Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos babámhoz nincs...

16 hónapos babámhoz nincs türelmem! Mit tegyek? Tiszta ideg vagyok (nem tudom mitől) és nem érdemli hogy ilyen nem normális anyja legyen. Valami homeopátiás szert tudtok erre ajánlani? Vagy bármit amivel el tudom nyomni ezt a feszültséget magamban.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magne B 6
2011. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szedd a magne B6-ot.Szerintem az a legjobb és kérj segítséget a családodtól!!!!
2011. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A pici baba tényleg nem érdemli meg,és nem is tehet semmirol.Gondolkodj el,hogy mi miatt lehetsz ilyen ideges és stresszes,és ha rájossz,akkor már tudsz ellene tenni valamit.De szerintem is nyugodtan szedheted a MagneB6-ot.
2011. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Magne B6, Sedatif PC, és ha tudsz, próbáld meg valakire rábízni egy kicsit és menj el egy moziba, színházba vagy olvass egy könyvet. Nekem akkor van ilyen időszakom, amikor gyakorlatilag nincs olyan perc, amikor azt csinálom, amihez kedvem van, akár csak ülni és nézni ki a fejemből tíz percig.
2011. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 14hós, de van hogy én is kiakadok. Vannak olyan napok, amikor egész nap csak csimpaszkodna (mint a mai) és még wc-re is csak úgy tudok elmenni, hogy bömböl melettem. Ilyenkor én is rászólok, hogy hagyjon levegőhöz jutni, megpróbálok vele beszélni, meg megölelgetem, de nsgyon nehéz. Amikor elhatalmasodik rajtam a nagyon-nagy feszültség, akkor felveszem és felhívom a férjem, vagy valakit. Egy kicsit elterelem a figyelmem, kizökkentem magam. Ez szokot segíteni. Én is eszek magnéziumot, minden nap...de nem érzem ilyenkor a hatását.

Próbáld ki te is a kizökkentős módszert, hátha :)

És türelem!

2011. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Sokan nem hiszik el, hogy milyen fárasztó babával otthon lenni, főleg amikor már nagyobbacska, és nemcsak csecsemőgondozásról szólnak a napok. Nagyon kreatívnak kell lenni, mert őket minden érdekli, kész energiabombák. Próbáltad a MagneB6-ot? Vagy kifejezetten homeopátiás szert keresel?

Nálam pl az szokott segíteni, ha beteszem a lányomat (15 hós) a kiságyba, és kiporszívozom a szobát. Babám olyankor véletlenül sem nyüszög, hanem nézi, hogy mit csinálok, a zaj meg lenyugtatja kicsit az idegeimet, meg hát el is fáradok kicsit a porszívózástól. Ez az 5 perc képes teljesen lenyugtatni. Az is nagyon jó, amikor kimegyünk a levegőre, bár folyamatosan figyelni kell a lányomra, fogni a kezét, magyarázni, hogy mit látunk stb., de a levegőzés mindkettőnkre jó hatással szokott lenni. Alvására nem nagyon számíthatok, csak 25 percet alszik napközben. Úgy csináltam meg a napirendünket, hogy délután 4 és 5 között fürdetem, akkor még nem vagyok én sem fáradt, férjem általában 6 körül ér haza este. Lányunk 7-kor már alszik. De érdekes, hogy általában alig várom a másnap reggelt, amikor újrakezdődik az egész. :-)

Hol laktok? Van lehetőségetek kimenni sétálni nyugodt körülmények között? Azt se felejtsd el, hogy a babák átveszik az anya hangulatát nagyon könnyen, ha te nyugodtabb vagy, esélyes, hogy a babád is az lesz.

2011. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez a porszívózás jó ötlet :) majd délután kipróbálom, ha kell. De az enyém most alszik, remélem 3-4ig.

Nálunk az is előfordul, hogyha nem figyelek rá abbahagyja (ez a ritkábbik mondjuk), meg eszembe jutott még egy. Rakj bele vmi éneklős zenét, akkor is abba szokta hagyni az enyém a hisztit

12:24es vagyok

2011. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Porszívózni együtt szoktunk mint minden mást is ugyanis mindig mellettem lenne segítene. Értelmes okos kislány, mindent megért amit kérek tőle, de szokás szerint akkor a "legértetlenebb" mikor nincs időm, mondjuk főzök vagy ilyesmi és nem szeretem ha a lábam alatt van nehogy megégessem vagy bármi baj történjen vele.


Párom reggel elmegy-este haza jön, anyukám szokott segíteni de ő is dolgozik mindig nem ugorhat ha ki vagyok. Szegény kis Manómat úgy sajnálom, mikor ilyen rossz vagyok vele mert sajnos ilyenkor előfordul hogy kiabálok is amit persze utána 2 perc múlva úgy meg bánok hogy sírva ölelem át és puszilom meg, de ami már meg történt meg történt és ezt szeretném elkerülni ezért írtam ki a kérdést.

Nem feltétlen homeopátiásra gondoltam mindegy mi csak ne erős nyugtató legyen ott azért még nem tartok néha van ilyen de ilyenkor nagyon durván előjön. Biztos akkor amikor már sok a "teher" a vállamon és itt NEM a kislányt értem ő nem teher de nem mondok újdonságot hogy egy anyának a gyerek csak egy töredéke az életének... És itt valaki jól írta olvasva úgy gondolom velem is ez lehet... nincs idő magamra, szusszanni 5 percet egyedül, elmerengeni. Holnap veszek magne b6-ot ahogy írtátok vagy a homeósat majd kikérem patikus véleményét is. Nagyon köszönöm a pozitív hozzászólásokat és a segítséget.

2011. nov. 23. 12:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia!Jókat írtak a többiek, és tényleg Magne B6!! Próbáld a zenét, kislányom 14 hós lesz állandóan táncol ha szól a zene :) Néha meg kérj meg valakit, hogy vigyázzon Rá, Te meg menj nézelődni,boltba,sétálni,bulizni,barátokkal lenni!....bármit amit szeretsz. Ne fordulj be, nem haltál meg, hanem vagy egy babád! :)
2011. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sedatif pc
2011. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!