Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehézkesen...

Másnak is ilyen nehézkesen megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, anyatejes. Kb. 3 hete kezdtünk kóstolgatni, almával természetesen. Mára már sikerült kiváltani a tízórait gyümölcsre (alma, banán, szilva, őszibarack,sárgabarack, meggy és ezek kombinációi), ez így rendben is van. De! Gyümin kívül semmit, de semmit nem hajlandó megenni (krumpli, répa, sütőtök, cukkini, Sinlac, vaniliás tejpép, gyümölcsös tejpép, natúr tejpép - eddig ezeket próbáltam). Már minden variációt kipróbáltam, gyümölcsöt kevertem a krumplihoz,répához, Sinlachoz, tejpépekhez, de annyira utálja, hogy még a hideg is kirázza.

Kicsit elkeseredtem, nagyon jó lenne már ha nem csak szopizna esténként, mert már tutira kevés neki, háromszor is felkel enni éjszakánként és reggel fél 6 után már vissza se alszik. Jó lenne, ha legalább a tejpépeket elfogadná!

Van valakinek valami tuti tippje, hogy könnyebben elfogadja az új ízeket?


2011. nov. 22. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 11 hónapos koráig csak a gyümölcsöket ette meg+ a sütőtököt.Aztán hirtelen megtetszett neki amit mi eszünk és azóta mindent eszik most 14 hós.

A tejpéphez próbálj a kedvenc gyümijéből keverni.

Amíg szépen fejlődik ne aggodj!Nekem ezt mondta a doki ugyanerre a kérdésre.:)

2011. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ízesíted megfelelően a főzelékféléket? Pici só,vagy cukor pl. A babák sem szeretik az ízetlen ételeket.
2011. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha fejsz is, akkor az esti tejet add üvegbôl nagyon kevès tàpszert hozzà keverve ès fokozatosan emeld kicsit a tàpszer adagot, jobban fog aludni. Az èn lànyom is csak anyatejes volt, àllandòan kelt, ezzel a variàciòval 9hòs ès 8 òràt kibír evès nèlkül pedig a vacsoràja csak ez. Hipp jò èjt tàpszert vettem neki Müllerben. Addig soha nem kapott. Van benne sok vitamin, laktat ès utàna màr a tejpèpeket ès rizspèpet is elfogadta.
2011. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7,5 hónapos anyatejes és még egy darab étkezést sem sikerült kiváltanunk! Néhány kanál gyümölcsöt vagy főzeléket hajlandó csak elfogadni. A körtétől, sárgabaracktól kiütéses lett, a banántól szorulása van, a zöldségek legtöbbjétől pedig fáj a pocija és pukizik.

A dokinéni szerint nem kell erőltetni, alkalmazkodni kell a babához, de azért én is el vagyok keseredve egy kicsit...

2011. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tápszerre én is gondoltam már, de az a baj, hogy se a cumisüveget, se a csőrös itatót nem fogadja el. Kanálból meg nem kell neki, nem ízlik az sem. Nehéz eset :)

Van egy 3 évesem is, vele annak idején minden simán ment, gyakorlatilag bármit megevett, amivel kínáltam, ezért is vagyok kicsit "csalódott", valahogy eszembe se jutott, hogy a kicsi ilyen kis finnyás lesz.

Már a súlya se gyarapszik olyan gyors ütemben (tudom, ilyenkor már nem is kell), most 7300 gramm, 2950-el született. A doki szerint teljesen rendben van ez így, egészséges, kiegyensúlyozott baba szerencsére.

Csak hát én meg aggódok, hogy mi lesz, ha már nem lesz tejem, ugyanis a nagyobbik is 7 hónapos volt, amikor megjött a menstruációm és onnantól kezdve nem akart szopizni, a tejem is elapadt egyik napról a másikra. Ez akkor nem is volt gond, mivel ő a tápszert is szerette, illetve akkor már evett minden mást is. De hogy most mi lesz velünk, azt nem tudom :(

Na mindegy, kitartó leszek, minden nap kínálgatom, aztán egyszer majdcsak elfogadja.

2011. nov. 23. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kisfiam és detto így voltunk! Csak a gyümölcsöket ette és a sütőtököt, de ő szereti a tejpépet is. Hidd el, nincs semmi gond. Neki az tetszik amit mi eszünk. Jön és csipegetjük a szájába a kiflit, sajtot, gépsonkát, kockasajtot, a mi főzelékünk kell neki stb.

Ki fogja nőni a tiéd is ezt a korszakot, nem kell aggódni! Esetleg ha magad főzöl neki, akkor tényleg picit ízesíthetsz! Ha a súlya rendben, és kiegyensúlyozott, boldog baba, akkor semmi gond a világon! :o)

2011. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!