Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél kicsi a babaszoba,...

Akiknél kicsi a babaszoba, elmondjátok, hogyan rendeztétek be, hogy mindennek legyen helye?

Figyelt kérdés
Mekkora a babaszobátok? Nálunk kb.180cm széles, és kb.350cm hosszú. Ötleteket várok, ki hogyan oldotta meg, hogy minden legyen benne, mégse legyen zsúfolt, hanem otthonos legyen. Milyen helyspórolós technikátok volt, mit hova...stb.Nálunk már készen van, 1 éves a pici lány, de folyamatosan változtatok ezt-azt. Aki tud, linkeljen is. Köszönöm!

2011. nov. 21. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi babaszobánk 10 m2.2 fal szélén ajtó, az egyik rövidebb fal közepén szintén ajtó (gardrób) szemben vele ablak.

A kiságy a nagyszoba felőli falon van, a lábánál lévő rész van az ajtótoknál.A fejrészénél van a 70 cm-es pelenkázó.Ezt annak idején úgy raktuk össze, hogy tele lehessen pakolni és ajtók is vannak rajta.Az ablak alatt játszószőnyeg van a játékosládával, szennyeskosárral.A pelenkázóval szemben van egy kicsi komód, abban szintén ruhák.

Van még egy hatalmas játékmackója is a lányomnak, az kb egy fél falat elfoglal.Nagypapától kapta, nagyon hiányzott:)

Amúgy kb 2,5*4 méteres a szoba.

Egyenlőre elég, bár volt már, hogy majd' kitörtem a bokám a játékokon :)

10,5 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 2,5*2 méteres. Ami még nem is olyan nagy baj, de tetőtér, tehát az egyik fal csak 1 méter magas. Oda nem sok minden fér.

Nálunk van bent egy rácsos ágy, mellette egy heverő, ahol én szoktam aludni, ha igényli. Meg van bent egy szekrény és egy komód. Nem túl sok, és hát már most alig férnek a dolgai. 1,5 éves. Ha már nem szopik, akkor kivisszük a heverőt, és akkor befér még egy polc. Az ablak elé lesz majd később még egy kis íróasztal. Igaz, nálunk 2 gyerek van, és a másik gyerekszoba sokkal nagyobb, inkább ott szoktak együtt játszani. Ha majd később gond lesz, hogy kicsi a szobája, akkor lehet, hogy cserélünk a mi hálónkkal. Eddig ugyan nem akartam, mert ketten elég nehezen férnénk el, de igazából mi csak aludni szoktunk a hálóban, a nappaliban csinálunk minden mást.

2011. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van benne egy kiságy, kisebb kanapé nekem, pelenkázó, felette egy polc + 1 kincsesláda a játékoknak. A pelenkázót csináltattuk pont a helyhiány miatt. Sok fiókkal polccal, akasztós résszel. A ruhái elférnek benne. A polcra sok mindent tudok pakolni: pelenka, krémek, tisztálkodó cuccok stb. Ha már nagyobb lesz és nem kell a rácsos ágy, akkor a kanapé is megy és kap egy rendes ágyat. Így több lesz a hely. remélem :)
2011. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ötletek: [link]
2011. nov. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyan nem a mi szobánk de nálunk is majdnem ugyan így van csak több polc van körben. [link]
2011. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, a linkeket külön köszönöm!

Az utolsó válaszoló linkjének nagyon örültem, mivel kb. ugyanilyen a mi szobánk is, mármint ami a méretet, és az elosztást illeti. Az ajtó is ugyanígy van.

2011. nov. 22. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!