ba volt minden, pedig a pelenkázót pl mi magunk csináltuk, az ágyneműt ajándékba kaptuk a cégtől ahol dolgoztam (babaágyneműkkel foglalkozik), a kiságyat és a babakocsit is harmadáron vettem.A babakocsit inkább negyedáron :) (Végül nem vált be de megvan az igazi :) )

Konkrét listám nem volt, csak amit a védőnőm adott, az is többnyire arról szólt, hogy mit kell a kórházba vinni, de megvolt mindenünk hálistennek:)

9 hónapos a lánykám

2011. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, én lassan gyűjtögettem hónapról hónapra mindent, mert így futotta a pénzünkből, minden hónapban valamire. Kb. a 3. hónaptól kezdtem el gyűjtögetni, sterilizálót én sem vettem, de légzésfigyelőt mindenképpen, mert az első babám és nagyon ideges lettem volna ha nincs. Nincs bébiőrünk sem, kicsi a lakást, felesleges is lenne. Főleg a teszveszen-vaterán vettem a ruhákat, kellékeket, kiságyat. Nagyon jó dolgokat fogtam ki olcsón, és nem bántam meg, hogy nem a vadi újat kapta mindenből, mert ha a 3-4 ezer ft-os rugdalózót nőtte volna ki két hét alatt, hát el is sírtam volna magam :-)

Sok boldogságot! - és ne törődj a babonákkal!

2011. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!