Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honaposan hozzataplalas? Ki...

4 honaposan hozzataplalas? Ki hogy csinalta?

Figyelt kérdés
mit adtatok a picinek ? Es mikor? Nem lett tole szorulasa ?vagy hasmenese?
2011. nov. 19. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én jövőhéten kezdem a hozzá táplálást. Eddig már kapott alma levet, ugy csinálom neki (meg tegnap szőlőt, mert nem volt más hirtelen a boltban-.-)

Mikor 4 hónapos lesz akkor kap alma pürét és megkostoltatom vele a tejpépet

2011. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én 4 hósan kezdtem,pépből a Sinlacot adtam,gyümiből és főzelékből először üvegeset,de legelőször kb.10-15ml almalevet kapott,és 2 nap múlva almát pürésítettem.

én nem tartottam be azt,hogy 1 hét 1 új íz,csak az almával.

kb. 5 hósan 1 nap 1 új íz volt.

hasmenés,szorulás nem volt,de napi 6-7 kakis pelust csinált nekem:-)

2011. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 4hónaposan este tápszer előtt adtam neki pár kanál tejpépet.Ezzel is szoktuk a kanalazást.

Én is próbálkoztam alma lével, meg ilyenekkel, de nem aratott sikert.Se az alma, se a leve.Úgy, hogy pont jött a nyár, így vettem sok őszibarackot, meg banánt és ezeket nagyon szerette a lánykám.6 hónaposan már képes volt 1 egész banánt meg enni.Én 6 hónaposan kezdtem a zöldségeket csak.De tulajdonképpen 5 hónapos korától kapott gyümölcsöt.

2011. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres?

Ha anyatejes, akkor csak és kizárólag szoptatás után adtam neki (4 hónaposan a harmadik gyerekemnek). Először almalé kb. 5 kanállal. Délelőtt, szopi után. Másnap már 5 kanál pürét. Harmadnap már annyit amennyit kívánt. Egy hétig ezt. Következő héten őszibarackot. Ugyan így. Következő héten banánt. Következő héten el lehet kezdeni keverni őket. sajnos nekem szorulásos lett tőlük, így mindenhez került egy kis őszibarack, és az almát pépesítés előtt pároltam. Nekem a gyerekorvos 5 hónaposan javasolta a zöldség adását. Így azt a déli szopi után adtam. Először alma-krumpli, egy hét után sütőtök-krumpli, következő héten gesztenye-krumpli-alma, következő héten cékla-alma-krumpli, majd sárgarépa-krumpli. Kb. 5,5 hónapos volt, mikor a délutáni szopi után is kapott gyümölcsöt. 6 hónaposan kezdtem belekeverni a gyümölcsbe délelőtt kekszet, délután sinlacot, illetve bevezettem a főzelékbe a húst. Most 7 hónapos már csak reggel és este szopizik (illetve éjjel), 4 kanalas étkezése van.

Ha tápszeres a babád, akkor tápszer előtt ad neki, hogy ki tud váltani az étkezéseket.

2011. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 és fél hónaposan kezdett enni mást is, és én is hasonlóan a 13-32-eshez, nem tartottam be a hetenkénti új ízt. Alma nem ízlett neki, másnap tejpépből megevett fél adagot. Semmi baja sem lett, 1 hét után elég sok mindent evett, teljes adagokban.
2011. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 hónaposan sehogy. Egy ekkora baba gyomra még nem érett a hozzátáplálásra (a tápszeres baba is).

Én az első gyerkőcnél 6, a másodiknál 7, a harmadiknál pedig szintén 6 hónaposan kezdtem. Mindegyiknél viszonylag gyorsan haladtunk, és egyiknek sem fájt a pocakja, nem volt semmi gond.

[link]

[link]

2011. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!