Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18-19 hónapos babád kislány/ki...

18-19 hónapos babád kislány/kisfiú, mekkora, miket tud, mivel, hogyan játszik? Miben más, mint amit a "nagy könyvek" írnak?

Figyelt kérdés
Kislányom hónap végén lesz 19 hós. 88cm, közel 13kg. Mindent megért, de kevet beszél. Szeret a játszótáren játszani. Itthon rövid ideig foglalkozik egy-egy játékkal, inkább "segíteni szeretne":). Amiben más: pontosan használja a köv. szavakat: oda, arra, ott. Játszik más gyerekekkel. Váltott lábban lépcsőzik, de ha magasabb a lépcső, akkor még kapaszkodik.

2011. nov. 23. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a te kislánykád nagyon rendben van:-)

Jó Egészséget Nektek!

2011. nov. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
18és fél hónapos a lányom,85cm,11kg.Ő is mindent megért,ha kérek valamit odahozza megcsinálja.Nagyon sokat beszél,sok szót tud,mostanában kezdi összerakni a szavakat.Ha kell valami neki,fogja a kezünket és mondja hogy mit szeretne,ham ham,vagy kakó,tea,mikor mi kell neki.Ő eljátszik magának,mostanában állandóan takarit,követ mos,parfisozik:-)Ő is szeret gyerekekkel játszani.Hogy miben más amit a nagyköv ir?Fogalmam nincs,amikor picike volt,mindig olvastam mit kéne tudnia,de pár hónapja nem nézem.Tud amit tud,amit meg nem,majd megtanulja.Csak idegesiteném magam ha olvasnám a nagykönyvet:-)
2011. nov. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam igaz mar 21 honapos de 19 honapos volt amikor elso ket szavat osszarakta. Soha nem felejtem el. :) Kiemeltem a kocsi ulesbol de a kabatja bent maradt a hatso ulesen. Probaltam behajolni de nem ertem el. Mondtam a kisfiamnak, hogy "jaj anya nem tudja kivenni a kabatodat" Aztan egy nagyobb erofeszites es nyoges utan valahogy elertem. A kisfiam a legkomolyabb arccal a szemembe nezett es megszollalt: "ugyes vagy". :)) Nem birtam ki nevetes nelkul, szegenykem meg csak nezett. 18-19 honaposan kezdodott nallunk az auto mania es azota is imad autokkal jatszani. Kedvenc meseje a Thomas vonat meg a Jegkorszak 18 honapos kora ota. Ha beteszem neki a jegkorszakot akkor se kep, se hang lefagy a tv elott. Nagyon jol jott nyugosebb napokon amikor bujt a foga vagy ha 1 oras tennivalom akad (fozes, takaritas). Szeret kepeskonyveket nezegetni, tekeregni a parkba, faleveleket gyujteni, hintazni, homokozni, labdazni. 18 honapos kora ota eszik az asztalnal velunk, ugy, hgoy odatoljuk az eteto szeket de nincs elotte talca. Gyerekekkel regota jatszik mert 1 eves kora ota bolcsis. Van egy kedvenc kis baratja azt keresi minden reggel amikor beerunk es letelepszik melle aztan pakolnak. Mindig kovetik egymast a csintevesben is. :) Pl. kb. 3 honapja egyut szortak ki az ablakon a kekszet ami uzsonara volt szanva. :) Hirtelen ennyi jut eszembe.
2011. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18 hónapos lesz vasárnap.Sokat beszél.Imád takarítani,szereti a gyerekeket.Sajnos nagyon hisztis.Pontosan mekkora súlyra nem tudom,mert majd kedden megyünk mérésre.De 90 cm.

Nem jár bölcsibe.

2011. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia! az én kislányom csk 16 hónapos, de a beszéden kivül mindent csinál amit az előttem irók gyerekei. sőt, a tálcás etetőszékén egyedül eszik. szerintem ez nagy dolog, büszke vagyok rá. ő is mindent megért, mindent felismer, imádja a gyerekeket, kedvence a micimackó és reklámok, leginkább állatfigurákkal játszik, de ő is imád segiteni:))van néhány mondóka meg ének amit naponta ezerszer el kell énekeljünk és mutogassunk együtt. 14 hónapos kora óta jár önállóan. most 10 kg és 78 cm.
2011. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam pár nap múlva lesz 18 hónapos. Mondogat pár szót, pl. apa, anya, papa, abba, tea, kell, nem-nem, jó, mutatja a varjúra, hogy kár-kár és a kutya az nálunk vó-vó. Nagyon sok szónak pedig kimondja az elejét. Pl. elment, helyett mondja, hogy el, a kamionra, hogy ka, a kukoricára pedig, hogy kukor. Sokat játszik egyedül is. Imád takarítani, meséskönyvet nézegetni, főzni és rajzolni. Tud kört rajzolni és pontot rakni, és ezt akár kérésre is megmutatja. Nagyon ügyes szerintem. Meseolvasásnál végigmagyarázza az egészet. :) Mostanában kezdődött nálunk, hogy produkálja magát szándékosan. Kitalált magának egy vicces nevetést amit mindig mindenkinek előad. :) Zenére táncol és fricskázik mind a két kezével. Ő is próbálkozik már a lépcsőzéssel. Na, meg hát az apja megtanította neki, hogy kell menetelni. Nagyon édes ahogy együtt menetelnek. :))) Mindig kitalál a kisfiam valami újat amin jót mulatunk vagy meglepődünk, hogy "úristen már ezt is tudja". Imádom! Amit nem csinál az az alvás. Éjszaka egyszerűen nem akar aludni. :) Jön a fogacskája. 16 foga van. Súlyra 10 és fél kg, centire pedig 85 cm. :)
2011. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!