Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám este 6 körül kap főzelék...

Babám este 6 körül kap főzeléket. Ez tényleg nem jó így? Korábban kéne?

Figyelt kérdés
Anyatejes, délelőtt kap gyümölcsöt és 6 körül főzeléket, a többi szoptatás. Védőnő szerint korábban kéne adnom neki a főzeléket.
2011. nov. 22. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Ebédre adj neki főzeléket, uzsira gyümölcsöt (jobb mint tízóraira, de akár arra is lehet) és a többi legyen szopi.
2011. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen.Szerintem is.A főzelék az déli kaja.Én uzsonnára tejpépet szoktam adni, reggel pedig gyümölcsöt.Mondjuk én babám 3 hónapos kora óta tápszeres, de ez ebben az esetben szerintem mellékes.

Mennyi idős a babád?

2011. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az étkezések kiváltásának rendje általában úgy kellene, hogy kinézzen, hogy először az ebédet váltod ki főzelékkel, utána a tízórait gyümölccsel, aztán az uzsit, és legutoljára a reggelit/vacsorát. Legalábbis a védőnő ezt mondta. :) Ennek nem csak az az oka, hogy így nem estére terheled meg a gyomrát, hanem az is, hogy az esetleges allergiát okozó ételekre adott reakció ne éjszaka jelenjen meg. (Kiütés, hasfájás.)
2011. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nemsokára 7 hónapos. Azért alakult így, mert időben kötve vagyunk az ovihoz. Reggel gyorsan megszoptatom és utána elvisszük a nagyot az oviba. 10-11 körül kap gyümölcsöt, és 1-2 körül megint anyatej, aztán 6 körül a főzelék.

Ha ebédre, mondjuk 1-2 körül kap főzeléket, akkor nem fog apadni a tejem attól, hogy 2 egymás utáni szoptatás lett kiváltva?

2011. nov. 22. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok baba kap vacsorára főzeléket, ne aggódj. Az új ízek bevezetéséhez tényleg nem szerencsés, pont az esetleges allergiás reakciók miatt. Az én 1 éves picim ebédre is meg este 7-8 körül is szokott főzit kapni, majd utána fürdés, tápszer és alvás. Már 5-6 hónapos kora óta igényli a tápláló vacsorát (nyugodtabban és tovább alszik), eleinte tejpépeket evett, de egyszer csak már nem volt hajlandó megenni őket. Akkor váltottunk a főzelékre, mondjuk arra figyelek, hogy este olyat kapjon ami nem terheli meg a kis pocakját.
2011. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!