Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett kismamaként...

Veszélyeztetett kismamaként táppénzre küldtek, befolyásolja ez a Gyed, Gyes, Tgyás összegét a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Csak 2-3 hétről van szó (barnázgatás miatt), de lassan visszamehetek mert elmúlt.
2011. nov. 7. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben jogosult vagy tgyás-ra és gyedre, akkor azok összegét mindig a szülést megelőző év átlagkeresetéből számolják. Tehát ha jövőre szülsz, akkor az ide évi átlagkereseted az alapja. De három-négy hét nem hiszem, hogy tízezreket mozgatna az összegen.
2011. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én végig táppénzen voltam,és a gyed/tgyás majdnem annyi volt mint a rendes fizum.bár nem kerestem halálra magam.
2011. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én júniusban estem teherbe, lombik lévén a fogantatástól nem dolgoztam. Egy régi betegség miatt mindenképp veszélyeztetett lettem volna, de 5. héttől egy hétig véreztem is, így nem mentem többet dolgozni. A szülést megelőző évben fél évig voltam táppénzen, mégsem lett kevesebb a gyedem. ha jól tudom a tp nem számítási alap, a szerződéses fizudat nézik.


Vigyázz magatokra! Jó babavárást!

2011. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem teljesen világos. Mert valamelyikőtök azt írta, hogy nem számít belea gyes, gyed és tgyás számításba, hanem a bejelentett fizetésem alapján számolják, viszont az első válaszoló szerint beleszámít, hogy csökkentett munkabért kaptam.

Csak azért érdekes a dolog számomra, mert a férjem cégénél dolgozom, szóval itthon tudok maradni táppénz papír nélkül is, csak az érdekel, hogy hogy éri meg jobban. De ha emiatt levonnak a későbbi támogatásból akkor inkább nem igénylem tovább.

Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 8. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!