Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Nagyon kétségbe...

S. O. S Nagyon kétségbe vagyok esve! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Ksilányomnak jön a foga, és két napja hígabb a széklete, ésmostanra annyira kimarta neki a nuniját és a popóját,hogy tisztába tevéskor már remegett és annyira nagyon sírt. Mivel kezelhetném neki,míg nem látja a dokinéni???

Kenem neki mindig sudocrem-mel, és tegnap óta már napi 3szor Canesten-nel is kentem. (doki utasítására).

De egyre rosszabb a helyzet, olyan mintha tele lenne neki nagy piros dudorokkal,és rettentően piros.

Annyira sajnálom szegénykét,alig tudtam megvigasztalni,úgy sírt.


Ugye tudtok valamit tanácsolni??


2011. okt. 15. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Piros, csípő puncira nálunk a Pimafucort vált be.
2011. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Neogranormon nincs otthon? Vékonyan
2011. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a krém nagyon vastagon ilyenkor nem jó. nem tud szellőzni. minél többet legyen pelus nélkül és ne törlökendözd sima vizzel mosd le. A törlőkendö illatanyaga irittál ilyenkor.
2011. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
"A Canesten krém cetil-sztearil-alkoholt tartalmaz, mely helyi bőrreakciókat okozhat (pl.: kontakt dermatitisz)" okos doktor
2011. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A canestent mindenképp hagyd el! Nem tudom milyen orvos ez, az külön bőr irritációt okoz!! Vékonyan sudocreammel kend csak, és semmi popsitörlő.
2011. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A popsitörlő helyett most inkább pelusozáskor langyos, kamillás vízzel mosd le, az nyugtatja a bőrt.

Sudocream vagy Bepanthen, sajnos, minden babánál más válik be.

2011. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem a canestent talán nem is szabad sérült bőrre kenni, nem akarok hülyeséget mondani. Unokaöcsém ilyenre egy gyógyszertárban készített kencét kapott. Nálunk nem fajult idáig a helyzet, amikor már kezdett csúnyán pirosodni, a cink-oxidos DM-es pelenkakiütés elleni krém segített megelőzni. Törlőkendőt ilyenkor tényleg nem ajánlatos használni, viszont a Neogranormon vagy Bepanthen segíthet, míg eljuttok dokihoz.

Jobbulást a picinek!

2011. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Neogranormon van itthon, kamillás vízzla lemostam neki,kicsit szellőzött,és neogranormonnal kentem be, el is aludt utána a kicsikém.


A Canesten(gyerekeknek való) annyit mondott a doki néni,hogy csúnya híg széklet, vagy hasmeném utókövetkezménye mindig egy kis gombás fertőzés, és ezért kell ezzel kenni. Hát ....

2011. okt. 15. 17:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Kamillával mosogasd szerintem az nyugtatja is a bőrirritációt.Hátha nem fog fájni szegénykének.
2011. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az egyetlen megoldás ha jól lemosol róla minden sz@r kencét kamillás vízzel és a jól befűtött lakásban szabadon hagyod a kis fenekét, hajszárítóval szárítgasd és meglátod mennyivel jobb lesz. Utána kenhetsz rá neogranormont.

Ja és még az jutott eszembe, hogy volt egy cikk és itt egy kérdés a popsitörlőkről hogy mennyire ártalmasak. Szerintem próbáld minden kaki után vízzel lemosni a gyereket hanyagold a törlőkendőt.

2011. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!