Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ehetne még 1 éves babám?

Mit ehetne még 1 éves babám?

Figyelt kérdés
Reggel ha kelünk tápszert eszik Beba 3-mast, aztán 9 fél10 között alma-banán pépesítve, délben ebéd, uzsira gyümölcspép, aztán vacsira tejbegrízt főzök neki! Szeretném tudni hogy 1 évesnek lehet már adni bundás kenyeret? Tojást is ha adtok , mibe teszitek, főzelék mellé? Miket lehet még neki enni? Köszi a válaszokat!
2011. nov. 22. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
be kell vezetni a tojásfehérjét is ha már a tojássárgája be van vezetve. ehhez a bundás kenyér tökélete megoldás. De elöbb vezesd be ha még nem tetted. vajas szalámis, turokrémes, májkrémes , meleg szendvics, főtt tojás ezeket lassan adhtood neki. ezernyi receptet találsz hónapokra lebontva a neten.
2011. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, kenyeret, kalácsot, vajat,felvágottat,májkrémet,tojáskrémet,bundás kenyeret,sajtkrémet,sajtot már 1-2 hónapja eszik reggelire,vacsira.

Szoktam neki adni mellé paradicsomot, abból felet tuti megeszik egy étkezéshez, nagyon szereti.

2011. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 évesen sok mindenbe lehet változtatni! egyrészt nem kéne 2x gyümölcsöt adni, csak délelőtt, délután meg legyen valami tejtermék vagy péksüti :)

ehet tojást, pl. főzelékhez :) sőt, már azt eheti amit ti, csak főzzél úgy, hogy ne legyen zsíros, fűszeres, túl sós.

főzelékek, levesek, sülthusok...

hagyd hogy ő kanalazzon és ha nem muszáj ne turmixold neki az ételt, egye egyedül pl. a banánt :)

2011. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még csak 6 fogacskája van, és sajnos a darabos ételektől néha felöklendezik, ti hogy csinaljatok hogy jo legyen? Kenyér, kifli ilyesmi mind darabos, el sem tudom képzelni hogy megegye! Pástétom féléket mikor ajánaltos adni a babának, uzsira, vacsira? és a bundás kenyeret?
2011. nov. 22. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:
egyet kell csinálni adni egy keményebb kiflit és azon megtanulja hogy mekkorát kell harapnia hogy le tudja nyelni én ezt csináltam egy éves korára 6 foggal úgy evett mindent mint a pinty
2011. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pástétom féléket ami konzerves azt nem adnám csak két éves kor után tartositó szerek miatt és a nitrines pácsó miatt. ha sajat kezüleg készited a májkrémet páséttomott azt adhatod neki már most
2011. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, enyémnek 1 évesen 2 foga volt, de 10 hónapos korától nem kap bébipapit, csak darabosat, nagyon ügyesen elmajszolt mindent az ínyével. szerintem nem a fogakhoz van köze.

pl. biztos vagyok benne, hogy egy babapiskótával simán elbánna a babád ;)

2011. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lányomnak 5 foga van, 13 hónaposan és napi szinten rágcsál kenyérhéjat, kiflit, kekszet már régóta.

Volt, hogy egyes kajáktól öklendezett ő is, és persze figyelni kell, de tök ügyesen eszi az előbb felsoroltakat.

banánt apróra vágom és úgy elnyammogja.

Tojást főzelékhez eszi, de van, hogy reggel kenyérrel eszi meg a főtt tojást (falatkákat kap).

Bundás kenyeret még nem adtam neki, de már ehetne azt is.

2011. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1 évesen már bátran kísérletezhetsz a ti ételeitekkel.

kenyér kockákat adj neki majszolni (eleinte csak morzsát, aztán egyre nagyobbat ha meg tudja enni).


tojást először csak sárgáját kostoltass pl. főzelékbe keverve, aztán lehet egész főtt tojást. utána jöhet a bundás kenyér.

én is 1 év után adtam a lányomnak, nagyon szereti akár kenyérre tojás karikát, akár tojás krémet. a bundás kenyér annyira nem aratott nagy sikert, viszont a hagymás-paprikás tojás a kedvence.


én reggelire, vacsira kenyér kockákat adok sajttal, sonkával, uborkával (tényleg, a csemeg uborka is nagy kedvenc!) vagy lekváros kenyeret.


aztán, amiket még nagyon szeret: paradicsomos húsgombóc, rizseshús, rakott krumpli, székelykáposzta, sárgaborsó főzelék, tökfőzelék...

2011. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2011. nov. 22. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!