Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befolyásolja a GYED összegét?

Befolyásolja a GYED összegét?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy babát várok. Az egész terhesség alatt végig táppénzen kell lennem a munkaköröm miatt. Ilyenkor miből számolják a GYED-et. A táppénz miatt kevesebbet fogok kapni?
2011. nov. 24. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy igen, befolyásolja.
2011. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyiban befolyásolhatja, hogy minden ellátásnál (táppénz, tgyás, gyed) az igénylést megelőző naptári évet nézik, az ott kapott jövedelemből számolnak napi díjat.

Ha van 180 bérezett nap (meló, szabi, betegszabi - ez vesz. terhességnél nincs), akkor abból számolnak.

Ha nincs 180 bérezett nap, akkor:

Tgyásnál: minimálbér kétszerese az alap vagy ha a tényleges/szerződés szerinti bér után kevesebb járna, akkor az.

Táppénznél, gyednél: megnézik, hogy miért nincs 180 bérezett nap. Ha azért nincs mert táppénzben/tgyásban/gyedben részesültél, akkor a korábbi ellátás alapja lesz az új ellátás alapja. Ha viszont azért nincs 180 bérezett nap, mert pl. nem volt munkaviszonyod, vagy gyest kaptál, akkor a minimálbér után kapod majd a gyedet.

2011. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is majdnem végig táppénzen voltam ( 3. hótól végig), a TGYÁS-om és a GYED-em nem lett kevesebb emiatt. Úgy tudom, hogy egyik ellátás nem lehet egy másik alapja, így a táppénz sem lehet a GYED alapja, tehát ha megvan a 180 napod, akkor alapesetben az alapbéred után kell hogy TGYÁS-t illetve GYED-et kapj.
2011. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.-nak:

Senki nem írta, hogy a táppénz lenne a gyed alapja. Azt írtam (ahogyan van törvényileg), hogy ha NINCS 180 bérezett nap az igénylést megelőző évben és azért nincs, mert táppénzt/tgyást/gyedet kaptál, akkor a korábbi ellátás ALAPJA lesz a gyed alapja. Ha van 180 bérezett nap, akkor értelemszerűen a bérezett napokból számolnak napi díjat.

2011. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves második! Köszönöm a válaszodat. Úgy látom nagyon otthon vagy a témában. Lenne még egy másik kérdésem is. A lányom tartósan beteg, így még kapom rá a GYES-t és mellette 8 órában dolgoztam. Ha most táppénzen leszek, akkor a táppénz mellett is kapni fogom a GYES-t?
2011. nov. 25. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak annyi ideig, amennyit dolgoztál. Egyszerűen: ha most két hónapja dolgozol a gyes mellett és elmész táppénzre, akkor csak 2 hónapig jár a gyes+táppénz.
2011. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!