Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babámmal napok óta...

6 hós babámmal napok óta kínlódunk az evéssel, ivással. Mi lehet az oka, ha korábban jó evő volt, teljes adag főzeléket, gyümölcsöt evett, most meg csak fél, vagy harmad adagot?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja kap pépeket, reggel és este szopizik, esetleg éjszaka. Délben a fagyóból kap tejet. Azt megissza, kb 200-220ml szokott. De ezen kívül alig akar valamit elfogadni, pedig a kedvenceit adnám. Teát, vizet, gyümölcslevet most szintén nem akar inni. Se pohárból, se csőrösből, se cumisüvegből. Mit tegyek???
2009. máj. 4. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ez a szitu, én a fogzásra gondolok, mert azóta kibújt az egyik fogacskája és most szenvedünk a másikkal. A kisfiam is a megszokott adagjaihoz képest jóval kevesebbet eszik.
2009. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán jön a kis foga.Próbáld meg bekenni az ínyét dentinoxal és utána próbáld etetni.Kitartás:)
2009. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy jön a foga? Akkor szokták elutasítani a kanalas hamit. Próbálj neki nejet adni pár napig a főzelék, gyümi után, ha nem evett eleget. Az én babám 7hós, fogzik, és szintén kevesebbet eszik.


Minden jót:o)

2009. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, ha túl korán kezded a hozzátáplálást, pár hónap múlva evési sztrájkba léphet. Hiányzik neki a cici. Ha nem hajlandó enni, szoptasd meg gyakrabban. Nyugi, nem fog éhen halni. Az én lányom 1 éves, és néha még mindig nem eszik semmit, csak cicizik. Él és virul, és hízik és boldog.
2009. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kezdtem túl korán a hozzátáplálást.

Orvosi javaslatra kezdtem 4,5 hósan kóstoltatni, mert a reflux miatt semmilyen gyógytápszerrel sem maradt meg benne a tej. Nem hízott megfelelően, éjjel-nappal sírt.

A kóstoltatás óta ismét növekszik a súlya, kiegyensúlyozottabb a babám. Csak az utóbbi pár napot nem értem.

Remélem elmúlik.

Már jó ideje ki van fehéredve és meg van vastagodva az ínye. De nem látok mást. Illetve mintha egy helyen tűhegynyi pici fehér pötty lenne alul az ínyén. De nem elöl, hanem középen, szemfognál.

2009. máj. 4. 10:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy nem tudom többször szoptatni, ezért kap délben felolvasztott tejet már jó ideje.
2009. máj. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!