Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a fiam és megint...

7 hónapos a fiam és megint pozitív a terhességi tesztem! Adnátok tanácsot? Be vagyok rezelve!

Figyelt kérdés

sziasztok! nem terveztünk ilyen gyorsan tesót...

de biztos, nem fogom elvetetni.

csak nagyon kétségbe estem. hogy fogok bírni két picivel? félek a szoptatástól, mert a fiammal alig volt tejem, hiába szopizott állandóan (végül a szoptatási tanácsadó, védőnő és doki tanácsára kapott tápszert). a fiam még mindig többször ébred éjjel. több mint fél éve nem alszom. és most minden kezdődik előről.

ja, és van rajtam vagy 15 kg felesleg....

a munkámra is keresztet vethetek, idén már vártak vissza részmunkaidőben...

szeretném érezni a boldogságot, a szeretetet, de egyszerűen csak a félelmet érzem!!!

volt már így valaki? hogy bírta?

köszönöm a válaszokat előre is!

rámfér a bíztatás lányok...


2009. máj. 11. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hugom járt így, de ő 3 hónappal a szülés után. 1 év van a két gyerek között.

A család segítségével. Igy is volt, hogy a kicsi szopott, mikozben etette a nagyobbat.

Megoldható a dolog, nem mondom, hogy egyszerű.

Viszont amikor a kicsi oviba ment, akkor a hugom nagyo n boldog volt és táncra perdült, hogy 4 év alatt letudta a kétszer "első három évet". :)

Menni fog.

2009. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hú, eloszor is gratulálok:) és valoszínuleg az én fejemben is ilyesmik fordulnának meg. ismerek viszont egy csajt, aki pici ikrek mellett maradt terhes, mikor 7-8 honaposak voltak...nagyon helyes mindhárom gyerkoc:)neki napkozben tudnak segíteni a mamák - valamelyik mindig benéz 1-1 órára, este ha megjon a férje, ovéi a nagyok, megfurdeti, lefekteti oket. és igaz, hogy munkába megy reggel, de éjszaka o kel a nagyokhoz, ha szukséges. az anyuka meg éjszakázik a kicsivel, illetve ové az egész nap. nem konnyu neki, de ugyes szervezéssel megoldhato. a gyerekeknek biztos jo lesz a kicsi korkulonbség, ha az elso idoszak nehézségeit legyozitek. szerintem beleszoktok.

az én fiam már elmúlt 1 éves, én leginkább az át nem aludt éjszakák miatt félnék egy kistesótol...

2009. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is: gratulalok!!! :)


Masodszor: megertelek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


En irtam ki nemreg ezt a kerdest, es a reszleteket elolvasva lathatod, nekem sem lesz fenekig tejfel az eletem par honap mulva, de imadni fogom minden percet, es biztos vagyok benne, hogy te is. :) Elso reakcionak ez normalis. Kesobb tapasztalni fogod a kis korkulonbseg nagy elonyeit.


Hajra! :)

2009. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

állítólag az első fél év nagyon huzós de utána jó lesz mert egy korosztály lesznek. ahol kicsi a korkülönbség ott mind ezt mondják. amugy meg nincs két egyforma gyerek lehet hogy vele könnyebb lesz minden lesz tejed.

azért vigyázz hogy pici ne csak a félelmedet érezze az nem tul jó. de kitartás! gyorsan letudtad a családtervezést:-)

egyébként nem védekeztek? ha nem akartál volna teherbe eseni ilyen gyorsan azért megoldható lett volna...

2009. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek,bár én lehetnék pocakos,de én még szoptatok és nem akar a dolog összejönni:(Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok:)Ügyes vagy biztos sikerülni fog.7 hónapos kiskrapek anyukája
2009. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratula!!!! Ne is gondolkodj azon, hogy elveteted. Biztosan meg fogod tudni oldani. Egy barátnőm úgy esett másodszor teherbe, hogy 11 hónapos volt a kisfia. Mikor a picur megszületett, Ő úgy oldotta meg az első heteket, hogy reggel apuci elvitte a nagyszülőkhöz a nagyobbat (szerencséjükre a nagymami már nem dolgozik), aztán munka után hazavitte, így az első 3-4 hétben anyucinak napközben, mikor egyedül volt, csak a picivel kellett foglalkoznia. Viszont a picur egy hónapos kora óta remekül elvannak hármasban napközben. A kisfia már 22 hónapos, és folyamatosan segédkezik a pici körül. Ne aggódj, menni fog! :-)
2009. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen csajok! nagyon jó volt olvasni amiket írtatok! igazatok van, menni fog. és a kisfiamnak nagyon jó lesz a kistestvér, most is imádja a gyerekeket, a társaságot és nagyon nyűgös, ha csak kettesben vagyunk itthon :)

egyébként védekeztünk. tablettát szedek(tem), amit a dokim írt. hát íme a hibaszázalék...

az volt a gyanús, hogy bár heti 4 alkalommal járok aerobicra (ez az egyetlen program amire eddig el tudtam szakadni), mégsem fogyok egy grammot sem. no igen, a test már készül.

Kedves Ikres Anyuka! fú!!! kitartást Neked is! mi tényleg gyorsan megoldjuk a családtervezést :)

köszi tényleg mindenkinek!!!!

2009. máj. 12. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!