Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem ra, hogy darabos...

Hogy vegyem ra, hogy darabos etelt egyen a kicsim? Nalatok mennyi idosen kezdett el enni darabos etelt?

Figyelt kérdés

Mar elmult lanyom 14honapos, de ha kicsit darabos a fozelek, mar oklondozni kezd.

Kekszet megragja, kenyeret, meg puffit is elszopogatja, de kanallal adva nem hajlando mar darabosat enni.


2011. nov. 21. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:

De sokszor olvasok itt ilyen kérdést... Úgy tűnik, kedves kérdező, nem vagy egyedül a problémáddal.

Kérdésedre válaszolva: 8 hónaposan már ette (kézzel) a banánkarikákat, főtt répát, tésztát, 10 hónaposan majszolta a kiflit. A darabokat is tartalmazó pépes főzeléket nem szerette sokáig, és ahogy itt olvasom, nagyon sok baba öklendezik, sőt hány tőle. Persze, hiszen nem számítanak rá, hogy a megszokott, egyben lenyelhető pépben egyszer csak ételdarabok vannak, amit rágni kell.

Tehát adj neki kézbe fogható, puhább ételeket. Néhány tipp: párolt zöldségek, puha gyümölcsök (ami nem puha, tedd rövid időre forró vízbe), lágy sajt, főtt tojás vagy rántotta, főtt tészta.

Az is lehet, hogy önálló(bb)an szeretne már enni. Ha eddig nem tetted, engedd kézzel enni, és adj neki is kanalat, hadd próbálkozzon.

2011. nov. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert az én lányom is öklendezik. De ő még akkor is, ha a tejpép csomós.

De az az érdekes, hogy a Kecskeméti alma-barack-csirke bébiételt meg megeszi egyetlen öklendezés nélkül, pedig az is elég darabos. Már nem tudom, mit csináljak.

Ráadásul ő az olyan dolgokat, ami ragad, meg sem fogja. A banántól pl. egyenesen undorodik, semmi pénzért nem venné a kezébe.

2011. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első gyerekem már majdnem másfél éves volt, mire végre elkezdett normálisan étkezni. De a mai napig szereti a pépes kajákat (pl spenót), pedig 3 éves. Lusta rágni.

A picim most 1 éves, ő két lehetőséget szeret: valami vagy csak teljesen pépes legyen, vagy teljesen darabos, mint mondjuk egy tésztás étel. Tehát ha valami pépes és úgy vannak benne darabok, attól öklendezik ő is. Az nálunk nem jön be, hogy villával nyomkodom szét a főtt répát. Vagy legyen totál leturmixolva a répa, úgy megeszi kanállal, vagy karikákra vágva eszi kézzel, kanállal nem.

2011. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen gondom nincs 6 hósan a barackot is egyedül ette, úgy ahogy van, darabolás nélkül. Nálunk ha a főzelékben maradnak nagyobb darabok és azt kapja a kanállal, gyorsan kiszedi a szájából, megnézi, hogy mi az és teszi is vissza. Ez sem jobb... viszont én az elejétől hagytam egyedül enni, kivéve főzelék, tejpép. azt tanácsolom, hogy hagy egyedül enni, adj neki kanalat. Az sem baj, ha kézzel eszik. És tegyél elé csak félig lepürésített főzeléket... tuti kiszedi a nagyobb darabokat majd, de közben megtanulja, hogy a főzelék nem mindig pépes.
2011. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nagyon tetszik.Az én babám 11 hós és igazából a darabos étellel nincs gond megeszi.

De amint a kezébe adok valami puhát egyben a szájába gyömiszkéli és rágás nélkül szeretné lenyelni.Egyben.Az első ilyen babapiskótával volt.9 hónaposan fog nélkül leharapott egy szép nagy darabot és csak úgy leakarta nyelni.Én meg csak úgy fogytam legalább 3 kilót mire kiszedtem a szájából.Azóta sem javult a helyzet.nem tudok neki kekszet vagy ilyesmit adni mert nem érdekli ha megfullad sem hajlandó összerágni.ezért én adom neki a darabkákat pedig tudom,hogy gond lesz később.

2011. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!