Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól érdemes...

Mennyi idős kortól érdemes elkezdeni idegen nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az érdekelne, hogy hány hónapos illetve hány éves korban kezdtétek az angol vagy más idegen nyelv tanítását vagy taníttatását? Mi mindketten magyar anyanyelvűek vagyunk, és itt is élünk Mo-n! és hogyan? Otthon tanítgattátok, bölcsiben, oviban, vagy különórán?

Köszönöm!


2011. nov. 24. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia

Az én fiam 2 éves

10-ig számol angolul,magyarul.

Én magam tanítgattam vele.

Mondóka formájában

2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
leirnád nekünk a mondokát kérlek
2011. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Igen, ez engem is érdekelne!

Köszönöm!

2011. nov. 24. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi szuletesuk ota 2 nyelven beszelunk veluk, a nagyobbik fiam majden 2 eves mindent ert mind a ket nyleven (apuka ir, en magyar) es probal beszelni mind ket nyelven... minnel elobb jo elkezdeni annal jobb az agyuk mint egy szivacs kicsi korban.
2011. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szia!

Igen ott más a helyzet, ahol a szülők is különböző nyelvűek, mi hiába tudunk angolul mindketten, nem beszélünk anyanyelvi szintem!

2011. nov. 24. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem anyanyelvi szinten beszél - kinn élt 20 évet az USA-ban - de nem tanítjuk itthon a gyerekeket angolul. Már csak azért sem, mert aki maga is tanulta a nyelvet, mindenképp akcentussal beszél, a picik nyelvérzéke pedig nagyon jó, nem kell, hogy eleve hibás kiejtést tanuljanak. Mesét szoktak angolul nézni, illetve a nagyobbik gyerekünk már hároméves, olyan alapítványi oviba jár, ahol a csoportban van angol anyanyelvű ovónő is velük és természetesen vele csak angolul kommunikálnak.
2011. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy egy szuper divat ez a 3-4 évesen nyelvórákra járatás? Az én gyerekeim játékkal fogják eltölteni az ovis éveket. Kedvenc példám mikor a játszótérre azért nem jöhetett ki egy 4 éves, mert angolórára kellett mennie.....Az más ha otthol dupla nyelv van biztos, de az órák....


Én 10 évesen kezdtem, 14 évesen középfokúztam, gimiben másik nyelvet 3 év alatt középfokra nyomtam magántanár nélkül.

2011. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző. azt elfelejtettem írni hogy beszéltem ismerős nyelvtanárral is, és szerinte is felesleges elkezdeni 7-10 év alatt, utána sokkal gyorsabban tanulnak.

Persze aki pénzt akar ezzel keresni, nem ezt fogja mondani.

2011. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, várok még válaszokat!

Még nem aktuális a téma, másfél éves a kislányom, de szeretnék tájékozódni és információkat gyűjteni! Hallottam ezt is azt is, szóval gondoltam még begyűjtöm erről az oldalról is a véleményeket!

2011. nov. 26. 20:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok vele pénzt keresni, mégis azt mondom, minél előbb kezdi, annál természetesebben, könnyebben tanulja meg az idegen nyelvet a kisgyerek. Az egyetemen tanultam, olvastam erről sokat, ez tudományos tény.

Viszont: hiába hiszek benne, és beszélek jól angolul, nekem nem sikerült még angolul tanítani a kisfiamat. Próbálkoztam mesével, mondókákkal, de valahogy azt vettem észre, nem érti, miért karattyolok neki olyat, amiből egy mukkot sem ért. Most 16 hónapos. Egyelőre jegelem a dolgot, majd később ismét próbálkozok.

2011. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!